[ amadeuss @ 26.06.2008. 19:21 ] @
Dakle,sta sve treba podesiti da bi na mini liniji imao zvuk i sa kompa i sa TV tunera koji je integrisan u monitoru?

- mini linija ima samo levi i desni cinc ulaz
- zvucna na kompu integrisana
- monitor LG M228WA koji ima prikljucke kao na slici:




Trenutno neprakticno resenje je sa naizmenicnim prikljucivanjem kompa odnosno TV-a na cinceve mini linije.

hvala na pomoci
[ jugotb @ 26.06.2008. 21:56 ] @
Probaj da povazes izlaz sa zvucne kompa na Audio in (6 na monitoru ), a da vratis na liniju sa prikljucka za slusalice (8 na monitoru). Jedino sto ces tada izgubiti zvuk na monitoru (ukoliko ima svoje zvucnike), a mozes i jednostavnije tako sto ces na liniju prikljuciti oboje istovremeno pomocu 2 cinc razdjelnika.
[ calexx @ 26.06.2008. 23:47 ] @
Meni je jedino dobro rešenje da zvuk iz monitora povežeš na line in zvučne kartice a da njen line out ide u mini liniju. Ako je ono na monitoru dobro obeleženo, jedini line out je na Scart konektoru što nije neki problem jer se sada svi kablovi lako nalaze.
[ amadeuss @ 27.06.2008. 00:43 ] @
@jugotb

Sa ovom kombinacijom koju si predlozio nema nikakvog zvuka na mini liniji.A ovo sa razdelnikom je odlicna stvar,nisam znao da to postoji.

@calexx

Probao sam ovu tvoju kombinaciju,i funkcionise,samo je mana sto komp mora da bude ukljucen da bi cuo zvuk sa TV-a na mini liniji.


[ calexx @ 27.06.2008. 19:11 ] @
Ovde će razdelnik da bude više zbirnik pa će da se čuju oba zvuka. Ako mini linija ima samo jedan line in, onda možda nije loša ideja da uzmeš onaj preklopnik, mislim da je za igrice, ima 3 ulaza i jedan izlaz pa na njemu biraš šta da svira. Praktično napraviš eksterni input selector za mini liniju.
[ amadeuss @ 27.06.2008. 20:39 ] @
Citat:
calexx: Ovde će razdelnik da bude više zbirnik pa će da se čuju oba zvuka.


cuce se oba zvuka ako ja pustim oba istovremeno,a to,naravno, necu uraditi :)