[ israelli @ 28.06.2008. 13:20 ] @
Dali neko poznaje koji program da upotrijebim da bi mogao da snimam telefonske razgovore preko mog telefona a prikljucen sam na komp preko. ADSL
[ drdrksa @ 28.06.2008. 13:31 ] @
To kako si ti zamislio nece da moze ...
[ israelli @ 28.06.2008. 14:12 ] @
a da ubacim dial-up modem
[ Srđan Pavlović @ 01.07.2008. 19:04 ] @
Mislim da snimati mozes jedino ako koristis VOIP telefoniranje kroz neku VOIP aplikaciju.
[ israelli @ 02.07.2008. 13:52 ] @
a posto imam Skype nevidim da mogu snimiti razgovor
[ Srđan Pavlović @ 02.07.2008. 19:45 ] @
Naravno da mozes, samo instaliraj bilo kakav sound-recorder za linux,
i podesi mu u mixeru da snima output koji ti treba i to je to.

Aksiom: svaki zvuk koji tvoja zvucna emituje (salje na neki izlaz) moze i da se snimi, samo treba izabrati kanal i neku aplikaciju za to :)

(nesto kao sndrec32.exe u windowsu)

Znaci opcija snimanja nema u Skype-u, ali to ne znaci da se ne moze snimiti na drugi nacin.
[ Srđan Pavlović @ 27.07.2008. 03:51 ] @
Evo, uspeo sam bez problema da snimim Skype razgovor sa prijateljem samo uz pomoc programa:

Aplications ----> Sound & Video -----> Sound Recorder.
[ israelli @ 30.07.2008. 16:01 ] @
Ali nisi mi rekao preko kojeg inputa si to ostvario. Ja sam probao sve opcije ali ni jedna mi nije prosla. Applications-Sound&Video-Sound recorder record from input=? Record as=?
[ Srđan Pavlović @ 31.07.2008. 03:53 ] @
Citat:
israelli: Ali nisi mi rekao preko kojeg inputa si to ostvario. Ja sam probao sve opcije ali ni jedna mi nije prosla. Applications-Sound&Video-Sound recorder record from input=? Record as=?


Ne secam se koji je bio input (ima ih nekoliko na listi pa probaj), a Record As sam stavio FLAC Audio.

Kod mene od tih inputa imam da biram sledece:

1. Digital
2. Capture
3. Capture 1
4. Capture 2
5. Front Mic Boost
6. Mic Boost
7. IEC958

Jbg, sad se stvarno ne secam sta mi je bilo izabrano za input, ali sigurno je jedan radio i snimio sam razgovor.

Zvucna mi je osmokanalna Realtek HD (ALC885 kodek) integrisana na ploci.

Vidi u mixeru da li ti je sve pojacano kako treba, i vidi koji drajver koristis (alsa, pulse, itd) pa probaj malo to cackati.
[ israelli @ 10.08.2008. 11:09 ] @
Ma cackao sam sve moguce verzije mogu nekako da snimim svoj glas ali glas sagovornika nikako. A i snimanje moga glasa je sa mnogo shuma ka da je modulacija veoma niska.