[ Novakovic @ 28.10.2003. 00:22 ] @
Zanima me kako da simuliram pritisak misa ili pritisak nekog tastera tako da mogu da, na primer pokrenem notepad i u njega upisem neki odredjeni text bez kucanja i slicno, svaki predlog dobrodosao
[ byTer @ 28.10.2003. 19:19 ] @
Otprilike znam sta ces da radis. Dobro izuci Evente makar iz Helpa koji dolazi uz Delphi!
[ Novakovic @ 28.10.2003. 20:17 ] @
Moguce je da ja nisam dobro objasnio sta me zanima !!!
Naime zelim da napravim program koji ce pozivati neki drugi i simulirati tastaturu i misa (Slicno kao Automate, samo mnogo, mnogo jednostavnije). Na primer, startuje aplikaciju i simulira pritisnute tastere Z, D, R, A, V, O i onda na odredjenim koordinatama simulira misa za SAVE AS ukuca ime i savuje ga. Neki primer bi pomogao, ali i bilo koji link ili savet kako da napravim ovo :)
[ silverglider @ 31.10.2003. 14:09 ] @
Mozes da saljes karaktere sa postmessage/sendmessage (valjda bese WM_CHAR ili WM_KEYDOWN u pitanju) ako imas handle tog prozora; mis ti tu ne treba, jer mozes da baratas menijima i sa tastature (mada moze na istom principu).

Ali, malo jeste glupo, posto ne mozes da znas koji prozor/kontrola udaljenog programa imaju focus odnosno ocekuju uopste upis - ukoliko to radis genericki. Moze da se otvori editor i odmah iskoci popup dijalog da je to shareware verzija-blabla i gde onda odlaze tvoji "pritisnuti" karakteri?

Ukoliko hoces da kontrolises dokument neke aplikacije, zar ti nije na pamet palo da koristis OLE?
[ Nub.Saibot @ 01.11.2003. 13:04 ] @
Na instalacionom disku Delphi5 - 7 imas unit \Extras\SendKeys\sndkey32.pas u kome postoji funkcija da prebacis fokus na odredjeni prozor i posaljes mu karaktere koji ti trebaju.

SendKeys routine for 32-bit Delphi.

Written by Ken Henderson

Copyright (c) 1995 Ken Henderson

This unit includes two routines that simulate popular Visual Basic
routines: Sendkeys and AppActivate. SendKeys takes a PChar
as its first parameter and a boolean as its second, like so:

SendKeys('KeyString', Wait);

where KeyString is a string of key names and modifiers that you want
to send to the current input focus and Wait is a boolean variable or value
that indicates whether SendKeys should wait for each key message to be
processed before proceeding. See the table below for more information.

AppActivate also takes a PChar as its only parameter, like so:

AppActivate('WindowName');

where WindowName is the name of the window that you want to make the
current input focus.

SendKeys supports the Visual Basic SendKeys syntax, as documented below.

Supported modifiers:

+ = Shift
^ = Control
% = Alt
...
...

Pozdrav