[ ivanpro @ 25.06.2008. 20:22 ] @
Napravio sam makro i imam problem ??? U koloni A imam ispisane datume, a u kolonama B,C,...itd neke vrednosti, kako da prilikom zadavanja odredjenog datuma npr. od 01.01.2008 - 31.01.2008 dobijem zbir po kolonama.
[ 3okc @ 26.06.2008. 01:32 ] @
Citat:
ivanpro: kako da prilikom zadavanja ... dobijem zbir po kolonama.

Prouči malo f-ju za uslovno sumiranje, SUMIF(): HELP je na prvom mestu, a potraži primere i na ovom forumu, bilo je već puno reči o tome.

Potom pogledaj att sa rešenjem..

Što se tiče onog pitanja koje si pisao u fajlu, u att,
Citat:
Kada postavim funkciju =TODAY(), datum se menja svakog dana.
Kako da se datum zadrzi ???

-Datum se menja jer je baš to namena te f-je: naime, da pokaže današnji datum (a ne datum kada si bio kucao). Ako ti to ne odgovara, pa nemoj da koristiš f-ju nego prosto unesi datum. A ako ti je, iz meni nepoznatog razloga, ovo previše komplikovano, možeš nastaviti da kucaš f-ju TODAY() ali onda pre ENTER, pritisni F9, čime će se f-ja transformisati u svoju (današnju) vrednost.
[ Goran Rakić @ 26.06.2008. 05:26 ] @
Na OpenOffice.org listi pojavio se isti problem sa osvežavanjem datuma, jednostavno rešenje je uključiti makro koji kopira vrednosti iz kolone kao tekst (skida formulu) pri čuvanju dokumenta. http://sr.openoffice.org/servlets/ReadMsg?list=users&msgNo=40

Slično sigurno može i u MS Office-u, a bolje je rešenje od "Ups, zaboravio sam da ukucam F9. Je l' kad ono beše? ;)"
[ ivanpro @ 26.06.2008. 21:29 ] @
3okc

!!! HVALA PUNO !!!

Pomogao si mi. Cak sam uspeo i da kombinujem SUMIF i COUNTIF