[ Serbiankum @ 05.07.2008. 12:45 ] @
Znaci imam nekoliko html strana, recimo: pocetna.html, o nama.html, kontakt.html.

Ja napravim CSS fajl i nazovem ga recimo pocetna.css. I taj css je glavni layout za sve tri html strane (pocetna.html, o nama.html, kontakt.html). Medjutim stranice: o nama.html i kontakt.html treba da imaju izmenjene neke css elemente za sidebar i foother... Kako to da napravim, kako je najpravilnije.

Znaci na svakoj stranici je pocetna.css jer je to glavni layout, ali svaka stranica mora da ima neku izmenu u css-u.
Mislio sam da za stranice o nama.html i kontakt.html napravim nove css fajlove: onama.css i kontakt.css i da u njih importujem pocetna.css na sledeci nacin: @import url ("pocetna.css"); i onda bi posebno u css fajlovima onama.css i kontakt.css vrsio izmene u css kodu samo za te stranice.

Primer onama.css:

Code:
onama.css
@import url ("pocetna.css");

#sidebar {width: 400px;} // u glavnom css fajlu(pocetna.css) sidebar je bio 500px ali u stranici onama.html ne odgovara da bude 500px nego 400px. Da li je ovaj nacin ispravan. Ovako bi ovde mogao da menjam i za foother i za contect ako postoji potreba.




Zanima me da li je ovo ispravan nacin ili ne. Ovo je sad primer za 3 html strane, da li se na isti nacin moze iskoristiti i ako imam recimo 20 html stranica ?
[ Aleksandar Ružičić @ 05.07.2008. 13:15 ] @
ja npr sve "zajednicke" stilove (glavni layout sajta) ubacim u common.css i onda za svaku stranu imam po dodatni css, ako je u pitanju homepage onda home.css, ako je about strana onda about.css... itd
Code:

<link href="css/common.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />
<link href="css/home.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />


ako u common.css imas npr:
Code:

body
{
   background: red;
}


i ako na about strani hoces da promenis to (u about.css - koji si dodao posle common.css):
Code:

body
{
  background: blue;
}
[ NeonDragon @ 05.07.2008. 22:57 ] @
mogao bi sve da strpaš u jedan fajl, ali onda da body tagu daš neki id ili klasu, pa u css-u da se zezaš

npr. za about stranu staviš id about na body, za home staviš home itd. pa onda ovako:

Code:

.element { color: red; }

#about .element { color: green; }

#home .element { color: blue; }


[ Aleksandar Ružičić @ 05.07.2008. 23:55 ] @
moze i tako, ali je neprakticno sav css kod drzati u jednom fajlu, jer recimo sta ce about strani stilovi koji se samo primenjuju na home strani? znaci nepotrebno downloadovanje "velikog" fajla...
[ kawasaki @ 25.07.2008. 08:40 ] @
s' obzorom da *.css je skript i zauzima par kb sa danasnjim dostignucima u polju komunikacije (konkretno mislim na brzinu interneta) mislim da je najbolje rjesenje gore navedeno, znaci jedam fajl i u njemu klase (tipa: .home_tabela, .about_tabela....) koje pozivas u zavisnosti gdje ti trebaju.
Npr. sve browser igrice, koje imaju CSS skriptove po nekoliko hiljada linija koda, sadrze samo jeda *.css fajl