[ jovan1604 @ 23.06.2008. 12:12 ] @
Pozdrav svima...

Ovako, zavrsio sam srednju skolu, tj gimnaziju drustveno-jezicki smjer. Doslo je vrijeme da se upisem na fakultet pa bih nesto da pitam sve one koji su voljni da mi odgovore...
U gimnaziji sam bio odlican ucenik (prvi razred 2 cetvorke, kasnije sve petice). Odlucio sam da upisem ETF i zanima me, ako je ikako moguce da mi neko kaze, da li je ogroman problem sto sam ucio gimnaziju dr-jez smjer a ne prirodni ili opsti?
Sto se matematike i fizike tice stvarno mi idu dosta dobro, najbolji sam u odjeljenju, ali me isto bas brine... moze li se savladati sve to?
Hvala unaprijed... :-)
[ drvlada75 @ 23.06.2008. 13:03 ] @
Naravno, bez brige...
Ni mnogi koji su zavrsili tehnicke skole nisu mnogo jaki u matematici i fizici....To im ubedljivo najteze ide...
Uz rad se sve postize...
[ Milan Gligorijevic @ 23.06.2008. 15:43 ] @
Gimnazije imaju nešto jaču matematiku od elektro škola. U fizici su znatno bolji jer je u elektrotehničkim fizika predviđena samo u I i II razredu (mislim po dva časa nedeljno).
Gimnazijalcima obično bude problem OET i programiranje, ali ako ti nije problem redovno ra učiš (a ne samo pred ispit) nemaš čega da se plašiš.
[ mikosa @ 23.06.2008. 18:54 ] @
Sve se moze kada se HOCE. Samo uci i nemoj da brines. To ti je najvise bitno (koju skolu si zavrsio) u prvoj godini, ja studiram informatiku, i isao sam u sredjoj skoli za Masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje, i to mi je znacilo samo u prvoj godini. Toliko o mojem iskustvu. Samo uci i nemoj da brines.
[ jovan1604 @ 23.06.2008. 21:29 ] @
hvala puno na informacijama :-)
[ jovan1604 @ 23.06.2008. 21:29 ] @
svima, naravno :-)
[ petarm @ 26.07.2008. 13:15 ] @
Citat:
Milan Gligorijevic: Gimnazije imaju nešto jaču matematiku od elektro škola. U fizici su znatno bolji jer je u elektrotehničkim fizika predviđena samo u I i II razredu (mislim po dva časa nedeljno).
Gimnazijalcima obično bude problem OET i programiranje, ali ako ti nije problem redovno ra učiš (a ne samo pred ispit) nemaš čega da se plašiš.


U Novom Sadu su na Osnovama elektrotehnike ocajno prolazili oni koji su zavrsili srednju tehnicku! Cak zanimljivo znam da postoji neki Elektrotehnicki praktikum koji ko polozi ne mora da slusa predavanja iz tog predmeta! Znam da su od stud. elektr. moje god. npr. polozili samo gimnazijalci jel su seli uzeli materijal i naucili!
[ Milan Gligorijevic @ 26.07.2008. 14:02 ] @
To naravno zavisi od profesora iz srednje. Ali svakako da ti je lakše da naučiš nešto što si već radio nego da kreneš od nule.

Ne znam koje si godište ali ni jedna predavanja nisu obavezna. Postoji praktikum za poseban predmet (Lab. vežbe iz OET-a) i iz tog predmeta nema predavanja.
[ jovan1604 @ 26.07.2008. 18:09 ] @
> Hvala vamm puno ljudi... Valjda ce to biti OK
> __________ NOD32 3300 (20080725) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>