[ symbian_6p @ 06.07.2008. 17:17 ] @
posle brisanja jednog programa ,pa nekih fajlova nece da ode iz kante za djubre.....pise da su nesto kao zakljucani...kako da ih obrisem???

Mod edit: Dopunjen naslov teme.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 06.07.2008. u 18:51 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.07.2008. 17:30 ] @
Force delete ti je Cmd+Alt+Shift+Backspace. Ako ni to neće, izloguj se, pa kad se vratiš briši.
Ima programče kojim možeš da vidiš koji proces koristi te fajlove koje brišeš, ali i to je gnjavaža :)
Jednostavnije je ostaviti ih malo, pa ćeš ih za pola h moći obrisati, ako ni force delete ne pomogne :)
[ symbian_6p @ 06.07.2008. 22:26 ] @
blagodarim..da ne kazem hvala..prijatelju
[ P_e_r_a @ 08.07.2008. 19:50 ] @
Jedan od razloga zašto ne može da se obriše možda da bude i taj da ga drži zaključanim neki trenutno aktivni proces. U tom slučaju probaj prvo sa programom "What's Keeping Me?" (http://www.hamsoftengineering.com/products/wkm/wkm.html) da ustanoviš koji proces je u pitanju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.07.2008. 20:34 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ima programče kojim možeš da vidiš koji proces koristi te fajlove koje brišeš...


Citat:
P_e_r_a: Jedan od razloga zašto ne može da se obriše možda da bude i taj da ga drži zaključanim neki trenutno aktivni proces.


LOL, Pero, "ne pratiš fabulu radnje" :)

Elem, sad kad me već Pera natera da se javim ponovo na ovu temu da dodam mali "trik" kojim se služim kad mi se neki fajl zaglavi u Trashu :)
Konkretno sinoć uradim update Transmissiona, pa po automatizmu, stara verzija .app kontejner završi u Trashu, a nova se pokrene i ja da ispraznim Trash, kad dobih upozorenje da se Transmission.icns trenutno koristi. Verovatno ga je zbunilo to što Transmission već radi, tako da je u Trashu ostao samo ta icns ikonica, zakopana u Transmission.app folderu u Trashu.

E kad ti tako nešto zapne, otvoriš Trash, dođeš do fajla koji je okupiran, prevučeš ga na neki svoj omiljeni text editor (Smultron kod mene) i on ti otvori taj fajl. Selektuješ ceo "text" u tom fajlu (Cmd+A) obrišeš ga i sačuvaš izmenu. Posle toga normalno možeš da isprazniš Trash :)
[ P_e_r_a @ 09.07.2008. 08:08 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: LOL, Pero, "ne pratiš fabulu radnje" :)

Elem, sad kad me već Pera natera da se javim ponovo na ovu temu da dodam mali "trik" kojim se služim kad mi se neki fajl zaglavi u Trashu :)
Konkretno sinoć uradim update Transmissiona, pa po automatizmu, stara verzija .app kontejner završi u Trashu, a nova se pokrene i ja da ispraznim Trash, kad dobih upozorenje da se Transmission.icns trenutno koristi. Verovatno ga je zbunilo to što Transmission već radi, tako da je u Trashu ostao samo ta icns ikonica, zakopana u Transmission.app folderu u Trashu.

E kad ti tako nešto zapne, otvoriš Trash, dođeš do fajla koji je okupiran, prevučeš ga na neki svoj omiljeni text editor (Smultron kod mene) i on ti otvori taj fajl. Selektuješ ceo "text" u tom fajlu (Cmd+A) obrišeš ga i sačuvaš izmenu. Posle toga normalno možeš da isprazniš Trash :)


Priznajem da nisam bio pažljiv na času, hoće to kada čitaš poruke i pričaš telefonom :)
[ Dachaz @ 09.07.2008. 12:29 ] @
Uf, ovo sa text editorom je overkill :D
Meni kad nešto zabode u kanti, ja mu kažem rm -rf (drag and drop toga iz kante na Terminal) i gotovo :)
Mada, da mi Terminal nije vazdan upaljen i da ne koristim Visor, ovo bi bilo možda jedan korak kraće od text editor overkilla :D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2008. 12:37 ] @
LOL, e, to sa text editorom sam sam otkrio, pa su razlozi za takav način brisanja emotivne prirode :D

Mada ću probati i force remove iz Terminala, mada, zar to ne radi isto što i Cmd+Alt+Shift+Backspace, koji je isto forced?
[ Dachaz @ 09.07.2008. 12:43 ] @
Mislim da to nikad nisam probao... Mnogo modifier tastera za moj ukus
[ kondor-n @ 09.07.2008. 13:42 ] @
Mislim da je najkraći put Finder/Secure Emty Trash
[ Dachaz @ 09.07.2008. 15:33 ] @
Evo probah sad ovo sa gomilom modifier tastera - ne radi.
A secure empty trash mi je prikazao progress bar kao da radi nešto, ali je samo stajao u mestu dok nisam pogasio program koji je navodno koristio fajl - iako je sa njim završio pre brisanja.
[ madamov @ 09.07.2008. 15:39 ] @
To nekada neće da upali kod zaglupljenog fajla u trashu.
[ Jesus Raves @ 01.07.2009. 18:58 ] @
Ako su zakljuchani idesh ctrl+ klik na mouse pa "get info" i u przorchicu koji se otvori ima shtikliran kvadratic na "locked", samo skinesh to i vozi :D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.07.2009. 20:08 ] @
To gore se podrazumeva, ali je problem kad neki proces navodno koristi neki fajl koji nije zaljučan, a on se ponaša kao da jeste ili kad imaš više zaključanih fajlova, pa kad je smor da ideš jedan po jedan.
[ P_e_r_a @ 07.07.2009. 21:59 ] @
Idealno rešenje za ovaj problem sam pronašao pre nekoliko dana na netu i zove se Trash It!
[ vladared @ 08.07.2009. 07:30 ] @
Po meni je idealno rešenje, da se edituje sudoers fajl, ubaci tvoj nalog u isti da ima sva prava i sudo rm -f imefajla
Dakle ako nije zaključan, ovo je najbolje rešenje :)
[ P_e_r_a @ 09.07.2009. 19:58 ] @
Vlado, mislim da nisi shvatio šta sam hteo da napišem "Trash It!" je jedno malo programče koje ti garantovano čisti kantu za smeće. Nema potrebe da ulaziš u terminal i da se maltretiraš. Čak ti ponudi i sigurno brisanje koje podrazumeva da 7 puta random upiše po sadržaju fajla koji brišeš da bi bio siguran da niko neće moći da pročita što je nekada tu bilo.

Koga zanima može da ga skine sa sledećeg linka: http://www.macupdate.com/info.php/id/8214
[ sasamilic @ 03.08.2009. 14:23 ] @
Force brisanje iz kante Option+backspace (bljah... win key)...!!!