[ mestar @ 24.06.2008. 15:59 ] @
Kao što i sam naziv kaže, ako neko ima tutorials za DVD Architect, neka ga okaci ovdje, bio bih mu jako zahvalan, ne samo ja nego svi pocetnici u ovome programu.
Pretražio sam cijeli i forum i internet općenito, ali ništa, nema pa nema.

Mene prvenstveno (za pocetak) zanima par stvari, ali krenut cu redom.

1) Zanimam me da li ima opcija (pretpostavljam da ima) da kada stvavim neku video podlogu, i kada ona dodje do kraja da nastavi ispocetka. Imam recimo i audio i video podlogu, i pjesma traje nekih 3-4 minute, ali video traje 16 sekundi, i kada pokrenem menu, ide i jedno i drugo zajedno, i kada prodje 16 sekundi, video stane, a pjesma nastavi dalje i bude screen crn. Zanimam me kako natjerati i video da se dalje vrti kada dodje do kraja.

To neka bude za pocetak, ali bi volio ako neko ima detaljno objašnjeno kako se radi sa ovim mocnim programom.
[ deks007 @ 24.06.2008. 23:20 ] @
Samo nisi na Sonijevom sajtu http://www.sonycreativesoftware.com/download/link?id=3455.1 . Ovo ti je link za tutorijal . Treba da namestis da ti videeo ide loop , da bi se ponavljao . kada skines tutorijal shvatices vec . pozdrav !
[ mestar @ 27.06.2008. 07:53 ] @
Deks007, probao sam kao što si rekao sa Loop, ali ništa se ne dešava, opet isto. Evo i prscr. pa da vidiš.

Hvala za tutorial, ali na žalost nije mi baš od velike pomoći, jer ne stojim baš sa engl. pa bi zato volio da ako neko ima na našem jeziku.

Lijep pozdrav
[ Cileinteractiv @ 28.06.2008. 18:34 ] @
Kako vidim nisi izabrao dobru podopciju u EndAction odeljku, postavi loop na Timeout opciji a ne Commend.
[ mestar @ 29.06.2008. 11:15 ] @
@Cileinteractiv

za opcija je kod mene "zabetonirana" odnosno siva slova, i neda ništa mijenjat u toj opciji nego samo stoji onako N/A.
Pored toga ima još opcija HOLD, u kojoj se isto ništa ne dešava, isto stoji N/A. i ima treća opcija Activate button
gdje u timeouut možeš postavit do kada da traje, ali opet mi video ide 16 sekundi, a pjesma nastavi do kraja.

Probao sam u DVD Architect Studio 4.5 iDVD Architect PRO 4.5, ali ništa, isto se ponaša i u jednom i u drugom.

Vjerujem da rješenje postoji, ali ja ne znam gdje je to u opcijama, i već me je počelo živcirati ...

Lp.
[ Cileinteractiv @ 02.07.2008. 11:38 ] @
Tek sad malo jasnije vidim stvari... Tebi je problem Menu. Imaš vremensku liniju i za Menu jer si na njega dodao audio/video sadržaj, ako sam dobro shvatio video je jedan fajl i traje 16 sec a audio je drugi fajl i traje 3-4 min.
Na toj vremenskoj liniji imaš Video i Audio šine (Track-s) ako se ne varam mogu se dodati Video šine desnim klikom na postojeću?! ako može tako dodaj šine i na njih dodaj taj isti video klip onoliko puta koliko je potrebno da se pokrije dužina cele pesme. Ovo nisam nikada radio ali trabalo bi da može.
Alternativno je da u nekom dugom programu napraviš nov video klip tako što ćeš spajati više puta taj od 16 sekundi. Posle njega ubasiš iznad pesme u meniju skratiš ako je duži od pesme i to je to.
[ mestar @ 02.07.2008. 16:10 ] @
Hvala na odgovoru, ali ako je to jedini način, onda je to velika glupost, jer se automacki time povečava težina filea. Drugo, opet u slučaju da pjesma traje recimo 3 minute, i da ja taj video background "produžim" na tri minute, opet kada dođe do kraja neće krenuti pjesma ispočetka, što mi nema nikakve logike, a recimo da to "obični" DVD Creator 3.0 to podesi automacki, i video i pjesma se vrti koliko god dugo se ti zadržao na tom meniu.

Još jednom hvalal za odgovor, ali kažem da mi to nije nikakvo rješenje, i nešto mi u podsvijesti govori da mora postojati neko drugo rješenje.

Lp.
[ deks007 @ 02.07.2008. 20:57 ] @
Video i audio treba da su iste duzine . Po meni je bezveze da ti meni traje 3-4 minuta . Kada ugrabim vremena napravicu neko uputstvo za to . Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 03.07.2008. 10:22 ] @
Citat:
mestar: Hvala na odgovoru, ali ako je to jedini način, onda je to velika glupost, jer se automacki time povečava težina filea.
To je sasvim logično i ne zavisi od Architect-a, u svakom softveru za kreiranje DVD videa bi bilo tako, stvarno je nerealno očekivati da softver sam prepoznaje dužine klipova za meni DVD-a i automatski loop-uje sliku dok ne pokrije dužinu tona... Treba znati i to da jednom importovan video ili audio klip može u postojećem meniju da se koristi više puta bez povećanja "težine" celog sadržaja i da se meni uvek vrti u petlji-loop.


Citat:
deks007: Video i audio treba da su iste duzine. Pozdrav !
.
[ mestar @ 05.07.2008. 09:30 ] @
OK, momci, hvala na savjetima. Uradio sam u Vegasu da se video i audio poklapaju (iste dužine) i uvukao u Architect, i sada je OK.

To sam riješio, i još mnogo toga što nisam znao sam nekako nadošo, ali opet imam jedan problem, isto vezano za Architect.

Radim DVD menu za vjenčanja, i sada na index menu mi se nalaze dvije opcije, a to da se može odavrati video, ili foto album.
Kada kline na video, otvara se drugi podmenu, gdje može izabrati par video klipova i to je gotova priča.
Problem nastaje na sekciji foto album. Tamo ubacim slike koje sam želio, i podvučem neku audio podlogu, čisto da nije monotono dok se slike vrte.
E sada, problem nastaje što ima puno više slika nego što traje pjesma. E sada sam mislio da dodam još jednu audio traku i u nju drugu pjesmu i tako
redom dok ne poklopim trajanje slika, ali mi neda d aje pomjeram (da drugu muziku povučem na kraj prve itd) kao što to radi Vegas.

Da li ima neko rješenje za ovo.

Lp.
[ deks007 @ 05.07.2008. 23:41 ] @
Pa prvo u Vegasu izmontiraj ( a imas i prostiji i efikasniji program za to pogotovo ako imas vise slika http://www.elitesecurity.org/t...je-filma-prezentacije-od-slika ) pa onda uvuci u Arhitekt . Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 10.07.2008. 09:12 ] @
Možeš i da vidiš koliko traju te slike pa napravi jednu audio kompoziciju koja će biti iste ili veće dužine.
[ deks007 @ 10.07.2008. 22:16 ] @
Sta ce ti jos jedna audio traka , u postojecu samo dodajes muziku malo je ukrstis (fade in out) . Ovo mislim ako radis foto album u Vegasu , a slicno je i u Pro Show Goldu ili Produceru ali u njima je mnogo brze . Pozdrav !