[ M3RiM @ 04.07.2008. 18:18 ] @
na jednom racunaru imam wireless internet, (i lan karticu)
a na drugom racunaru imam samo lan karticu.
kada ih povezem lan kablom racunari se vide. ali nemam interneta na drugom racunaru,
da li je to moguce ikako ostvariti.

znaci trebam da dijelim jednu internet konekciju na dva racunara.

da nebi ovdje pisao sad romane, ako nedostaje jos nekih podataka, pitajte...

to mi je stvarno potrebno.

[ dragansar @ 12.07.2008. 16:39 ] @
Sharing-uj PPPOE konekciju i imaces internet i na drugom racunaru.Prvi racunar na kome imas internet ce ti se automatski postaviti IP 192.168.0.1, ti drugom stavi 192.168.0.2 i stavi gateway i dns 192.168.0.1
[ mmiirrzzaa @ 22.07.2008. 21:29 ] @
ja sam ovo probao sa PPPOE mrezom ali kad je kreiram, zahtjeva da kreiram user sa passwordom. i kada je kreiram i sharing-ujem, nemam opet konekciju.

kada je pokrenem trazi da se konektujem, ali ne moze da se konektuje.
da li taj username i password imaju veze sa onim username i passwordom kojim se konektujem na wireless.

i da li na oba racunara moram kreirati tu PPPOE konekciju, i kakve username i passworde moram unijeti u drugi, a kakve u prvi racunar.


jel moze neki detaljniji opis, jer sam zaista pokusavao ovo, ali milion opcija ima, a nikako da pogodim onu pravu.


a sto je najgore, nigdje na internetu nema objasnjeno kako se ovo moze uraditi...
[ mmiirrzzaa @ 22.07.2008. 21:30 ] @
ja sam ovo probao sa PPPOE mrezom ali kad je kreiram, zahtjeva da kreiram user sa passwordom. i kada je kreiram i sharing-ujem, nemam opet konekciju.

kada je pokrenem trazi da se konektujem, ali ne moze da se konektuje.
da li taj username i password imaju veze sa onim username i passwordom kojim se konektujem na wireless.

i da li na oba racunara moram kreirati tu PPPOE konekciju, i kakve username i passworde moram unijeti u drugi, a kakve u prvi racunar.


jel moze neki detaljniji opis, jer sam zaista pokusavao ovo, ali milion opcija ima, a nikako da pogodim onu pravu.


a sto je najgore, nigdje na internetu nema objasnjeno kako se ovo moze uraditi...
[ dejanmaksimovic1976 @ 25.07.2008. 16:31 ] @
Evo kako sam ja to uradio:

Prvo setujes ip adrese oba racunara tako da ti primera radi racunar koji ima wireless karticu na LAN kartici stavis da bude192.168.1.1
a onaj drugi kom koji ima samo lan stavis da mu bude ip 192.168.1.2 stime sto defoult getway bude ip adresa 192.168.1.1 a bilo bi dobro ako znas da stavis i DNS-ove na prvom kompu a na drugom u prvi DNS stavis ip adresu prvog kompa(192.168.1.1) a altrimenti DNS da bude neki od DNS-ova tvog provajdera.
Zatim odes u konfigurisanje Network Setup Wizard i tu za prvi komp podesis da je on direktno vezan na internet a da se ostali konektuju preko njega, a na drugom podesis da je deo LAN mreze i da je konektovan preko drugog racunara.
Kod mene to radi iako nemam wireless karticu nego sam direktno vezan na ruter provajdera, imam jedan switch i dva kompa sa po jednom LAN karticom i sve radi extra iako mnogi praktikuju dve LAN kartice u takvim slucajevima ili ruter.