[ Egaleo @ 23.06.2008. 15:02 ] @
Skoro da mi je zao ali izgleda da je posle 4-5 godina doslo vreme da napravim neku zescu nadogradnju/promenu. Da nije aktuelnog kvara koji nemam snage da istrazujem, verovatno bi s ovom arhaicnom konfiguracijom nastavio jos koju godinu.

Cisto da odam priznanje, kombinacija Asus A7N8X, AMD 2500+ Barton, DDR 2x256/400 Kingston, grafika Asus NVidia FX 5200, dugo je savrseno funkcionisala.

Nisam skoro uopste u toku sa sadasnjim kretanjima na trzistu. Iz prethodnog se vidi da naginjem Asusu odnosno kombinaciji AMD+NVidia. Cini mi se da je sada Intelov Core 2 duo sveprisutan, i mozda bih isao u tom pravcu.

Otvoren sam za sve predloge. Generalno komp osim za sve uobicajno koristim za foto i video editing, poneku igricu tipa GTA ili FarCry. Zadrzao bih WD HDD, optiku, modem i sl. Novac za predlozenu kombinaciju procesora, RAM-a, maticne i graficke nije problem ali ne bih da pucam preterano. Kuciste ostaje stari ogromni Chieftec sa 360W napajanjem. Mozda bih promenio Samsungov CRT 19'' monitor. U obzir dolazi opet Samsung od 19 ili vise.

Zahvalan na svakom predlogu.
[ goranvasiljevic @ 24.06.2008. 09:21 ] @
Koliko novca si spreman da izdvojis za to sve?
pozz
[ Egaleo @ 24.06.2008. 10:23 ] @
@goran
Ne znam ni sam ali ne vise od 300-350 e bez monitora. Ideja mi je da potraje bar jos te 4 godine mada znam da je to relativno. Pozz
[ tdjokic @ 24.06.2008. 13:15 ] @
Relativno off topic, unapred se izvinjavam

Vreme izmedju novijih i novijih generacija CPU i cipsetova za osnovne ploce je sve krace i krace, i, na nasu srecu, stvari postaju sve jeftinije a jace i HLADNIJE!!!!!!!!!! URA!!!!!!!!!!! Nova nano(?) tehnologija je cudo. Eno ga Intel Atom, vec spominjan ovde u nekoliko tema (hvala Ivanu Dimkovicu ), trosi svega 4 (cetriri) vata za 1600MHz, nema ni socket - zalemljen na plocu, ni aktivni nego pasivni kuler, uskoro se ocekuje i kao dual core itd.

Prisutno je vec vise osnovnih ploca sa samo jednim onim Bridgem, dok su pre bila dva i slicno.

Prema tome, izbor je sve veci i veci, odluke sve teze, a da li ce ti trajati 4 godine - hardverski mozda, ali ce garantovano izaci nesto novo i bices prisiljen da bacas sasvim ispravnu stvar, kao sto je bilo na pocetku PC-a, kad su pravljeni da traju vecito.

Primera radi, cena osnovne ploce sa Atomom, integrisanom grafikom i mnogim potrebnim stvarima, doduse samo sa 1 PCI dodatnim slotom je reda velicine 40 eura, a velicina 17x17 cm. Time se otvaraju i razne druge mogucnosti - manja kucista, manja, laksa i tisa napajanja itd. Naravno, u takvim malim kucistima se koriste 2,5" hdd-i i slim DVD-i ali sve zajedno ispadne kao malo veca knjiga, sto u poredjenju sa ovim nasim monstrumima od 15 kg i 0,25 metra kvadratnog prostora koji zauzimaju ipak jeste poboljsanje.
[ Binary Mind @ 24.06.2008. 18:14 ] @
Takodje off topic: Atom je OK, ali je predvidjen za lake radnje kao sto su surfovanje i kuckanje. Potrosnja me bas mnogo i ne interesuje jer i novi desktop racunari ne trose bog zna sta struje. Atom jednostavno nije po mom ukusu. Imao sam prilike da budem prisutan na Intelovoj prezentaciji Atom-a, novih ultra jeftinih laptop-va sa Atom inside , novih mini ITX ploca i sl. i nisam bas odusevljen. Ja sam ljubitelj monstruma. Novi Nehalem procesori i LGA1366 socket su bas po mom ukusu Takodje jedva cekam nove generacije laptopova. Intel je najavio objedinjavanje standarda za novodolazece laptopove tako da vise nece biti proprietary zavrzlama, ili bar ne u tolikoj meri, i laptopovi sa Intelovim chipsetovima, second party chipstovima za Intel i Intel procesorima ce se sklapati kao sadasnji desktop-ovi. Zivi bili pa videli...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.06.2008. u 19:25 GMT+1]
[ JOJO847 @ 24.06.2008. 22:08 ] @
veselo jest, to znamo svi! Al nemojte dalje u ot nego dajte konkretne prijedloge korisniku.
Hvala :)
[ Egaleo @ 27.06.2008. 10:52 ] @
Ok, da probam konkretno.

Da li ima smisla konfiguracija?

Intel Core2Quad Q6600
MSI P35 NEO-F
MSI NX8600GT/512
DDR2 2GB/800

Najvise me buni maticna.