[ --ja-- @ 27.10.2003. 22:42 ] @
Treba mi neki program za snimanje cd-a koji mi omogućava da proizvoljno unesem Volume Serial Number koji će taj CD nositi (onaj broj u formatu xxxx-xxxx). Postoji li ovako šta uopće? Pardon ako sam pisao u krivom forumu, stvarno ne znam gdje ovo svrstati...
[ --ja-- @ 28.10.2003. 19:15 ] @
Zapravo, ne mora biti broj koji ću ja unijeti, bitno je da ja prije snimanja CD-a znam koji će to broj biti... Ne mora to biti uopce program za snimanje cd-a, može nešto i za izradu/modificiranje image fajlova (npr. .ISO fajlova). Od programa ove vrste sam probao WinISO, UltraISO, MagicISO, probao sam i sa WinImage ali on nesto nije radio kako treba (pise u helpu da moze zamijenjivati fajlove istog imena i velicine unutar iso fajla, a meni to nije radilo). Problem kod svih ovih programa je so se sa svakom novom izmjenom fajla mijenja i Serial Number unutar fajla.

Da skratim pricu, rijec je o nekom zastitnom mehanizmu koji pokusavam napraviti za jedan svoj program i sad trebam unaprijed znati serial number cd-a koji ću strpati u instalacijsku proceduru koja će ga kasnije usporediti sa serijskim brojem cd-a sa kojeg se instalacija pokreće...