[ obucina @ 23.06.2008. 14:56 ] @
Iz prepiske sa MUP-ovim IT sektorom, pitao sam hoce li izdavati API za citanje novih licnih karata, evo šta su mi odgovorili:

...
da, planira se i distribucija API-ja koji će omogućiti da se automatizuje korišćenje nove lične karte (čitanje javnih podataka). Pored toga biće i završena izgradnja PKI infrastrukture i "midlvera" koji će omogućiti servise za elektronsko potpisivanje sa novom ličnom katrom pošto u čipu postoji generisani ključevi za ovu namenu. Postoji i deo posla koji se odnosi na uspostavu formalnih uslova t.j. potrebno je da se izvrši akreditacija MUP-ovog sertifikacionog tela u smislu ispunjavanja svih zakonskih uslova za kvalifikovan elektronski potpis. Očekujemo da ćemo do kraja godine sve ovo rešiti.
...


Edit:
Da dodam više detalja, da bismo našli mesto ovoj poruci (meni liči na IT pravo i politika razvoja).

Dakle, evo šta je sve važno:
MUP uskoro postaje akreditovani izdavač ključeva za digitalni potpis.
MUP uskoro izdaje biblioteke koje programeri mogu koristiti da bi u svoje programe ugradili čitanje podataka sa ličnih karata sa čipom.
Pomoću infrastrukture koju MUP pravi, programeri će moći da omoguće u svojim programima digitalno potpisivanje ključem iz lične karte sa čipom.


[Ovu poruku je menjao obucina dana 24.06.2008. u 01:56 GMT+1]
[ andrijas @ 18.09.2009. 06:57 ] @
Da li bi nesto od ovoga?
Ponekad se pitam da li stvarno mora da prodje uvek minimalno 1 godina da bi od pitanja stigao i odgovor onih koji su to kao neophodan servis i obecavali.


P.S.
Ispravljam se, zbog promene ko zna cega, sad im aplikacija nije na glavnom sajtu vec u arhivi, zajedno sa api bibliotekom...



[Ovu poruku je menjao andrijas dana 18.09.2009. u 08:55 GMT+1]