[ Methane @ 28.06.2008. 12:58 ] @
Hteo bih da:

Fajl sa ekstenzijom .ts (znači neki hd rip) veličine 21.800.000 kb prebacim u .mkv koji može da se nareže na DL DVD


Pokušao sam da (pa nisam uspeo):

Gorepomenuto uradim pomoću programa MediaCoder. U opciji video izabrao sam "H.264" i kontejner "Matroska". U File/Settings pa Overall/Video Options stavio sam Target File Size da bude 8.150.000 kb (što je nešto manje nego DL DVD). Međutim kada je kodiranje završeno dobio sam fajl od 14Gb


Kodiranje videa je za mene zaista špansko selo pa bih za pomoć ili neki pointer, bilo vezano za MediaCoder ili neki drugi alat.

[ Stranger2 @ 28.06.2008. 23:54 ] @
Ispod mnogih opcija pise kratko uputstvo.

Kada dodje s do te opcije Target File Size
ispod pise da moras namestiti na Mode: Bitrate-based
a bitrate moras ukucati 0

tada ce opcija Target File Size proraditi.

p.s.
nisam ovo nikada koristio. izgleda se to pojavilo u novijim verzijama MediaCodera
[ Methane @ 29.06.2008. 11:59 ] @
Citat:

Kada dodje s do te opcije Target File Size
ispod pise da moras namestiti na Mode: Bitrate-based
a bitrate moras ukucati 0


Da ali koliko sam ja razumeo to Bitrate-based se odnosi na Audio Encoder, a 0 je za disable.

Juče predveče sam pustio da se kodira film. Jutros progress bar za task došao do kraja, a u trayu piše da je 17,3%. Izgleda da se zakucao :-(
[ Stranger2 @ 29.06.2008. 13:51 ] @
Citat:
Da ali koliko sam ja razumeo to Bitrate-based se odnosi na Audio Encoder, a 0 je za disable.

nije to pise u prozoru koji se otvara na kartici Video kada kliknes na Mode

Znaci Overall > Video options > Target file size (KB)

Encode mode je druga opcija po redu od gore
Bitrate je treca opcija od gore

inace ne znam da li ce u tom slucaju odraditi dvoprolazno enkodiranje.

Ja se uvek oslanjam da bitrate izracunam bitrate klalkulatorom i ruco ga ukucam. Uvek izaberem dvoprolazno enkodiranje (Mode: two-Pass)

ocitaj podatek tog MKV fajla u programu MediaInfo http://mediainfo.sourceforge.net/
pa okaci ove da vidim. Napisacu ti koliki bitrate da ukucas za video a koliki za audio.
[ Methane @ 29.06.2008. 14:31 ] @
Citat:
ocitaj podatek tog MKV fajla u programu MediaInfo http://mediainfo.sourceforge.net/
pa okaci ove da vidim. Napisacu ti koliki bitrate da ukucas za video a koliki za audio.


Nije MKV, nego .ts. Evo sta kaze MediaInfo (txt uz poruku)
[ Stranger2 @ 29.06.2008. 22:50 ] @
da greskom sam napisao mkv ali nema veze.
zanimalo me zapravo trajanje Duration/String : 1h 59mn

Ako neces da kompresujes zvuk onda na kartici Audio stavi kvacicu ispred Copy Audio
audio bitrate ce ostati 576kbps koliko pise

Na kartici video podesi ovako:
Mode: Two-Pass
bitrate 8900 kbps
format H.264
container : Matroska
source -stavi kvacicu ispred Auto Select
backend -stavi kvacicu ispred Auto Select

sa ovim bitrateom dobices fajl od 8080 MB

Inace mislim da za tako visoku rezoluciju (full Hd), enkodiranje mora trajati jako jako dugo.

ako traje previse dugo predlazem da smanjis rezoluciju na 1280x720
[ Stranger2 @ 29.06.2008. 22:56 ] @
posto je ScanType/String : Interlaced

moraces ukljuciti i De-interlace
to se ukljucuje na kartici Picture. taster Effects

u protivnom na zavrsnom snimku ce se pojavljivati vodoravne linije.


druga mogucnost je da zadrzis interlace sliku (to je verovatno brza varijanta)
pretpostavljam da se to podesava na kartici x264
klikni na advanced i nadji opciju Interlaced video content.
trebas izabrati YES
pretpostavljam da se tako bira da interlaced ostane interlaced
[ Methane @ 30.06.2008. 16:10 ] @
Citat:
Inace mislim da za tako visoku rezoluciju (full Hd), enkodiranje mora trajati jako jako dugo.
ako traje previse dugo predlazem da smanjis rezoluciju na 1280x720


Za početak, hvala ti puno na pomoći. Što se trajanja tiče, poslednji pokušaj od preksinoć trajao je preko 10h s tim što se MediaCoder izgleda skucao. Mašina je skromni Intel DualCore 2140 sa 2Gb RAM. Koliko orijentaciono mogu da očekujem da traje enkodiranje? Pitam, jer izgleda da ono vreme koje procenjuje MediaCoder nema puno veze sa realnošću.

Ako smanjim rezoluciju na 720, koliki onda bitrate treba da stavim i kako će se to odraziti na dužinu fajla? Da li onda mogu da strpam film na običan DVD?

EDIT:

Evo stavih parametre koje si mi napisao. U desnom tabu Summary MediaCoder kaže Estimated Size: 4225MB. Koliko je ovo tačna procena?

[Ovu poruku je menjao Methane dana 30.06.2008. u 17:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Methane dana 30.06.2008. u 17:26 GMT+1]
[ Stranger2 @ 30.06.2008. 23:25 ] @
Citat:
Evo stavih parametre koje si mi napisao. U desnom tabu Summary MediaCoder kaže Estimated Size: 4225MB. Koliko je ovo tačna procena?

pa ako je taj fajl od kojeg si mi ocitao podatke onda treba fajl da zauzme oko 8 gigabajta. racunao sam trajanje 120 minuta. video bitrate 8900kbps i audio bitrate 576kbps.

Citat:
Ako smanjim rezoluciju na 720, koliki onda bitrate treba da stavim i kako će se to odraziti na dužinu fajla? Da li onda mogu da strpam film na običan DVD?

ako smanjis rezoluciju na 1280x720 enkodiranje ce trajati otprilik duplo krace.
bitrate mozes ostaviti isti i fajl ce biti iste velicine. Slika ce biti kvalitetnija ali manja tj. sa malo manje detalja ali to na obicnim ekranima mozda neces ni primetiti.

posto je 1280x720 dvostruko manje pixela od 1920x1080 znaci da mozes koristiti i skoro duplo manji bitrate.
Mozes recimo koristiti video bitrate 4400kbps i fajl ce stati na jedan obican DVD sigurno.

Citat:
Mašina je skromni Intel DualCore 2140 sa 2Gb RAM. Koliko orijentaciono mogu da očekujem da traje enkodiranje? Pitam, jer izgleda da ono vreme koje procenjuje MediaCoder nema puno veze sa realnošću.

pojma nemam, nikad nisam enkodirao ceo film u H.264, radio sam to samo sa kratkim snimcima sa TV kartica. Za H.264 i tako dugacak film i jos u visokoj rezoluciji, nista me ne bi iznenadilo. Mozda 8 sati a mozda 24 stata ???

p. s.
napravi za probu kratak isecak od recimo 2 minuta. Izmeri koliko traje enkodiranje sa odabranim parametrima i pomnozi to sa 60 i oda ces znati koliko ce tacno trajati.
[ Methane @ 01.07.2008. 20:16 ] @
Citat:
pojma nemam, nikad nisam enkodirao ceo film u H.264, radio sam to samo sa kratkim snimcima sa TV kartica. Za H.264 i tako dugacak film i jos u visokoj rezoluciji, nista me ne bi iznenadilo. Mozda 8 sati a mozda 24 stata ???


Heh! Encoding je trajao 24:04 i na kraju javio error "Cannot output file"

Nastaviću da eksperimentišem i narednih dana.
[ Shon3i @ 02.07.2008. 21:11 ] @
Preporucio bih ti MeGUI, ali pre nego sto krenes u encoding sa njime, uzmes SmartLab TSMuxer, da de,uxujes taj .TS na elementarne streamove, da bi ih lakse obradio. Posto se radi o 1080 materijalu ne bi ti preporucio da ga smanjujes na 720p, jer je DVD9 sasvim dovoljan za odlican kvalitet, sem ako bas nije neki high complexity film :). Mozes slobodno da izaberes DXVA-HD-HQ ili SA-BluRay profile, i bices prezadovoljan kvalitetom :).
[ Stranger2 @ 02.07.2008. 21:52 ] @
Citat:
Heh! Encoding je trajao 24:04 i na kraju javio error "Cannot output file"

Secam se da sam ja dobijao ovu poruku uzastopno nekoliko dana. Ne mogu da se setim zbog cega je bilo ali resenje je bilo jednostavno, mislim da se radilo o jednoj opciji.
Mislim da je problem bio u zvuku. Posto zvuk ubacuje na kraju procesa, zato je gresku i pokazao na kraju.

Rekoh ti da napravis mali isecak od 2 minute tog fajla pa da vidis da li ce MediaCoder odraditi ili ce prijaviti gresku.

Problem sa zvukom mozes proveriti ako uklonis kvacicu ispred Enable Audio. Time iskljucujes zvuk i onda definitivno nemas taj problem. To isprobaj sa malim uzorkom.

Ako ipak budes utvrdio da je problem u zvuku onda preporucujem da zvuk prebacis u AAC format.
Sada se ne secam da li se pri tome moraju kopirati neki winamp fajlovi da bi to proradilo.
To obavezno proveravaj na malom uzorku, nemoj opet 24 sata da cekas da li ce uspeti.

kada se setim sta tacno treba za aac zvuk napisacu. Evo za sada podesavanja za MP3 zvuk:

- na kartici audio podesi:
source: stavi kvacicu ispredAuto Select
encoder: LAME MP3
resample: original
channel: stereo
stavi kvacicu ispred Enable Audio.
ukloni kvacicu ispred Copy Audio

- na kartici LAME podesi:
rate mode: CBR
channel: Joint Stereo
bitrate 256 kbps (posto je fajl ionako veliki mozes cak i 320 kbps)


Citat:
Posto se radi o 1080 materijalu ne bi ti preporucio da ga smanjujes na 720p, jer je DVD9 sasvim dovoljan za odlican kvalitet

predlozio sam da smanji rezoluciju na 1280x720 ne radi kvaliteta nego da bi time smanjio trajanje enkodiranje. Ne verujem da ima vremena 48 sati da ceka da se zavrsi.
Osim toga retko ko ima monitor sa tako velikom rezolucijom pa vecina neci ni primetiti razliku.
[ Methane @ 03.07.2008. 13:30 ] @
Citat:
Secam se da sam ja dobijao ovu poruku uzastopno nekoliko dana. Ne mogu da se setim zbog cega je bilo ali resenje je bilo jednostavno, mislim da se radilo o jednoj opciji.
Mislim da je problem bio u zvuku. Posto zvuk ubacuje na kraju procesa, zato je gresku i pokazao na kraju.


Probao sam malopre opet (manji fajl) i javlja isto: "Cannot output file"

Probaću da promenim zvuk, mada ne znam zašto je do sada pravio problem jer sam ostavljao "Copy Audio"

Citat:
predlozio sam da smanji rezoluciju na 1280x720 ne radi kvaliteta nego da bi time smanjio trajanje enkodiranje. Ne verujem da ima vremena 48 sati da ceka da se zavrsi.
Osim toga retko ko ima monitor sa tako velikom rezolucijom pa vecina neci ni primetiti razliku


Kapiram. Film kompresujem za sopstvenu kolekciju, tako da rezolucija može i da ostane, ali svakako ću probati i 720. Zanima kao će se promena rezolucije manifestovati i na brzinu i na kvalitet, samo da isplivam sa ovim "Cannot output file"
[ Methane @ 03.07.2008. 14:56 ] @
Citat:
Preporucio bih ti MeGUI, ali pre nego sto krenes u encoding sa njime, uzmes SmartLab TSMuxer, da de,uxujes taj .TS na elementarne streamove, da bi ih lakse obradio. Posto se radi o 1080 materijalu ne bi ti preporucio da ga smanjujes na 720p, jer je DVD9 sasvim dovoljan za odlican kvalitet, sem ako bas nije neki high complexity film :). Mozes slobodno da izaberes DXVA-HD-HQ ili SA-BluRay profile, i bices prezadovoljan kvalitetom :).


Imam i MeGUI ali nisam ga ozbiljno probao. U startu me odbio pošto je delovao prilično user-unfriendly. Update codeca je bio bugovit, Popunim ona polja on javlja neku kriptičnu grešku i sl. pa pređoh na MediaCoder što možda i nije bilo do te mere opravdano.

Uzgred, zar se ne radi de-mux automatski, barem u MediaCoderu?
[ Stranger2 @ 03.07.2008. 15:55 ] @
Citat:
mada ne znam zašto je do sada pravio problem jer sam ostavljao "Copy Audio"

pa mozda se taj format audia ne slaze sa mediacoderom pa je zato napravio problem,. Kada uklonis kvacicu ispred copy audio tada ce napraviti rekompresiju zvuka i tako kreirati potpuno nov audio zapis koji ne bi smeo da se ne slaze sa MediaCoderom. radi probe prvo podesi audio onako kako sam objasnio u prethodnoj poruci.
Citat:
Uzgred, zar se ne radi de-mux automatski, barem u MediaCoderu?

MediaCoder sve radi automatski ali neka ogranicenja ipak postoje. Opcije moraju biti razumno podesene.

mislim da sam citao da MediaCoder moze i da demultipleksuje fajl samo nisam to radio i ne znam kako. ne vidim tu opciju.

Muksovanje moze sigurno da odradi to imas na kartici Muxer. Samo kliknes dva puta na taster Add. jednom dodas video a drugi put audio.

Citat:
Probao sam malopre opet (manji fajl) i javlja isto: "Cannot output file"

kad malo razmislim TS je malo komplikovan format moze imati paralelno vise vide snimaka i vise zvukova, vise subtitlova, teletekst signal i ko zna sta jos. Mozda subtitl pravi problem jer ne odgovara matroska containeru? probaj na kartici Subtitle skinuti kvacicu ispred enabled da budes siguran da nece dodavati subtitl u snimak.

Audio ID moze biti u pitanju jer mozda taj TS fajl ima vise audio traka pa ne zna koja je ona prava...
[ Stranger2 @ 03.07.2008. 16:16 ] @
evo sada sam konvertovao jedan mali TS fajl koji ima u sebi cetiri videa i sest audia. konverzija u MKV sa podesavanjima koje sam napisao je prosla bez problema samo sto nije odabrao prvi video nego neki levi.

radi probe sam uradio i sa copy audio i nije uspelo. izbacio je gresku No file outputed

definitivno je bolje da rekompresujes i audio.
[ Methane @ 03.07.2008. 21:58 ] @
E pa ovo je voodoo! Evo krenuh da za probu kodiram 3 minuta gorepomenutog filma. Podešavanja su kakva mi je Stranger predložio, zadao putanju i ime output fajla i tip mkv. U tabu Time sam zadao start i end time tako da deo bude od 3 min. Kada je došao do 2:59, MediaCoder je jednostavno stao i ne mrda.
[ Stranger2 @ 04.07.2008. 07:28 ] @
Pa moze biti i greska u fajlu. Verujem da bi bilo pametno fajl demuxovati i muxovati u MPG (MPEG Program Stream) container pa tek onda ucitati ga u MediaCoder.
Od programa koji to mogu znam samo za Elecard Xmuxer Pro probaj ga nabaviti

jos jedan program koji ces lakse nabaviti je MPEG Streamclip http://www.squared5.com/
besplatan je sa njim mozes prepakovati TS u MPG fajl. Mozda bi bilo dobro da prvo to pokusas.

Citat:
Preporucio bih ti MeGUI

sad sam procitao da MeGUI koristi mencoder ali i MediaCoder koristi mencoder ako podesis kako je gore napisano. Dakle mislim da nije u tome problem, vec u TS fajlu.

Citat:
zadao putanju i ime output fajla i tip mkv.

molzda nije pametno da sam zadajes ime fajla. ja uvek idem da Output foler bude <Original Folder>

Aj probaj napraviti i Copy video i Copy Audio sa takvim iseckom od jedno 3 minuta da vidimo da li ce prepakovati taj video u mkv container. Ako ne bude hteo onda je verovatno poblem u formatu tog fajla.

imam jos neke ideje sta da se isproba ali nemam sad vremena
[ Methane @ 05.07.2008. 11:18 ] @
Malo sam i ja pogubljen ovih dana. Pre svega, želeo bih da se zahvalim na dosadašnjim savetima.

Citat:
Pa moze biti i greska u fajlu. Verujem da bi bilo pametno fajl demuxovati i muxovati u MPG (MPEG Program Stream) container pa tek onda ucitati ga u MediaCoder.


Imam film demuxovan u .mpv i .ac3, pa ću pokušati sad tokom vikenda.

Citat:
sad sam procitao da MeGUI koristi mencoder ali i MediaCoder koristi mencoder ako podesis kako je gore napisano. Dakle mislim da nije u tome problem, vec u TS fajlu.


MEncoder? A ja sam stalno nameštao da koristi x264, čisto po inerciji, samo sam za taj encoder čuo. Koji je bolji od ta dva?

Citat:
molzda nije pametno da sam zadajes ime fajla. ja uvek idem da Output foler bude <Original Folder>

Aj probaj napraviti i Copy video i Copy Audio sa takvim iseckom od jedno 3 minuta da vidimo da li ce prepakovati taj video u mkv container. Ako ne bude hteo onda je verovatno poblem u formatu tog fajla.


Pokušaću ovo, ali još jedno pitanje? Da li je možda problem u delu MediaCodera kojim podešavam dužinu klipa koji se kodira (onaj Time tab)? Kojim alatom bih mogao da iz velikog TS-a isčupam neki od 3 min radi lakšeg eksperimentisanja?
[ Stranger2 @ 05.07.2008. 21:01 ] @
Citat:
MEncoder? A ja sam stalno nameštao da koristi x264, čisto po inerciji, samo sam za taj encoder čuo. Koji je bolji od ta dva?

Mencoder nije codec vec alatka koja zajedno sa x264 codecom moze konvertoivati video u H.264

MediaCoder sve te komponente ima ugradjene u sebi. Na kartici video kada dole stavis dve kvacice ispred Auto Select MediaCoder izabere Mencoder i to je bolje nego da sam biras. Ne znam ni ja sta tacno on radi ali uglavnom obavi sto treba pa necu da cackam po tim opcijama.

A sa desne strane imas karticu x264 gde mozes menjati opcije x264 codeca ako znas cemu sluze. Mozda najbolje da ne diras nista. Karticu Mencoder ne diraj.

Citat:
Da li je možda problem u delu MediaCodera kojim podešavam dužinu klipa koji se kodira (onaj Time tab)? Kojim alatom bih mogao da iz velikog TS-a isčupam neki od 3 min radi lakšeg eksperimentisanja?

Pa tu podesi recimo
Start: 30i minut.
End: recimo 33 minut
i onda
Citat:
Aj probaj napraviti i Copy video i Copy Audio sa takvim iseckom

tako ces dobiti isecak od 3 minuta prepakovan u Matroska container
Citat:
Kojim alatom bih mogao da iz velikog TS-a isčupam neki od 3 min radi lakšeg eksperimentisanja?

pa na prethodno objasnjeni nacin ako bude hteo. Kod mene hoce.
Druga mogucnost je pomenuti Elecard XMuxer Pro koji nije besplatan i
treca mogucnost MPEG Streamclip koji je besplatan. Ako budes koristio MPEG Streamclip onda napravi "Convert to MPEG..." da prepakujes isecak u klasican MPG fajl.
[ Shon3i @ 06.07.2008. 17:12 ] @
@Methane, batali sve, uzmi lepo MeGUI profil SA_BluRay ili SA_BluRay_Fast koji se ne razlikuje bas mnogo u kvalitetu od predhodnog, ali ima nesto vecu brzinu. Imas Bitrate Calculator posle biranja profila bitrate calculator ce odmah da ubaci izracunat bitrate u profil i nemas brige. Zavrsice se kad se zavrsi, mislim trebace mu sigurno 30 sati, ali kvalitet ce biti fenomenalan. Naravno updateuj MeGUI na najnoviju verziju da bi ti instalirao PsyRDO odnosno patchovan x264 koji je sada pravi fenomenalne rezultate jer ima neki sistem za unapredjenje i cuvanje filmskog grain-a.
[ Methane @ 07.07.2008. 11:48 ] @
Citat:
Pa tu podesi recimo
Start: 30i minut.
End: recimo 33 minut
i onda

Citat:
Aj probaj napraviti i Copy video i Copy Audio sa takvim iseckom

tako ces dobiti isecak od 3 minuta prepakovan u Matroska container


Uradio i opet ne valja :( Napravljen .mkv, ali prvi frejm stoji zamrznut :(

Citat:
@Methane, batali sve, uzmi lepo MeGUI profil SA_BluRay ili SA_BluRay_Fast koji se ne razlikuje bas mnogo u kvalitetu od predhodnog, ali ima nesto vecu brzinu. Imas Bitrate Calculator posle biranja profila bitrate calculator ce odmah da ubaci izracunat bitrate u profil i nemas brige. Zavrsice se kad se zavrsi, mislim trebace mu sigurno 30 sati, ali kvalitet ce biti fenomenalan. Naravno updateuj MeGUI na najnoviju verziju da bi ti instalirao PsyRDO odnosno patchovan x264 koji je sada pravi fenomenalne rezultate jer ima neki sistem za unapredjenje i cuvanje filmskog grain-a.


MeGUI mi je ranije nakon par min rada vraćao poruku "Fatal Error" i kilometarsku kobasicu nejasnog objašnjenja. Sada nisam stigao ni dotle.

Pritisnem Ctrl+1 za One touch encoding. Javlja mi grešku "File Type Restrictions too restrictive" pa ispod toga "No Container Type counl be found that matches the list of acceptable types in your chosen one click profile. Your restrictions are now being ignored."
Reko' dobro, i u OneClick encoder podesim onaj nesrećni .ts za Input file, container MKV, Audio odaberem Track1. File size sam stavio DVD-9, a One cllick profile stoji "scratchpad". Kada kliknem Config podesim opet Filesize, Splitting - Don't split, output resolution stoji 640 - stavih 1920, Signal AR nije čekiran, kao ni Prerender Video, a čekirah Automatic Deinterlacing. Encoding Setup sam podesio SA_BluRay_Fast, a za audio Winamp AAC neki bolji kvalitet. Don't encode Audio nije čekirano. Kliknuo na Go! i opet isti a poruka restrictions too restrictive blablabla...

Uffff polako odustajem. :(
[ Shon3i @ 08.07.2008. 10:49 ] @
Prvo na racunaru moras imati instaliran Avisynth, ako ga nemas skini zadnju verziju odavde http://sourceforge.net/project...d=105994&release_id=608595

Zatim zadnji MeGUI http://mirror01.x264.nl/x264/megui-0.2.6.1046.exe, kada ga budes otvorio idi odmah na options->settings->pa na extra config karticu, zatim Configure servers.

U polju Auto-Update servers stavi Development. Zatvori MeGUI, pa ga ponovo otvori, sacekaj malo i dobices poruku Updates Available, updateuj MeGUI u fullu.

Taj TS stream ces morati da indexiras sa DGAVCDec http://forum.doom9.org/showthread.php?t=122598 , ukoliko je encodiran sa H264 ili DGMPEGDec-om ukoliko je MPEG2. DGMPEGDec dolazi zajedno sa MeGUI-em.

Posle indexiranja streama, dobices .d2v (mpeg2) ili .dga (AVC)

Sada moras napraviti Avisynth skriptu preko notepada.

Ukoliko se radi o MPEG2

skripta ce izgledati ovako

mpeg2source("imefajla.d2v")

a za AVC

avcsource("imefajla.dga")

i snimices kao imefajla.avs umesto .txt

Ovaj AVS ces otvoriti u MeGUI-u otici, na tools->Bitrate calculator, da bi izracunao bitrate za DVD9.

Predhodno mozes demuxovati taj TS sa SmartLabs TS Muxerom da bi dobio audio stream u originalnom izdanju. Ukoliko se Radi o AC3-u preporucujem ti da gfa ostavis, mada mozes i da ga komresujes AAC-om

Izaberes SA_Bluray profil i zavrsis video.

Posle u MeGUI-u ides na Muxer pa MKV Muxer da bi spojio zvuk i sliku.

Dao sam ti neke smernice, nazalost ne mogu detaljnije sada da pisem uputsvo.
[ Stranger2 @ 08.07.2008. 18:44 ] @
probaj ipak jos i ovo jer mi se cini da to nisi pokusao
Citat:
jos jedan program koji ces lakse nabaviti je MPEG Streamclip http://www.squared5.com/
besplatan je sa njim mozes prepakovati TS u MPG fajl. Mozda bi bilo dobro da prvo to pokusas.

Citat:
Ako budes koristio MPEG Streamclip onda napravi "Convert to MPEG..." da prepakujes isecak u klasican MPG fajl.


to je jako bitno jer TS fajlovi imaju malo neobicnu namenu i strukturu npr. nemaju tipican pocetak i kraj...
ako prepakujes u MPG sve bi trebalo doci na svoje mesto.
[ Methane @ 10.07.2008. 17:24 ] @
E ovako....

Konačno sam uspeo uz pomoć MeGUI. Prvo njegov D2V Creator, pa zatim AviSynth Script Creator, pa onda onaj AutoEncode gde sam zadao da veličina fajla bude DVD-9. Doduše u drugom koraku predložio mi je da se uradi resize na mod16 rezoluciju, što sam mu i dozvolio. Korišćen je SA_BluRay_Fast profil. Kodiranje je trajalo malo više od 24h. Definitivno sam se uverio da se ovakve egzibicije ne isplate, jer izgubih neviđeno vreme. Bolje naći negde film u tom formatu i skinuti ga nego zezati se sa ovim. Dobra stvar, oslobodih 30+ Gb prostora na hardu.

Još jednom hvala na pomoći Stranger2 i Shon3i
[ DArCo @ 25.08.2008. 15:13 ] @
Citat:
Stranger2: probaj ipak jos i ovo jer mi se cini da to nisi pokusao


to je jako bitno jer TS fajlovi imaju malo neobicnu namenu i strukturu npr. nemaju tipican pocetak i kraj...
ako prepakujes u MPG sve bi trebalo doci na svoje mesto.



Kod mene se javlja problem da se ovaj programcic zakuca kad ucitava ts fajl.....Probao sam jos neke programcice alio svi samo prebace ts to mpg ali samo audio fajl ali od video fajla nista........Sad cu probati ovaj megui ako se snadjem uopste::(
[ DArCo @ 25.08.2008. 16:04 ] @
Ok utvrdio sam da su fajlovi osteceni ti TS fajlovi koje zelim da konvertujem i da nijedan program ne moze da nadje VIDEO PID i zato mi i konvertuju samo audio bez video....Moze li se ovo nekako popraviti?
[ Stranger2 @ 25.08.2008. 23:18 ] @
Citat:
utvrdio sam da su fajlovi osteceni ti TS fajlovi

kako si utvrdio da su osteceni?

obavezno probaj da ih otvoris u programu MediaInfo http://www.free-codecs.com/download/Media_Info.htm
i pogledaj da li pokazuje da u njemu uopste ima video.

ne mora znaciti da su osteceni. TS fajlovi su malo nezgodni jer nisu namenjeni da ih koristimo kao ostale fajlove. Na primer ako sadrzi vise video snimaka onda ga ni MPEG stream clip ne moze prepakovati (u stvari moze ali mozda nece biti ispravno).

evo kako izgleda jedan mali TS fajl koji sadrzi 4 video zapisa i 7 audio zapisa. ispravan je a ipak se svi konverteri muce sa njim. prikaz iz programa MediaInfo
Citat:
General
ID : 1005
Complete name : D:\New Folder\primeri\PRIMER TS fajla _ dtt.ts
Format : MPEG-TS
File size : 3.67 MiB
Duration : 1s 597ms
Overal bit rate : 19.3 Mbps

Video #1
ID : 600 (0x258)
Menu ID : 4165 (0x1045)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Standard
Duration : 1s 597ms
Bit rate mode : Constant
Nominal bit rate : 15.0 Mbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 1.447

Video #2
ID : 610 (0x262)
Menu ID : 4229 (0x1085)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Standard
Duration : 1s 554ms
Bit rate mode : Constant
Nominal bit rate : 6500 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.627

Video #3
ID : 620 (0x26C)
Menu ID : 4671 (0x123F)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Standard
Duration : 1s 590ms
Bit rate mode : Constant
Nominal bit rate : 6500 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.627

Video #4
ID : 640 (0x280)
Menu ID : 4415 (0x113F)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Standard
Duration : 1s 591ms
Bit rate mode : Constant
Nominal bit rate : 6500 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.627

Audio #1
ID : 601 (0x259)
Menu ID : 4165 (0x1045)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -194ms
Language : English

Audio #2
ID : 602 (0x25A)
Menu ID : 4165 (0x1045)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -4h 32mn
Language : English
Language_More : Visual impaired commentary

Audio #3
ID : 611 (0x263)
Menu ID : 4229 (0x1085)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -8h 32mn
Language : English

Audio #4
ID : 612 (0x264)
Menu ID : 4229 (0x1085)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -8h 32mn
Language : English
Language_More : Visual impaired commentary

Audio #5
ID : 621 (0x26D)
Menu ID : 4671 (0x123F)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -2h 44mn
Language : English

Audio #6
ID : 622 (0x26E)
Menu ID : 4671 (0x123F)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -2h 44mn
Language : English
Language_More : Visual impaired commentary

Audio #7
ID : 641 (0x281)
Menu ID : 4415 (0x113F)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -3h 33mn
Language : English

Text
ID : 643 (0x283)
Menu ID : 4415 (0x113F)
Format : DVB Subtitles
Language : English

Menu #1
ID : 4165 (0x1045)
Menu ID : 4165 (0x1045)
Format : MPEG Video / MPEG Audio / MPEG Audio
List : 600 (0x258) (MPEG Video) / 601 (0x259) (MPEG Audio, eng) / 602 (0x25A) (MPEG Audio, eng)

Menu #2
ID : 4229 (0x1085)
Menu ID : 4229 (0x1085)
Format : MPEG Video / MPEG Audio / MPEG Audio
List : 610 (0x262) (MPEG Video) / 611 (0x263) (MPEG Audio, eng) / 612 (0x264) (MPEG Audio, eng)

Menu #3
ID : 4351 (0x10FF)
Menu ID : 4351 (0x10FF)

Menu #4
ID : 4415 (0x113F)
Menu ID : 4415 (0x113F)
Format : MPEG Video / MPEG Audio / DVB Subtitles
List : 640 (0x280) (MPEG Video) / 641 (0x281) (MPEG Audio, eng) / 643 (0x283) (DVB Subtitles, eng)

Menu #5
ID : 4479 (0x117F)
Menu ID : 4479 (0x117F)

Menu #6
ID : 4671 (0x123F)
Menu ID : 4671 (0x123F)
Format : MPEG Video / MPEG Audio / MPEG Audio
List : 620 (0x26C) (MPEG Video) / 621 (0x26D) (MPEG Audio, eng) / 622 (0x26E) (MPEG Audio, eng)


Ovaj fajl sam ispravno mogao gledati samo u KMplayer-u (kroz meni sam birao services i tako je nalazio ispravn video i prateci zvuk).
Taj fajl sam ispravno uspeo da demuxujem i prepakujem samo sa programom Elecard XMuxer Pro

Ako i kod tebe media info bude pokazivao da taj fajl ipak sadrzi video onda znaci da nije ostecen. Moraces nabaviti Xmuxer...

[ DArCo @ 26.08.2008. 00:41 ] @
ID : 22C4
Complete name : C:\9.ts
Format : MPEG-TS
File size : 86.3 MiB


Ovo je sve sto mi izbacuje media info znaci probao sam sve one basic sheet itd. ali samo ovo izbacuje......U pitanju je snimljen neki materijal sa satelita sa olimpijade i malo bi ga smanjio i isekao sta mi treba ali nikako ne uspevam da otvorim nijednim programom za editovanje....Fajlovi mi se normalno otvaraju u svim playerima ali obrada nikako nece.....Zato i mislim da su opsteceni....Kaze samo mi audio izbacuje ali ima video sigurno.....Ne znam dal mozda player koji je snimao nije nesto ostetio fajl ali kako kazem normalno radi kad ga pustim......Sad cu da vidim da nabavim taj elecard xmuxer da probam......
[ Shon3i @ 30.08.2008. 19:20 ] @
probaj takodje SmartLabs TSMuxeR koji je besplatan, a sigurno je bolji od bagovitog Elcard Xmuxer-a
[ = IGY = @ 29.12.2008. 21:06 ] @
Citat:
Shon3i: Prvo na racunaru moras imati instaliran Avisynth, ako ga nemas skini zadnju verziju odavde http://sourceforge.net/project...d=105994&release_id=608595

Zatim zadnji MeGUI http://mirror01.x264.nl/x264/megui-0.2.6.1046.exe, kada ga budes otvorio idi odmah na options->settings->pa na extra config karticu, zatim Configure servers.

U polju Auto-Update servers stavi Development. Zatvori MeGUI, pa ga ponovo otvori, sacekaj malo i dobices poruku Updates Available, updateuj MeGUI u fullu.

Taj TS stream ces morati da indexiras sa DGAVCDec http://forum.doom9.org/showthread.php?t=122598 , ukoliko je encodiran sa H264 ili DGMPEGDec-om ukoliko je MPEG2. DGMPEGDec dolazi zajedno sa MeGUI-em.

Posle indexiranja streama, dobices .d2v (mpeg2) ili .dga (AVC)

Sada moras napraviti Avisynth skriptu preko notepada.

Ukoliko se radi o MPEG2

skripta ce izgledati ovako

mpeg2source("imefajla.d2v")

a za AVC

avcsource("imefajla.dga")

i snimices kao imefajla.avs umesto .txt

Ovaj AVS ces otvoriti u MeGUI-u otici, na tools->Bitrate calculator, da bi izracunao bitrate za DVD9.

Predhodno mozes demuxovati taj TS sa SmartLabs TS Muxerom da bi dobio audio stream u originalnom izdanju. Ukoliko se Radi o AC3-u preporucujem ti da gfa ostavis, mada mozes i da ga komresujes AAC-om

Izaberes SA_Bluray profil i zavrsis video.

Posle u MeGUI-u ides na Muxer pa MKV Muxer da bi spojio zvuk i sliku.

Dao sam ti neke smernice, nazalost ne mogu detaljnije sada da pisem uputsvo.


E ovako ja koristim sledece:

DGAVCDec jer mi je moj video.ts radjen sa H.264! e onda U DGAVCDec stisnem save & demux i snimim ga kao video.dga.
E sad kada udjem u MeGUI-ev AVS Script Creator i ucitam taj video.dga kaze mi sledece: "Unable to render the file. You probably don't have the correct filters installed"!
Sta da ridim???