[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.06.2008. 22:49 ] @
Imam taj neki film koji uopšte nisam mogao da otvorim, pa sam uradio fix pomoću ffmpegX ovog alata (posle videh da i D-Vision ima to), međutim, sada mi se zvuk ne poklapa sa slikom. Čime mogu praviti potreban offset na .avi fajlu?
[ DS_Store @ 23.06.2008. 05:07 ] @
Uh, to ne znam a mislim da bi i predugo trajalo - prvo dok ga rascopaš na video i audio, da obradiš audio i na kraju da spajaš.

Mislim da je jednostavnije da i u VLC i u MPlayeru (za tvoju omiljenu Chromu ne znam ;) podesiš ono A/V kašnjenje. Oba imaju tu opciju.
[ cikaKosta @ 23.06.2008. 10:01 ] @
Ima i na chromi, ali je podesavanje minimalno. Slazem se sa DS_Store-om oko ovoga.
Ako si skinuo film sa neta, pa ima greshkaka pri snidanju, bolje ga otvori preko qt-a, iseci gde treba, pa exportuj, to je mislim najjednostavniji nachin.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.06.2008. 10:06 ] @
Nažalost, obrisao sam taj originalni fajl pre nego što sam proverio kako je popravljen, tako da nisam mogao da probam i sa D-Visionom, da vidim da li bi i on uradio isto.

Verovatno ću namestiti offset u samom programu, pa to zapisati u txt i priložiti uz film :)
[ MacOS @ 23.06.2008. 13:45 ] @
>> Imam taj neki film koji uopšte nisam mogao da otvorim, pa sam
>> uradio fix pomoću ffmpegX ovog alata (posle videh da i D-Vision
>> ima to), međutim, sada mi se zvuk ne poklapa sa slikom. Čime mogu
>> praviti potreban offset na .avi fajlu?

Ako je original zvuk bio u nekom ludom bitrateu onda nikako jer si
fiksovanjem napravio da bude 44KHz (najverovatnije) a ako nije to u
pitanju a fajl ti treba samo za Mac onda je jedini nacin QT jer sta
god da uradis zaboravi da ces posle moci da ga gledas u home plejeru
ili pisiju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.06.2008. 16:39 ] @
Verovatno je problem bio do snižavanja bitrejta zvuka, pročitao sam to na još jednom forumu.

Problem sam "rešio"...

Chroma -> Cmd+K -> Audio Offset -> -9 frames