[ Biljana vasic-miskovic @ 25.06.2008. 23:47 ] @
DA li licencirani softver za poslovne svrhe mora biti "HOME" ilil "PROFESIONAL"????ILI JE SVE JEDNO KOJI JE...samo da je licenciran?
[ Buum @ 26.06.2008. 01:46 ] @
Svejedno je.
[ Goran Rakić @ 26.06.2008. 05:19 ] @
Naravno, svaki ima svoja ograničenja u funkcionalnosti.
[ Joker @ 26.06.2008. 06:15 ] @
Ako se operativni sistem kupuje sam tj. bez računara onda je izbor dosta sužen. Onda se kupuje Microsoft GGK (Get Genuine Kit) Win XP Pro SP2 koji košta oko 13.000 dinara.
[ Biljana vasic-miskovic @ 26.06.2008. 21:01 ] @
kazu da nije sve jedno uzeti bilo koji paket.Poreska inspekcija obraca paznju na to da li je "HOME" ili "PROFESIONAL" .U poreskoj upravi kazu da "HOME" sluzi za kucnu upotrebu i prema tome mogu da te kazne..ako imas "home" u poslovnim prostorijama..gde moze da se pogleda Zakon o koriscenj tih paketa,da ne bi smo bili u zabludi rekla -kazala?
[ Davor Vlajkovic @ 27.06.2008. 18:01 ] @
'Zakon' o korišćenju softvera je tzv. EULA (End-User License Agreement) koji definiše proizvođač određenog softvera. Drugim rečima, ako Microsoft nema ništa protiv (a nema) da ti u svojoj firmi koristiš legalno kupljen Win XP Home, poreska tu nema šta da se pita jer nije njihov posao da određuju namenu softvera.
[ Biljana vasic-miskovic @ 27.06.2008. 20:36 ] @
koga slusati...??? kada oni meni dodju u kontrolu,na koji cl.Zakona ja da se pozovem i da im kazem da nisu u pravu...da mogu da koristim bilo koji izbor WIN? a da oni ne odrade svoje sto su zacrtali .....ako vec ovakva prica ide...da li ce biti dovoljno da im kazem da MICROSOFT nema nista protiv sto ja koristim Win XP Home..
[ Davor Vlajkovic @ 27.06.2008. 20:49 ] @
Pozovi se na ugovor koji imaš sa Microsoftom (EULA) i pitaj ih po kom to osnovu oni imaju pravo da određuju uslove pod kojima ćete ti i MS da sarađujete, mimo vaše volje ;)
[ Biljana vasic-miskovic @ 27.06.2008. 21:01 ] @
da u pravu si Davore ...ali sa njima dok se ti dokazes ..oni rade svoje ,pa se ti zali..Ja sam za ovu informaciju cula iz pouzdanih izvora,navodno su nasi Poreski inspektori bili na nekakvoj obuci za te stvari...i receno im je da obrate paznju koji je softver licenciran?
[ drbogi @ 27.06.2008. 21:45 ] @
@Biljana vasic-miskovic
A office enterprise sme samo u Zvezdanim stazama da se koristi. :)
Kada kupiš pravo da nešto koristiš, u samom ugovoru ti sve piše, ovde imaš i objašnjeno i prevedeno. Malo je oštriji prevod, ali poenta je uhvaćena:
http://www.ns-linux.org/Vesti/...skom?set_language=sr&cl=sr


Primer:
"Pravo koje vam je gore dodeljeno zamenjuje svako koje mislite da imate zato što je bilo navedeno u marketingu, dokumentaciji ili na paketu proizvoda.
Windows XP Home je pružen “TAKAV KAKAV JE I SA SVIM GREŠKAMA”. itd. itd.