[ ARHBOJAN @ 25.06.2008. 19:24 ] @
Telefon je poceo najpre da koci na raznim mestima i da blokira. Pitao sam u servisu i znam da mora da se flesuje i da treba da skinem sve sa telefona iz memorije. Ali ja imam sada problem da telefon ne mogu da ukljucim. Samo dobijam beli ekran. Kako do menija?
[ nesa_ks @ 26.06.2008. 02:15 ] @
samo kablom preko usb i orginalan disk ili softver.pozdrav
[ Masamunea @ 26.06.2008. 09:12 ] @
orginalan disk ili softver mu nece mnogo pomoci ako ne moze da ukljuci telefon, ako ga prikaci na komp bez ukljucivanja win ce ga prepoznati kao Mass Storage i imace pristup jedino mem. kartici, znaci jedino resenje flash MAIN-a bez flashovanja File Systema kako bi sacuvao kontakte, poruke, slike...
[ svakaVamcast @ 26.06.2008. 20:11 ] @
Ali mora biti iste verzije softa u telefonu,a kako doznati koja je verzija u telefonu ?
[ nesa_ks @ 26.06.2008. 21:42 ] @
dali je probao da neko proba da ga iscita na setool ili koji drugi program
[ Masamunea @ 26.06.2008. 22:57 ] @
XS++ moze da iscita koja je verzija Firmware na telefonu, u principu ne mora da bude ista verzija Firmware bitno je samo da cid bude isti ili veci.
[ svakaVamcast @ 27.06.2008. 06:59 ] @
@Masamunea

Druze,ako nii siguran nemoj da dovodis coveka u zabludu !

1. Kako da iscita verziju telefona ako ne moze da ga ukljuci = nikako
2. Nema veze sa cidom (normalno da ne mozes raditi CROSS-FLASHING)
3. Ima i to debele veze sa verzijom flesa u telefonu jer ako se ne podudaraju MCU i FS (file sistem),znaci ako su razlicite verzije,telefon mora da se kompletira,to znaci da ce automatski izgubiti podatke.
[ Masamunea @ 27.06.2008. 09:59 ] @
1. To sto on ne moze da da ukljuci, znaci da dobije meni, ne znaci da ga XS++ nece prepoznati (kad ga kacis na XS++ teleon treba da bude iskljucen), jednostavno treba probati.
2. Kakve veze CID ima sa crossflashing-om, CID je vrsta zastite i moze da se radi samo upgrade CID-a, a crossflashing ovog modela je moguc u model w800.
3. Ljudi na SE-NSE forumu kombinuju MAIN od W850 sa FS od K800 bez gubljenja podataka,pa ti vidi...

da se mi ne bi ovde prepirali oko gluposti nek on lepo proba sa XS++, a pre toga nek poseti forums.se-nse.net i procita par teba o tome.

pozdrav
[ nesa_ks @ 27.06.2008. 13:30 ] @
ja sam to i rekao i na setool je telefon iskljucen ne znam u cemu je zabluda svakacast.pozdrav
[ svakaVamcast @ 27.06.2008. 16:35 ] @
Dobro,mi se ovde isprepucavasmo a sta je sa pokretacem teme ?

Ajde ti reci sta si uradio ? i koga si poslusao !

@Masamunea

SVe to sa zivim telefonom,zar ne ? (mislim na kombinaciju).

Ovde na forumu sam nekada napisao sve skracenice u GSM-u sta znace (skoro sve) procitaj,nece da skodi,moze samo da se nauci nesto !

@nesa

Dali si uspeo sa SEtool-om da mrtav telefon (beo displej i telefon ne radi <-znaci da mu je EROM ostecen) resis bez full flesa ? Vidis,ja radim 10 godina i imam SEtool sa trocifrenim SN-om i pocinje na 1XX,znaci medju prvih 200 u svetu (znaciliti to nesto ?).Znam ga u dusu,ali to nije tema.


@ARHOBOJAN

Naravoucenije je da nikada vazne podatke ne cuvas u telefonu,barem ih cuvaj u memorijskoj kartici.Ali me i cude ljudi koji vazne podatke cuvaju u telefonu.Najgorae moguce mesto za cuvanje zar ne ?

Probaj,nista te ne kosta,ako ne uspes uvek imas neki dobro opremljen servis koji ce pokusati da ti zavrsi posao !

P.S. Samo da ti napomenem,da ubacivanjem MCU-a samog,preko X+_@$HE mozes dobiti aparat bez signala,a takav je jako tesko vratiti u zivot,mora na otvaranje pa na TestPoit i jedino tako mozes da mu pristupis svim adresama u EROM-u ? Zar ne neso,Masamunea ?
[ Masamunea @ 27.06.2008. 16:51 ] @
Procitacu.

Da, odnosno sa ispravnim telefonima.

Ok, ja se ne bavim mobilnim telefonima 10 godina, ustvari uopste se ne bavim time, samo sam flashno moj w830 par puta i pohvato par fora sa forums.se-nse.net, jednostavno treba da proba da prikaci telefon na XS++ i da vidi dal ga prepoznaje ili ne.


[Ovu poruku je menjao Masamunea dana 27.06.2008. u 18:02 GMT+1]
[ nesa_ks @ 27.06.2008. 17:37 ] @
tako je druze ali on trazi iskljucivo podatke iz telefona pa ja preporucio to,mozda bi bilo bolje da ode do servisa nekog posto mu je to hobi da ne napravi jos vecu gresku
pozdrav
[ ARHBOJAN @ 12.08.2008. 00:16 ] @
Ja se izvinjavam jer sam dugo bio na odmoru. Zahvaljujem ucesnicima teme na savetima. Telefon sam predao u servis u Cacku. Sve vreme mi odlazu popravku . Ja se u telefone ne razumem, i podaci sa fona se mogu izbrisati. Ali to za sada u ovom servisu ne mogu da urade, vec tvrde da je tel. pao ( nije) , vec je samo blokirao pre ukljucenja. Jednom je bio na punjacu i prilikom ukljucenja je "malo" proradio. Tada sam obrisao deo podataka, da bih ga malo oslobodio, ali to je bilo sve. Od tada ne moze da se ukljuci. Na telefonu stoji oznaka vodafon. Kome servisu u Cacku ili drugom mestu da se obratim za pomoc.

molim odgovor na pp !

[Ovu poruku je menjao ARHBOJAN dana 12.08.2008. u 01:27 GMT+1]