[ israelli @ 23.06.2008. 14:25 ] @
Dali se moze i kako Ubuntu8.04 prebacitii sa englenskog na srpski latinica .
[ Srđan Pavlović @ 08.07.2008. 09:45 ] @
Ako mislis na dodavanje i prebacivanje samo Keyboard Layouta, naravno da moze, nadji samo tamo u
languages podesavanjima ili gde vec, a ako mislis da celo okruzenje bude na srpskom, mislim da moze i to.
(Ustvari moze sigurno, mami i tati sam prilikom instalacije odabrao srpski jezik, i posle je "ceo ubuntu" bio
na srpskom - naravno, cesto se jave smesne situacije poluprevedenih dijaloga, programa.... znas vec
kako to ide)
[ Srđan Pavlović @ 10.07.2008. 20:12 ] @
Evo, nalazi se tacno u meniju ovde:

System ---> Preferences ----> Keyboard - pa ides na [TAB] "Layout" i tamo samo dodas
Srpski (Latinica) i dodas Srpski (with guilements - to je cirilica) i to je to, tamo u Advanced
podesis samo kojom kombinacijom tastera menjas lejaute, moja omiljena kombinacija za to
je Left Alt + Left Shift.
[ israelli @ 12.07.2008. 15:34 ] @
Ma znam da Keyboard prebacim na bilo koji jezik i na hebrejski ali trebam da prebacim citav OS Ubuntu8.04 a da ne radim novi format
[ Časlav Ilić @ 13.07.2008. 10:39 ] @
U principu (ne koristim lično Ubuntu), treba da instaliraš sve pakete sa sr i/ili latin/latn u nazivu (npr. ovde prijavljuje razne), a potom prosto na prijavnom ekranu izabereš srpski latinicu.
[ israelli @ 14.07.2008. 16:09 ] @
Pa previse je paketa da bi prebacio UBUNTU8.04 preko 30. A zasto se to nebi moglo staviiti u jedan paket pa prebaciti na srpsku latinicu