[ perun85 @ 25.06.2008. 15:02 ] @
Na jednoj stranici imam HyperLink1 koji kada se klikne na njega serveru salje ~/Korpa.aspx?op=isprazni i kod u fajlu Korpa.aspx.cs:

Code:
using System;
using System.Data;
using System.Configuration;
using System.Web;
using System.Web.Security;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;
using System.Web.UI.WebControls.WebParts;
using System.Web.UI.HtmlControls;
using System.Data.SqlClient;


public partial class Korpa : System.Web.UI.Page
{
    protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
    {
        System.Data.SqlClient.SqlConnection konekcija = new System.Data.SqlClient.SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\\Proba.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
        
        konekcija.Open();
        if (Request.QueryString[0].Equals("isprazni"))
        {
            SqlCommand komanda = new SqlCommand("DELETE FROM Stavke_racun WHERE Racun_idRacuna in (select                   max(Racun_idRacuna) from Stavke_racun)", konekcija);
            komanda.ExecuteNonQuery();
            SqlDataSource1.Delete();
        }
    }
}


Problem je u tome sto se gore definisani query uopste ne izvrsava,. Postoji li negde greska u kodu? Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 25.06.2008. u 18:14 GMT+1]
[ perun85 @ 25.06.2008. 18:16 ] @
Zaboravih da dodam da mi VWD 2005 Express ne izbacuje nikakvu poruku o gresci, a na njegovom test serveru ovaj kod ne proizvodi nikakav efekat u bazi.

[Ovu poruku je menjao perun85 dana 25.06.2008. u 22:08 GMT+1]
[ maksvel @ 26.06.2008. 19:29 ] @
Button_click se ne izvrši odmah po učitavanju strane, nego kad klikneš na dugme, pa se uradi postback, pa se onda izvrši. Onda nestaje prethodni GET parametar (op=isprazni), pa se i ne izvršava uslovni blok. Probaj da staviš ovaj uslov u Page_Load.
Pišem pomalo napamet, ali mi se čini da je ovo problem. Proveri, kad klikneš na dugme, da li u adresnoj liniji ostaje Korpa.aspx?op=isprazni
[ perun85 @ 26.06.2008. 20:36 ] @
da kada kliknem na dugme u adress baru se pojavi Korpa.aspx?op=isprazni.
[ maksvel @ 27.06.2008. 13:29 ] @
Hm, onda je valjda parametar tu Probaj da ga izdvojiš, pa vidi ima li ga
Code:
string qstring = Request.QueryString[0].ToString();

... pa onda probaj uslov i ostalo
[ perun85 @ 28.06.2008. 22:37 ] @
Nisam uspeo ni sa tom linijom. Mora da je neka banalna stvar u pitanju. Ipak hvala ti na pomoci.
[ toxi_programer @ 17.07.2008. 18:52 ] @
U Page_Load dodaš:
Code:

if( this.Request["op"] == "isprazni")
{
    Button1_Click(null, null);
}

Jer se do sada ta funkcija i nije pozivala. :s Mada je malo glupo da je ovo jedina greška (previše je očigledno) pa sam možda ja pogrešno shvatio u čemu je problem...