[ sonyD @ 28.06.2008. 18:42 ] @
Ovako, koji softver mogu da koristim,odnosno koji da kupim da bi emitovao program u lokalnoj televiziji?
Milsim na spotove,kajrone,reklame...Dajte mi ime softvera pa cu se ja snaci.
I recite mi gde u Beogradu mogu da nabavim neku karticu za montazu,po mogucstvu Canopus.

Mali off:

Logo emitujem preko miksete Panasonic WJ-AVE55, ali problem je u tome sto oko logotipa imam plavi okvir,kao da je pocepan.
Kako to moze da se izbegne,znaci croma key mi ne odradjuje lepo posao.Sta da radim?


[ Fac Ut Vivas @ 29.06.2008. 14:15 ] @
Nekoliko TV stanica kod nas za emitovanje programa koristi program AirBox firme PlayBox (www.playbox.tv). Program pušta MPEG2 fajlove, i ima neke napredne opcije u zavisnosti od hardwera... Potraži na netu verziju 3.8 čisto da vidiš kako radi. Ako se odlučiš da kupiš moraćeš da uzmeš "turnkey" rešenje. Ceo računar sa playout karticom i software-om mislim da je oko 5-6 hiljada.

Zastupnik za Canopus a i za ostale Thomson / Grass Valley proizvode je firma RTC (www.rtc.co.yu), mada verovatno i druge firme prodaju Canopus...

Što se tiče logoa, reci mi odakle ga puštaš? Koji uređaj koristiš za generisanje znaka?
Možeš da probaš sa luma key-jem. Znači crna pozadina i logo svetlije boje, da vidiš kako će ti tako raditi. Mislim da ta mikseta ima i luma key. Takođe probaj, čisto probe radi, sa nekim drugim znakom, probaj da staviš recimo najobičniji žuti kvadrat da vidiš kako će izvući key. Jer je moguće da ako je logo sitan i detaljan (recimo sitna slova) da ne možeš key lepo da izvučeš.
[ sonyD @ 29.06.2008. 15:46 ] @
Hvala ti na odgovoru,dosta si mi pomogao.

Logo emitujem iz racunara,probacu ovo sa crnom pozadinom.
Inace,da li postoji neki uredjaj za emitovanje logotipa ?
[ Fac Ut Vivas @ 30.06.2008. 00:02 ] @
Postoje naravno...

Nešto jeftinije a radi posao je Sams-ov logo inserter (http://www.sams.rs). Sams je domaća firma koja pravi dosta stvari za broadcast, tako da na njihovom sajtu možeš naći još neke stvari koje ti možda trebaju (distribucije, matrice, TBC...)

Mislim da SDI varijanta (koju ima B92 Info) košta 1000 € ako kupuješ kod njih, ali mislim da dosta domaćih prodavaca ima bolje cene od samog Sams-a tako da možeš i jeftinije da prođeš. Kod nas dosta televizija ima njihove insertere, čak i Fox ima jedan njihov inserter za nedaj Bože. Lako možeš prepoznati njihov time inserter (B92 i Pink) po ružnjikavim fontovima koji se ne mogu menjati...

Imao sam prilike da koristim VIN-10m i mogu ti reći da radi sasvim korektno.
[ djyova @ 26.07.2008. 00:47 ] @
Mozda bi ti vrsio posao i neki malo jaci program tipa HARDATA hdxVIDEO.



Pogledaj i ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/t219916-0