[ nedeljko_11460 @ 02.07.2008. 08:27 ] @
Pozdrav, imam sledeci deo VBScript koda koji otvara MS Word document.
Code:

Dim app_word
Dim strpath = "http://localhost:8080/sncf/Courrier.do?command=Model%26modele_id=" & modele_id
.
.
.
set app_word = CreateObject("Word.Application") 
app_word.Documents.Add strpath 
app_word.Visible = True


sve radi ok to jest na odgovarajucu akciju korisnika poziva se metoda koja izvrsava deo koda koji sam naveo gore
pokrece se MS Word i otvara file specificiran sa strpath. Inace strpath je akcija koja se izvrsava na serveru i koja shalje
odgovarajuci word file kao stream. Moje ptanje glasi : Kada pokusam da sacuvam ovako otvoreni dokument preko Save As
dialoga unutar MS Worda u polju file name stoji odgovarajuce default ime. Ono sto ja zelim je da na neki nacin pre nego sto
prikazem korisniku Word file promenim ovo ime tako da kada on klikne na Save As u polju file name bude ispisano ono sto ja zelim .
Da li je moguce ovo odraditi i kako ? Help !!!
[ Eurora3D Team @ 03.07.2008. 11:59 ] @
Trebas da koristis Open umesto Add
Mislim da ime ne moze da se menja bez snimanja ... ali nisam 100% siguran
Code:

Dim app_word
Set app_word = CreateObject("Word.Application")
app_word.Documents.Open "C:\MyDoc.doc" ' Kad se ovako otvori onda u SaveAs dialogu stoji to ime
'app_word.ActiveDocument.SaveAs "MyDoc.doc" ' Ovo snima doc u My Documents i menja mu ime ... moze da se stavi i cela putanja
app_word.Visible = True
[ nedeljko_11460 @ 03.07.2008. 14:10 ] @
Gledao sam malo po raznim forumima i saznao da ukoliko je fajl sacuvan na disku onda ce se u polje file name
Save As dialoga upisivati njegovo ime ali u slucaju da fajl jos nije sacuvan (tek treba da se sacuva prvi put)
Word ce na osnovu neke njegove logike u polje file name Save As dialoga upisati prvu recenicu ili recimo naslov ukoliko postoji.
Ono sto sam ja pokusavao da uradim je da setujem razne property-e vezane za ime dokumenta nadajuci se da ce Word njih
koristiti kao ulaz za polje file name, medjutim nista od toga. Inace ja sam Java programer i nemam mnogo iskustva sa Microsoft tehnologijama
pa zato i pitam mozda neko zna da li je ovo moguce ?
[ goranvuc @ 03.07.2008. 15:55 ] @
Kada dokument jos nije kreiran imas kolekciju BuiltinProperties koja je svojstvo Application klase, a u njoj je jedan clan kolekcije ima key "Title" i cini mi se da se to nudi kao inicijalni naziv fajla. Probaj, pa ako se ne snadjes tu sam.

Javi ako je to resenje jer ja nisam stigao da probam.
[ Eurora3D Team @ 03.07.2008. 15:56 ] @
Jedino sto mi pada na pamet je da u kod ubacis (posle Add)
Code:

app_word.ActiveDocument.SaveAs "MyDoc.doc"

tako da ce privremeni dokument biti snimljen u My Documents, mada i nije neko profi resenje ...
Tako ce ako se odabere SaveAs pisati to ime
Pretrazi jos malo net ... Aktivni dokument je (pokazivac na) Document klasa pa potrazi sta ta klasa jos ima ...
P.S. znam da ima property Name (koje je "Document1"..."Document2" za novi doc) ali je to ReadOnly i ne moze da se menja