[ berekin @ 26.10.2003. 14:28 ] @
Imam nekoliko video kaseta sa kojih bi rado prebacio film u recimo .avi format da ga mogu gledati sa kompu.Pretpostavljam da mi treba TV karta ali ne znam sta da uzmem od softvera.. jel ima neko iskustva sa ovim ?
[ pctel @ 26.10.2003. 15:08 ] @
Uz TV kartu se cesto dobije software za snimanje u mpeg. Zaboravio sam koji se program koristi zqa prebacivanje u divx, pa koristi pretragu, bilo je reci o tome.
[ drdrksa @ 26.10.2003. 16:15 ] @
I mene zanima neko resenje all in one, samo za linux, ako postoji. Da li se neko igrao sa tim i da li mi moze preneti iskustva?
[ homoludens @ 29.10.2003. 03:28 ] @
za win: winDVR za snimanje u mpeg. a zatim dr.divx za kompresiju u divx.
ili windows media encoder pa mozes direktno u divx. meni to na athlonu 1700+ zauzima 60% procesorskog vremena.

za linux: mplayer+mencoder
[ KISs @ 02.11.2003. 14:13 ] @
Sve ostalo ovim dobre Video Krtice moze da se zaboravi sto se tice kvaliteta Slike.

A programa ima koliko hoces............
Studio 8 od Pinacle (dobar program za obtadu Video materijala i snimanje na CD/DVD
[ Gjagji @ 11.11.2003. 08:58 ] @
Moje iskustvo:
5 meseci posedujem k-world TV karticu, sa kojom nikako nisam mogao da dobijem vise od 288 linija (horizontalna rezolucija je mogla da se bira do 720). Problem je bio u "interlace"-u. BTW878 chip (zaduzen za digitalizaciju) jedan "field" (polusliku sacinjenu od neparnih linija) salje grafickoj karti, koja u "overlay"-u prikazuje na monitor, a drugu polusliku (parne linije) prosledjuje softweru za snimanje. Znaci, mogao sam da snimam 80x288, 352x288, 720x288... ova 288-ica me ubijala u pojam. Pogotovo kad sa VHS-a prebacujem polusliku sa zaprljane glave (na monitoru se prikazuje poluslika sa ciste). Na svim forumima se kaze da iskljucim "Overlay" i koristim "preview", al' dzaba. Resenje sam nasao tek skoro. Program virtualVCR je free i ima nekakav "Smart Tee" preview, koji pokazuje ceo "Frame" (sliku) sastavljen od dva "Field"-a (poluslike) i snima ga celog. Poenta price: Skupa graficka je potrebna samo ako je mashina mnogo slaba (mali HD, spor procesor) pa ti treba hardverski kompresor. Bez kompresije 1min=1GB (720x576), softwerski PICVideo MJPEG kompresor 6-7min=1GB. Izvinjavam se ako sam bio preopsiran, hteo sam samo da ne gubite 5 meseci trazeci resenje.
P.S. U pricu su umesani: VFW ili WDM drajveri, FAT32 ili NTFS, Win98 ili XP. Koristim drugu opciju....
[ findi @ 11.11.2003. 16:08 ] @
Citat:
Gjagji:
Moje iskustvo:
5 meseci posedujem k-world TV karticu, sa kojom nikako nisam mogao da dobijem vise od 288 linija (horizontalna rezolucija je mogla da se bira do 720). Problem je bio u "interlace"-u. BTW878 chip (zaduzen za digitalizaciju) jedan "field" (polusliku sacinjenu od neparnih linija) salje grafickoj karti, koja u "overlay"-u prikazuje na monitor, a drugu polusliku (parne linije) prosledjuje softweru za snimanje. Znaci, mogao sam da snimam 80x288, 352x288, 720x288... ova 288-ica me ubijala u pojam. Pogotovo kad sa VHS-a prebacujem polusliku sa zaprljane glave (na monitoru se prikazuje poluslika sa ciste). Na svim forumima se kaze da iskljucim "Overlay" i koristim "preview", al' dzaba. Resenje sam nasao tek skoro. Program virtualVCR je free i ima nekakav "Smart Tee" preview, koji pokazuje ceo "Frame" (sliku) sastavljen od dva "Field"-a (poluslike) i snima ga celog. Poenta price: Skupa graficka je potrebna samo ako je mashina mnogo slaba (mali HD, spor procesor) pa ti treba hardverski kompresor. Bez kompresije 1min=1GB (720x576), softwerski PICVideo MJPEG kompresor 6-7min=1GB. Izvinjavam se ako sam bio preopsiran, hteo sam samo da ne gubite 5 meseci trazeci resenje.
P.S. U pricu su umesani: VFW ili WDM drajveri, FAT32 ili NTFS, Win98 ili XP. Koristim drugu opciju....



Hallo!!

Ima ovdje treiber sa kojim ide do 720*576 za BTW878

http://btwincap.sourceforge.net/download.html
[ Gjagji @ 14.11.2003. 08:29 ] @
Probao sam ranije i to, ali moja kartica nije podrzana, pa sam pokusavao sa btspy da napravim profil, pa sam se negde usput zagubio, jer su prestali da rade i drajveri koje sam dobio uz karticu itd... Kao sto rekoh jednom davno, 100 masina 100 cudi. Na mojoj masini virtualVCR resio probleme.