[ c-76 @ 29.06.2008. 22:26 ] @
Moj 2 SE telefon, sa K750 sam se odusevio pa odlucio uzeti i ovaj malo jaci model. Na post pejdu sam tako da me i nije nista kostao i prva 2 mjeseca je radio kao i sto se ocekuje, bez zamjerki ali…

Neki dan se posle podne, nakon cjele noci na punjacu, ugasi, prazna baterija. Stavim ga na punjac jedno sat vremena i nakon toga nije izdrzao ni 2 sata rada i opet se ugasio. Sada izdrzi 9 sati rada nakon 6 sati punjena. Pored toga sporije nekako radi, prilikom cuvanja slike bar 10-15 sekundi moram da cekam za sljedece slikanje, prilikom paljenja zna se zamrznut uz bjeli ekran ili onaj logo na ekranu.

Sta je meni, obicnom korisniku palo na pamet: cesto je bio prikljucen na komp, i tada se puni(sad sam saznao da se ta opcija moze iskljuciti). Moze li napon na USB, ne vjerujem da je isti kao i na punjacu i da odgovara za vise modela SE telefona, da nekako smanji kapacitet baterije? Pored toga znao je zavrsiti i na punjacu od K750 za koji sam sad video da ima skoro duplo manju struju punjena (400mA u odnosu na 700mA na K800-tako nekako).

Nisam uspjeo naci 2gu bateriju pa da ga ispitam sa njom, ali sta je sa radom i zamrzavanjem, jel moze i ono biti prouzrokovano slabom baterijom?
Ko za inat ovo se desilo 3 dana nakon prodaje starog telefona tako da sad i punjac moram da nosam sa sobom  , pod garanciom je ali sam cuo za losa iskustva prilikom vracanja telefona posto od tebe tada prave debila, a problem je i u roku popravke koja je kod prijatelja bio 60 dana. Sta je sa onom opciom 40 dana ili novi proizvod iste ili jacih karakteristika.

Da jos kazem da sam na M-tel u BiH, pa ako je neko nosio tel pod garanciom kod nih na servis da prijavi iskustva.

Jos nesto na 750 postoji svjetlo, dok ga na 800 nema jel to zbog drugacijeg blica ili postoji mogucnost da se upali?

temu sam postavio ovdje radi servisera od kojih bi zelio cuti strucno misljenje, mada bi mogla i u UPOTREBU radi iaskustava sa tel i garantnim rokom, pa na adminu je sta da odradi.
pozdrav
[ skymobile @ 29.06.2008. 23:33 ] @
1. Ako imas garanciju glupo je da istu izgubis zbog otga sto ce ti neko drugi, osim ovlascenog servisa popravljati tel.
2. To sa punjacima nema veze.
3. Blic je na K800 kao na digitalnom aparatu a na K750 su led diode.
Moj savet je da tel odneses u ovlasceni servis ukoliko nema vidljivih mehanickih ostecenja i ako nije bio u dodiru sa vodom.
[ c-76 @ 06.07.2008. 20:32 ] @
nemas pojma koliki si baksuz...
nemam pojma gdje je garantni list!!!
[ svakaVamcast @ 07.07.2008. 07:01 ] @
Nadji na netu,imas zakon o potrosacima.Sve je lepo objasnjeno.Ako i nemas garantni list,fiskalni racun imas.............................
[ Milancheee @ 12.07.2008. 19:36 ] @
To u vezi slikanja to je sasvim ok ;) To ti se desava jer si ukljucio da stavlja datum i vreme slikanja na sliku i zato toliko duze traje, uzmi iskljuci i sve ce biti ok.
I ako mozes kucaj >*<<*<* i reci mi koju verziju softvera imas.