[ Karlo Gavric @ 29.06.2008. 23:42 ] @
Sinoc sam nesto copyrao na ext. HDD i izbio je neki error tako da je stojao ukocen te sam ga iscupao onda iz laptopa... i naravno tu nastaje problem, sto mi tu particiju ne ocitava tj. nemogu joj pristupiti vise, na Macu mi je ne mountuje, dok mi je na Win prikaze pod drugim imenom i naravno nemogu pristupiti.
Probavao sam svasta nesto na Win sa repair i sl. ali bez uspjeha kao i na Macu u Disk Utility i dobijam poruku ovu:




Ima li neki alat koji bi bio mocniji mozda i odradio ovo nekako?! Naime, drugu particiju na istom disku ocitava normalno i mogu read/write normalno. Nije mi ni vazan toliko HDD koliko file-ovi na njoj.

Ili ima li nacina da izvucem nekako podatke sa te particije, pa onda mogu udariti Format.


Hvala unaprijed svima!!!
[ madamov @ 30.06.2008. 06:54 ] @
Probaj FileSalvage i Data Rescue II, oba umeju nešto da pročitaju sa nestalih particija, ali ume da potraje skeniranje.
[ calimero @ 30.06.2008. 09:11 ] @
cekaj ti pokusavas da uradis repair NTFS particije na Mac-u??

mislim da to nece ici nikako :D

mozes jedino, kao sto je madamov rekao, da uradis povracaj obrisanih fajlova; ja preporucujem DataRescueII koji moze da se nadje ali najbolji je Boomerang - koji ne moze da se nadje vec samo da se kupi za 180$.
[ Karlo Gavric @ 01.07.2008. 00:29 ] @
Uspio sam izvuci 99% podataka :D (srecom) nasao sam neki za Win program i uspio sav sadrzaj s njim izvuci te formatirao particiju i HDD je sada kao nov :)


Hvala vam na pomoci.


P.S.
S njima nisam mogao nazlost nista uciniti.