[ Yodeyma @ 22.06.2008. 10:26 ] @
Dakle problem je u sledecem.
Pre 3-4 godine sam imao aparat Sharp GX-10, sa kojim sam cesto bio nedostupan, a u situacijama kad sam bio blizu nekog zvucnika stalno se cuo zvuk trazenja mreze, otprilike na svakih 10-ak sekundi. Posto je tel. bio polovan mislio sam da je do njega.
Posle toga sam nosio SE D750 sa kojim nisam imao tih problema. Medjutim, posto Sharp nisam prodao, pozajmio sam ga drugu koji je isao u vojsku, da ga koristi dok je na odsluzenju, sa napomenom da ce mozda biti nedostupan s vremena na vreme. Medjutim, drugu je telefon savrseno radio, napominjem da je on na telekomu. To mi je tada bilo cudno ali se nisam previse zamarao. Posle ga je nosio i moj matori (isto 064), radio je perfektno.
Problem je nastao pre godinu dana kada sam uzeo QTEK 9100. Naime, sa njim mi se desava ista stvar kao sa Sharpom. Neko me pozove, budem nedostupan, i odmah tog momenta mi stigne poruka o propustenom pozivu. Telefon je bio star samo 2 meseca medjutim posto je bio polovan, prvo sam mislio da je do njega sve dok mi nije palo na pamet ono sto se desavalo sa Sharpom. Da bih proverio, ubacio sam u Qtek Vipovu karticu i telefon radi najnormalnije. Zvao sam operatera i objasnio joj problem, medjutim ostao sam bez odgovora. Ono sto nisam mogao da verujem je da ne postoji osoba u Telenoru sa kojom bih mogao, preko telefona ili licno, da razgovaram o problemu. U principu, moze da se dodje u kontakt samo sa prodavcem u korisnickom servisu ili operaterom preko call centra.
Ne znam sta da radim, 9 godina imam ovaj broj. Da li je neko imao ili ima slican problem? Sta da radim, kome da se obratim?

Zaboravih da napisem jos ovo. Kad sam imao prvi put problem sa Sharpom mislio sam da je do kartice jer je bila stara, od '99. Zamenio sam je tada ali je problem ostao. Pre nekoliko meseci kartica mi je u Qtek-u crkla iz cista mira, tj. dok telefon nisam koristio. Samo je poceo da stalno trazi mrezu. U Telenoru su mi objasnili da se to desava i zamenu kartice su mi naplatili 200 dinara, mislim da drugi tu uslugu ne naplacuju, Vip sigurno ne. Pri tom, nisu mogli da mi prebace podatke sa jedne kartice na drugu jer im je "aparat za prebacivanje crk'o, odneli su ga negde, jos ga nisu doneli". Posle manje od 6 meseci sa karticom se isto desilo sinoc. Sto je mnogo mnogo je! Igraju mi se sa zivcima. Sreca je sto sam oba puta bio u Beogradu, necu ni da pomisljam sta bi bilo da sam negde u putu. Ne menja mi se broj, ali mi se cini da mi drugu alternativu ne ostavljaju.
[ zzviktor @ 22.06.2008. 10:46 ] @
Idi u telenor korisnicki i trazi da ti daju novu sim karticu sa istim
brojem.ss
[ DrJekyll @ 24.06.2008. 13:31 ] @
imao sam isti problem na sharpu gx30 i na samsungu d500, oba telefona nedostupna na 063 a na 064 sve ok. Resenja nema, menjao sam i karticu, a zasto je to tako zaista nemam ideju
[ Ell Diablo @ 25.06.2008. 13:14 ] @
Heh, ja taj problem imam sa nokiom 62/70. Znaci kako ubacim telenor karticu, pri ili postpaid, svejedno, fon pocinje da baguje. Ajde da su to sitni bagovi, nego LOL. Znaci sa 062/063 karticom u fonu, baterija uz minimum razgovora drzi 1 (i slovima JEDAN) dan ! Na svakih pola sata se resetuje, poruke mi stizu sa zakasnjenjem od 12 h, takodje mi stizu i neke nebulozne poruke od voicemaila. Signal je gde god da odem, ocajan. Napominjem da ove kartice perfektno sljakaju u mom SE K810i. Kad u istu Nokiu stavim VIP ili 064 broj, prica je ssvim suprotna. Fon radi bolesno dobro, baterija izdrzi i do 4 (i slovima CETIRI) dana, nema restarta fona, nema bagova !
Ne znam razlog zasto se ovo desava sa SAMO telenor karticam, i da napomenem, obe kartice su relativno nove. Ne znam da li je ovo pomoglo sta, al bar sam malo olaksao dusu
[ Yodeyma @ 25.06.2008. 13:44 ] @
Situacija je sledeca. Zamenio sam opet karticu. Devojka u koriscnickom servisu mi je rekla da reklamacije resavaju iskljucivo mailom. Razmenio sam par mailova sa [email protected] i videcemo sta ce da urade. U svakom slucaju ako se ne jave sa nekim objasnjenjem i ne rese problem bicu na Telenoru jos sledeci mesec. Inace, pricao sam sa drugarom koji ima Qtek 8500, 9090 i htc p3300, i njemu se ista stvar desava na sva 3 telefona sa telenor postpaid karticom. Jbg, necu da biram telefon prema njima, neozbiljni su, mozda samo jos sastavim mail centrali Telenora u Norveskoj, ove nase boli uvo za korisnike.
[ plumbum013 @ 20.07.2008. 20:02 ] @
www.geocities.com/upkkt