[ mile007 @ 01.07.2008. 13:08 ] @
Do pre 10-ak dana sam bez problema koristio oba broja na ISDN-u. Onda je pomocni 'prestao' da radi, tj.. dodeljen je drugom korisniku (firmi). Iz Telekoma sam dobio informaciju, da je u sistemu bio evidentirtan kao slobodan (!?) i da je to konacno, odnosno, ne mogu da ga dobijem nazad.

Na moje insistiranje da je to njihova greska i da ne zelim da ustupim broj, jednstavno su nezainteresovani.
Dobio sam informaciju da ne moze da se proveri da li je taj broj ikada koriscen... Svi racuni su uredno izmirivani.

Sada mi radi samo noseci broj, a ja i dalje placam uslugu kao da je sve u redu.

Neka ideja ili resenje?
[ Predrag Supurovic @ 01.07.2008. 15:04 ] @
Pisi zalbu. U prilogu stavi kopije racuna na kojima se vide brojevi koji su dodeljeni tvom ISDN prikljucku. Ne propusti da spomenes da je taj broj koji su ti iskljucili bio koriscen i da su ti napravili ogromnu stetu jer su broj iskljucili protivno ugovoru i bez ikakvog obavestenja.
[ Dejan2003 @ 02.07.2008. 09:43 ] @
e i meni se to desilo, doduse s 50 brojeva/msn.ddi na PRI ISDN, ladno dodelili moje brojeve s moje centrale sluzbenom glasniku ili vec tako nesto

zovi nekog u telekomu,,
posalji i fax s copyranim rachunom, tada su najekspeditivniji...
...trche hodnicima i vicu: "stigla depesha"

nista strasno desava se, vidi samo koliko je impuls potroseno na to broju dok nije bio kod tebe