[ Krle @ 07.07.2008. 12:36 ] @
Od danas, 7. jula važi i nova cena uspostave veze za tarifne profile Tipi i Kul, koja sada iznosi 3.30 sa PDV-om.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1
Pozdrav!
[ owim @ 07.07.2008. 12:47 ] @
Citat:
Od danas, 7. jula važi i nova cena uspostave veze za tarifne profile Tipi i Kul, koja sada iznosi 2,80 dinara bez PDV-a.

Grrrr. Nešto je moralo da poskupi. Korak po korak. Ovo nije bezazleno. Recimo, ja u postpaidu imam oko 400 poziva mesečno, ovo je poskupljenje od 1din. Da koristim prepaid, moj mesečni račun bio bi veći za 400din. Malo li je?
[ Catch 22 @ 07.07.2008. 12:56 ] @
+40% za uspostavu veze u KUL tarifi

????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ djordje1979 @ 07.07.2008. 13:09 ] @
U spostava veze je bila 1.77 din (sa pdv-om, 1.5 bez) a sada je 3.3 din (sa pdv-om, 2.8 bez). Tako da je povecanje 86% ako se ja ne varam....
[ MP3MP3 @ 07.07.2008. 13:11 ] @
Citat:
Catch 22: +40% za uspostavu veze u KUL tarifi

????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pa dobro najjeftiniji su i nije nista strasno sto je veca uspostava, mada sam maler, tek sto predjih na mt:s...
Ma i dalje imaju najbolje promocije i najnize cene i neke pogodnosti koje nemaju druge mreze (f&f,omiljeni br.,web sms free, najbolje promocije, najnize cene)

A i uvek sam se pitao sto na tipi nije uspostava kao kod telenora 2.9 i tarifiranje 60+60, mislim bilo mi cudno da je tipi tarifa toliko bolja... kod mts-a je i dalje 60+1
[ milanpavke @ 07.07.2008. 13:27 ] @
Umesto da ukinu uspostavu veze, pa i nek zaokruzuju minute, oni hoce i jedno i drugo...
[ MP3MP3 @ 07.07.2008. 13:52 ] @
Citat:
milanpavke: Umesto da ukinu uspostavu veze, pa i nek zaokruzuju minute, oni hoce i jedno i drugo...

Ma cuti samo da ne uvedu kao telenor tarifiranje 60+60 (olimpijski,poruke,posle 4)
[ Catch 22 @ 07.07.2008. 17:43 ] @
Citat:
djordje1979: U spostava veze je bila 1.77 din (sa pdv-om, 1.5 bez) a sada je 3.3 din (sa pdv-om, 2.8 bez). Tako da je povecanje 86% ako se ja ne varam....

Za KUL tarifu je uspostava veze bila 2,00 + PDV (2,36), a sada je 2,80 + PDV (3,30)

330:2,36=139,83 (sa PDV-om je cena povećana za 39,83%)
[ Slobodan Milivojevic @ 08.07.2008. 02:09 ] @
Bila je 2.0 din za vreme promocije dinar/minut nakon prvog minuta, pa je kasnije bila vracena na 1.5+pdv.

Sad je sa 1.5 povecana na 2.8 +pdv.
[ owim @ 08.07.2008. 09:46 ] @
Ali povećana je svima, bez obzira da li su u VIP promociji ili ne. Postoji samo _jedna_ VIP prepaid cena za uspostavu veze. Tako se barem vidi na sajtu.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.07.2008. 12:34 ] @
Provericu malo kasnije sad me mrzi da ponovo menjam kartice, ali u svakom slucaju dobijate rezultate.
[ milanpavke @ 08.07.2008. 13:18 ] @
Na sajtu pise 2,8 dinara.
Medjutim, ja sam zvao Korisnicki i oni kau da za moj broj ne vazi ta cena, vec 2 dinara. A ja sam kupio karticu kada je bila promocija minut za dinar.
Znaci 2,8 je samo za one koji su ucestvovali u promociji "spremi palceve", a skoro sigurno i za one koji sada kupe karticu.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.07.2008. 14:17 ] @
Upravo to, a oni koji nisu ucestvovali ni u promociji 1din/min oni imaju 1.5din +pdv.
[ Catch 22 @ 09.07.2008. 01:12 ] @
^ Evo sad gledam svoje arhivirane stranice sa tarifama od 04.04.2008 i tamo piše za KUL tarifu
Citat:
*Napomena: Prvih 60 sekundi razgovora tarifira se zaokruživanjem na minut, a nakon toga pozivi se tarifiraju po sekundama. Uspostava veze se naplaćuje 2,00 dinara, odnosno 2,36 dinara sa PDV-om.

[ owim @ 09.07.2008. 01:19 ] @
Citat:
oni koji nisu ucestvovali ni u promociji 1din/min oni imaju 1.5din +pdv

Imam broj iz prve VIP serije "ko rano rani" - neverovatno da na sajtu ne mogu da vidim koliko me košta uspostava veze. Nije ni važno toliko, no poenta je neinformativnost sajta. Hvala na uvidu!
[ anon157690 @ 13.07.2008. 16:19 ] @
Divno, šta to sad znači, da moram da pazim koji broj kupujem jer inače mogu da pređem i lošije, ja mislio da je broj samo broj i da od njega ne zavisi uspostavljanje poziva i šta ja znam... Sra***

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 13.07.2008. u 18:18 GMT+1]
----------------------------------
Evo malo sam gledao mst-ov sajt, i koliko vidim oni imaju samo jednu prepaid varijantu, znači svi koji kupe prepaid sim karticu su na istom, tek ako aktiviraju neku "promociju" onad ima razlika... valjda..????

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 13.07.2008. u 18:36 GMT+1]
[ milanpavke @ 14.07.2008. 17:45 ] @
Citat:
owim: Imam broj iz prve VIP serije "ko rano rani" - neverovatno da na sajtu ne mogu da vidim koliko me košta uspostava veze. Nije ni važno toliko, no poenta je neinformativnost sajta.


He pa to nije nista novo za nase sajtove!
Ni Telenor a posebno mts nisu puno bolji.
[ Catch 22 @ 14.07.2008. 20:44 ] @
Citat:
Fliz:Evo malo sam gledao mst-ov sajt, i koliko vidim oni imaju samo jednu prepaid varijantu, znači svi koji kupe prepaid sim karticu su na istom, tek ako aktiviraju neku "promociju" onad ima razlika... valjda..????

Nije baš tako. Tarifu menjaš sam, pozivanjem korisničkog centra (778) i praćenjem uputstava govornog automata. Prva promena tarife je besplatna, a svaka sledeća se naplaćuje...

[att_img]
[ anon157690 @ 14.07.2008. 21:18 ] @
Da, da, da. Video sam kasnije a čini mi se da sam video i da je prepaid dosta skuplji od postpaida, valjada je minut poziva u mreži oko 7 dinara na pripaidu a upola manje na postpaidu... ili tako nešto. Ma ne znam, na kraju ću uzeti onu varijantu koja bude imala najlepšu kutiju i zdravo, uostalom ako mi pripaid nebude odgovarao mogu jednostavno da bacim karticu i uzmem nešto "bolje".

Sve u svemu, primetio sam da su naši provajderi tako zakomplikovali svoje ponude da je potrebno više ljudi i poduža rasprava da bi se rastumačilo u šta se zapravo upuštamo i koliko će to da nas košta, objašnjenja koja daju na sajtovima su takva da kad 10 ljudi to pročita biće barem 5 različitih tumačenja a što je još gore ni oni sami ne znaju šta im piše na sajtu, kol-centri kao da izmišljaju objašnjenja adhoc kako im dođe, zoveš pre podne dobiješ jedno objašnjenje, zoveš poslepodne dobiješ drugo objašnjenje... što bi rekli je*o lud zbunjenog...
[ Catch 22 @ 15.07.2008. 01:11 ] @
Pogledaj ovu temu: mt:s Tarifni paketi i usluge (pregled svega na jednom mestu)
[ net021 @ 11.08.2008. 11:58 ] @
cene na sajtu i na govornom automatu se ekstremno razlikuju.
Barem kad sam prelazio na postp. mts/a video sam jedne informacije na sajtu a druge na govornom aparatu / u ovom slucaju je sajt bio azurniji.

pa zar moramo svaki bozji dan da proveravamo koje uslove ima koji tarifni paket? alo bre jesu oni normalni .....

ima da uzmem neku inostranu karticu i da pricam u romingu i nek bude skuplje al makar cu znati sta i kako i koliko se placa.....
nek minut bude i 10din nije vazno al da se zna i da budemo informisani ..... uf. samo me boli glava od ovih debila
[ MP3MP3 @ 11.08.2008. 16:55 ] @
Citat:
net021: cene na sajtu i na govornom automatu se ekstremno razlikuju.
Barem kad sam prelazio na postp. mts/a video sam jedne informacije na sajtu a druge na govornom aparatu / u ovom slucaju je sajt bio azurniji.

pa zar moramo svaki bozji dan da proveravamo koje uslove ima koji tarifni paket? alo bre jesu oni normalni .....

ima da uzmem neku inostranu karticu i da pricam u romingu i nek bude skuplje al makar cu znati sta i kako i koliko se placa.....
nek minut bude i 10din nije vazno al da se zna i da budemo informisani ..... uf. samo me boli glava od ovih debila


U pravu si skroz, jos malo ce biti jeftinije da se zovemo iz roaming-a medjusobno, nego nasim operaterima :-)
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2008. 18:35 ] @
Pa tzv. medjunarodni SMS je vec jeftiniji u m:tel roamingu.
[ Mister Big Time @ 14.08.2008. 23:48 ] @
*Napomena: Prvih 60 sekundi razgovora tarifira se zaokruživanjem na minut, a nakon toga pozivi se tarifiraju po sekundama.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2104


Zar je na KUL tarifi bilo zaokruzivanje na minut?! Od prosle god sam prebacio jednom clanu porodice i znam da nisam video da je bilo zaokruzivanje.... tako da je paket sada bzvz, posebno sa ovim poskupljenjem uspostave veze.
[ m257 @ 15.08.2008. 13:38 ] @
Bice da si nesto pomesao. Od samog pocetka, od kada je uvedena KUL tarifa, prvi minut se zaokruzivao, a posle se tarifiralo po sekundi! Ta tarifa je uvedena kako direktna konkurencija Vip-u. Inace, mislim da je KUL bila odlicna tarifa, najbolja prepaid kod nas za one koji umereno telefoniraju i retko salju poruke. Svakako da ju je povecanje cene uspostave veze upropastilo, ali to je jos jedna od reakcija na konkurenciju Vip-a. :(

TOKI tarifa je nekada tarifirana po sekundi, a onda je i tu uvedeno zaokruzivanje. Danas TOKI koristi samo onaj ko je ili neobavesten i nezainteresovan ili ozbiljno lud!
[ MP3MP3 @ 15.08.2008. 14:23 ] @
Citat:
m257: Bice da si nesto pomesao. Od samog pocetka, od kada je uvedena KUL tarifa, prvi minut se zaokruzivao, a posle se tarifiralo po sekundi! Ta tarifa je uvedena kako direktna konkurencija Vip-u. Inace, mislim da je KUL bila odlicna tarifa, najbolja prepaid kod nas za one koji umereno telefoniraju i retko salju poruke. Svakako da ju je povecanje cene uspostave veze upropastilo, ali to je jos jedna od reakcija na konkurenciju Vip-a. :(

TOKI tarifa je nekada tarifirana po sekundi, a onda je i tu uvedeno zaokruzivanje. Danas TOKI koristi samo onaj ko je ili neobavesten i nezainteresovan ili ozbiljno lud!


Tako je. Slazem se.
[ milanpavke @ 16.08.2008. 15:23 ] @
Citat:
MP3MP3: jos malo ce biti jeftinije da se zovemo iz roaming-a medjusobno, nego nasim operaterima :-)

Jest' al za malo ;-)
Samo se nadajte da je drugde bolje, a posebno jeftinije...
[ Bockyman @ 16.08.2008. 22:35 ] @
Toki ima najjeftiniji GPRS,i to značajnije jeftniiji od ostalih tarifa,tako da neko može svesno zbog toga da koristi tu tarifu,ne mora biti lud. Mada je činjenica da najveći broj ljudi nije upoznat sa cenama i tarifama,pa po inerciji koristi Toki...
[ m257 @ 16.08.2008. 23:34 ] @
Pa dobro, OK to je jedina svetla tacka te tarife. Ako puno koristis GPRS i nista vise onda OK, to moze jos nekako i da prodje. Ali koliko je takvih ljudi? Ako nisi GPRS freak, ukoliko umereno koristis i druge servise (citaj pozive i poruke) ispadne ti da sve sto ustedis na GPRS-u izgubis na drugoj strani i gde je onda poenta?

Za GPRS je najbolja bila NETI tarifa, ali MTS ju je odavno ukinuo... :( Do duse, TOKI je bila odlicna tarifa sve dok nisu uveli zaokruzivanje na minut. Danas je definitivno besmislena, osim za 0,0000001% ljudi i iskljucivo namenjena za dranje neupucenih.
[ anon157690 @ 17.08.2008. 09:52 ] @
Onda sad faktički ispada da ni jedan prepaid paket kod mtsa nije povoljan. Ja sam ranije (ne znam jeli bilo pre 7.7 ili posle) pregledao ta tri paketa i zaključio da bi mi KUL bio nekako "najmanje zlo"...
[ m257 @ 17.08.2008. 13:54 ] @
Sad, sta je povoljno to je relativna stvar, zavisi od licnih potreba. :)

Generalno gledano, 99,9% ljudi ce zadovoljiti samo 2 tarife: TIPI (za one koji masovno salju poruke i retko telefoniraju) i KUL (za one koji uglavnom telefoniraju i povremeno posalju po koju poruku). Na zalost povecanje cene uspostave veze dosta je upropastilo te tarife ali su opet relativno jeftinije od konkurencije. Upotrebna vrednost TOKI i LAKI tarifa je zaista diskutabilna; jako, jako, jako mali broj ljudi bi njih mogao da nadje za korisne.

Na kraju, ima i onih koje sam prepaid kao takav ne zadovoljava pa zato odluce da predju na postpaid. :)
[ milanpavke @ 17.08.2008. 16:22 ] @
Citat:
m257:Danas je definitivno besmislena, osim za 0,0000001% ljudi i iskljucivo namenjena za dranje neupucenih.

E pa nije bas ni tako ;-)
Pored povoljnijeg gprs-a, izuzetno su povoljni duzi razgovori u mrezi! Posle prvog minuta cena je 5,70 din/min, a posle cetvrtog samo 2,06, a ima sigurno i onih kojima to odgovara; ipak najveci broj korisnika tel koristi za razgovore.

Sve to oni lepo izracunaju i ujednace!

[ anon157690 @ 17.08.2008. 20:28 ] @
Evo nekih kalkulacija, nadam se da su cifre tačne:
TOKI ima tu svoju prednost kada je u pitanju GPRS i duži razgovori mada su i ti "duži" razgovori diskutabilni, recimo ako poredimo TOKI koji kao ima povolnije duge razgovore i LAKI (kod koga se razgovor od 5 minuta pokazao najjeftinijim) tak kod razgovora dužih od 12 minuta TOKI postaje jeftiniji (razgovor od 12 minuta kod TOKIja košta 43,51 a kod LAKIja 43,02 dok razgovor od 13 minuta kod TOKIja košta 45,67 a kod LAKIja 46,32 din sa PDVom) tako da se onima koji praktikuju maratonske razgovore više isplati.... postpaid :))))))


[ m257 @ 18.08.2008. 13:10 ] @
Tacno tako! Sve je to marketing kome je cilj da navuce korisnike koje mrzi da izracuna koliko ih sve to stvarno kosta "na brzaka", bez razmisljanja. Ko obimno prica duze od 2-3 minuta a koristi prepaid? Sigurno ih ima, ali def. nesto nije u redu sa njima kad bacaju tolike pare umesto da lepo predju na postpaid! :-) Osim toga, TOKI ima skuplji F&F! Kazem, ako lepo uzmete digitron, Excel, racunaljku ili nesto cetvrto, pa onda sve lepo izvagate definitivno se za umereno koriscenje najvise isplati KUL. Ta tarifa je ubedljivo najizbalansiranija. Ista cena u svako doba dana ka svim mrezama, ne razmisljate, povoljan F&F za brojeve koje cesto zovete i prihvatljiv SMS.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.08.2008. 13:47 ] @
Kolko ljudi ima na TOKI tarifi dok im ti lepo objasnis sta i kako, nima odose pare, jer ih mrzi da shvate.

Ta tarifa je tolko skuplja od ostalih da ja nemam reci. Za razgovor je jeftijija i TIPI tarifa (iako je ista namenjena za SMS), a i dajte mi jednog korisnika koji ima prosecan razgovor od 13+ minuta? Ja ne znam ni jednog ni prepaid ni postpaid korisnika ciji je prosecan razgovor duzi od 13 minuta.

Kad smo vec kod toga prepaid se nikako ne isplati za razgovore, ali nikako, za SMS se isplati, ali kad pogledate MIX vs KUL (moze da se poredi), MIX je kud i kamo bolji (cena minuta je tu negde oko same cene uspostave veze na KUL tarifi).

Evo malo ispravljene tabele od iznad:
[att_img]
[ MP3MP3 @ 18.08.2008. 14:44 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kolko ljudi ima na TOKI tarifi dok im ti lepo objasnis sta i kako, nima odose pare, jer ih mrzi da shvate.

Upravo tako, pre par meseci uzela 1 osoba mt:s prepaid br. i nema pojma na kojoj je tarifi, kada sam slucajno saznao cenu sms-a upitah zar nemas 1200sms-a aktivirano. A ona pita sta je to??? Sreca pa je bio 30.juli pa je moglo i tada da se aktivira, zatim objasnih da postoji tipi tarifa sa sms-om od 1.06din. Ona kaze da nikada nije cula za sve to...
A sto je najgore tu karticu koristi samo za sms a placala ga oko 3din, ima i postpaid za razgovore i poruke-dok ima.
Steta sto ima mnogo ljudi koji nisu upuceni tipa : za razgovor koriste toki, za sms laki ili neku dr. sem tipija... smesno.
[ bakara @ 18.08.2008. 17:03 ] @
Citat:
m257: Osim toga, TOKI ima skuplji F&F! Kazem, ako lepo uzmete digitron, Excel, racunaljku ili nesto cetvrto, pa onda sve lepo izvagate definitivno se za umereno koriscenje najvise isplati KUL. Ta tarifa je ubedljivo najizbalansiranija. Ista cena u svako doba dana ka svim mrezama, ne razmisljate, povoljan F&F za brojeve koje cesto zovete i prihvatljiv SMS.

Kako moze bito kul najisplativiji?

Pogledaj u svoj phonebook pa izvedi zakljucak kako je to kul isplativiji od laki tarife.
[ m257 @ 18.08.2008. 20:30 ] @
Zavisi od imenika do imenika! :-) U mom je na MTSu odprilike 60% ljudi, ali ja ne zovem sve njih, vecina onih koje stalno zovem su na drugim mrezama. No ja nisam bas dobar primer, jer sam na postpaidu odavno. :)

LAKI ima preskup SMS. Jedino ako bas nikada ne koristis taj servis i ako 1 mesecno zoves neki 063 broj... mozda se tako i isplati. Ovako sve sto ustedis brzo se istopi...
[ anon157690 @ 18.08.2008. 21:18 ] @
U suštini sve zavisi od upotrebe telefona.
Evo recimo ja dosad nisam imao mobilni, jednostavno mi nije trebao a ni sad ga ne bi kupovao da me ne smaraju s posla na kućni fixni koji mi nije zgodno isključivati (ovako uključim sekretaricu pa nek smaraju nju :). Ja ne verujem da ću imati više od 40 poslatih poruka mesečno i 20-tak minuta razgovora u svim mrežama ako i toliko bude. Znači moji mesečni troškovi bi bili tu negde između 200-300 dinara što je ok, kada mi ne treba uplatim manje kredita kada mi treba uplatim više, kada nemam keša ne uplatim ništa i sve super. Kad samo pomislim kakvi su ti telekomovi i mtsovi ugovori muka mi je od njih, već imam za adsl ugovor na godinu i ne trebami još jedan na dve godine, ne volim da budem obavezan na plaćanje računa, jedino kad bi račun bio nekih 100-150 dinara mesečno sa pdv-om i da je ugovor na godinu dana i da mogu bilo kad da ga raskinem bez plaćanja nekih penala ...Naravno, za tih 100-150 din. voleo bi 40-50 poruka mesečno i 20-30 minuta ka svim mrežama (ukupno), ako ima takav paket na godinu dana, pa razmislio bi.
A šta se recimo dešava kada ne potrošim postpaid poruke ili minute, bacio sam pare zar ne!
[ bakara @ 18.08.2008. 21:24 ] @
Citat:
m257: Zavisi od imenika do imenika! U mom je na MTSu odprilike 60% ljudi, ali ja ne zovem sve njih,

Da, zavisi...ali 60% imenika je neki minimum osim ako radis u nekoj od retkih firmi gde zaposleni dobijaju telenor brojeve...a i sam si korisnik MTS pa i to ponesto govori...

Citat:
vecina onih koje stalno zovem su na drugim mrezama.

Na kojim drugim mrezama...?
Mislim da onda treba svakako promeniti mrezu i ponovo koristiti jeftinije razgovore u mrezi.



Citat:
m257
LAKI ima preskup SMS.

Pored tolikih SMS promocija ovaj zakljucak nema mnogo smisla...
ja i dalje imam preko 1000 sms poruka koje mi se vuku jos od prosle godine...


Citat:
m257:... i ako 1 mesecno zoves neki 063 broj... mozda se tako i isplati. Ovako sve sto ustedis brzo se istopi...

Ja na to gledam drugacije:

-Razgovori u mrezi su "najpovoljniji" na trzistu (ako se to tako moze zvati)
-vecina korisnika ima MTS karticu pa je vrlo jednostavno ostvariti jeftine razgovore u mrezi.
-frends and family brojevi koje najcesce zoves takodje imaju najpovoljniju cenu na trzistu.
-ako treba da pozovem broj na drugoj mrezi po skupljoj ceni, nije problem jer je usteda svakako vec ostvarena.
[ pisac @ 18.08.2008. 23:37 ] @
Citat:
bakara: Kako moze bito kul najisplativiji?

Pogledaj u svoj phonebook pa izvedi zakljucak kako je to kul isplativiji od laki tarife.


Evo, ja gledam u svoj imenik, i vidim da tri četvrtine kontakata čine brojevi koji nisu 064,065. Više od polovine su 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 023, 024, 034... a sa njima (pa čak i sa 060-063) mnogo radje razgovaram nego sam 064,065 jer je kvalitet razgovora malo (062,063), primetno (060, 061), i neuporedivo (011, 021...) bolji.

I moj ćale isto ima oko tri četvrtine kontakata koji nisu 064,065. Moja žena ima više od pola kontakata koji nisu 064, 065.

Tako da ne vidim baš tu tvoju logiku.

Mada me uostalom i nije briga, koristim postpaid prenesi za 300din mesečno, i razgovaram sa mobilnog samo kada moram, tj. kada u blizini nije WIFI hotspot da se preko Interneta povežem na moj VoIP sistem.
[ bakara @ 19.08.2008. 00:05 ] @
Citat:
pisac: Evo, ja gledam u svoj imenik, i vidim da tri četvrtine kontakata čine brojevi koji nisu 064,065. Više od polovine su 011, 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 023, 024, 034...

Super...znaci da ti ljudi nemaju mobilne telefone

Mislim, ti si oduvek bio specifican primer
[ pisac @ 19.08.2008. 00:26 ] @
Ko kaže da su ljudi? Firme, predstavništva, agencije, sekretarice, advokatske kancelarije, informacije, autobuske stanice, granični prelazi, prodavnice, servisi, itd... a sem toga ima i odredjen broj ljudi koji nemaju mobilne telefone: Recimo moja tašta, pa zatim nekoliko mojih drugova i drugarica, itd... a ima i onih koji mobilni imaju ali ga skoro nikada ne nose sa sobom ili ga uvek negde zaboravljaju.

Ja ne koristim mobilni da bih iz dosade pričao sa ortakom kako se provodi u nekom kafiću, i koje je ribe upoznao.
[ MP3MP3 @ 19.08.2008. 09:45 ] @
Citat:
pisac: Ko kaže da su ljudi? Firme, predstavništva, agencije, sekretarice, advokatske kancelarije, informacije, autobuske stanice, granični prelazi, prodavnice, servisi, itd... a sem toga ima i odredjen broj ljudi koji nemaju mobilne telefone: Recimo moja tašta, pa zatim nekoliko mojih drugova i drugarica, itd... a ima i onih koji mobilni imaju ali ga skoro nikada ne nose sa sobom ili ga uvek negde zaboravljaju.

Ja ne koristim mobilni da bih iz dosade pričao sa ortakom kako se provodi u nekom kafiću, i koje je ribe upoznao.


Slazem se sa tobom, recimo ja (znam da ce se cuditi veliki deo foruma ali bicu iskren) koristim telefon za dopisivanje, ali nikada iz dosade, stalno sam zauzet ali u slobodno vreme volim sa prijateljima da razmenjujem saljive poruke a i vazne.
Razgovori su mi retki, obicno razgovaram ako je nesto hitno ili kada nemogu da kucam sms. Ali te hitne situacije se ne desavaju non-stop, ne zivim u dzungli ili pored vulkana pa da moram uvek hitno da zovem, tako da imam mesecno od 1-5 poziva od prilike duzine 1min, pa me ova poskupljenja ne pogadjaju previse. Isto bih koristio telefon i da nisam student i da imam platu . Skroz mi je debilno da zovem ljude za neka nebitna pitanja, ali nazalost vidim sve vise ljudi koji su se bukvalno "navukli" na telefone i za svaku najmanju sitnicu zivkaju. Iako deluje smesno, mobilni telefoni stvaraju zavist, o tome govore mnogi svetski naucnici ali ih operateri i proizvodjaci telefona zataskavaju na razne nacine. Sve se vise tekstova pojavljuju u novinama o toj temi. Dok mnogi smatraju da ce uskoro biti otvorena klinika za odvikavanje od telefona(negde vec postoji verovatno), mnogima je potrebna, uz duzno postovanje. Izvinite za off topic.
[ SuPerfundoO @ 30.08.2008. 20:52 ] @
Posto razgovar puno,i to vecinom meshano (061,062,063,064,065) po preporuci operatera mts-a predjoh na kul tarifu...
rekla mi je da ce mi minut biti oko5 din bez pdv...i odgovaralo mi to...
medjutim,malopre onako iz dosade,reko da vidim koliko mi kosta min,ja pozovem druga,koji koristi 061 i skine mi 16 din za min...wtf????
[ MP3MP3 @ 30.08.2008. 22:17 ] @
Citat:
SuPerfundoO: Posto razgovar puno,i to vecinom meshano (061,062,063,064,065) po preporuci operatera mts-a predjoh na kul tarifu...
rekla mi je da ce mi minut biti oko5 din bez pdv...i odgovaralo mi to...
medjutim,malopre onako iz dosade,reko da vidim koliko mi kosta min,ja pozovem druga,koji koristi 061 i skine mi 16 din za min...wtf????


Ako si na tarifi toki onda je to to.
Na tokiju imas najskuplje razgovore kada zoves van mreze, informisi se o cenama na mt:s sajtu...
[ anon157690 @ 30.08.2008. 22:49 ] @
Pa vidiš da je čovek napisao da je prešao na kul tarifu. U svakom slučaju KUL tarifa.
Ko zna šta je tu sve zaračunato...
[ m257 @ 31.08.2008. 14:32 ] @
Prvi minut sa uspostavom i PDVom na KUL tarifi kosta nesto manje od 9 dinara. Drugi minut i ostali kostaju oko 5,66 dinara.

Ako si na KUL tarifi NEMA TEORIJE da su ti zaracunali toliko za 1 minut! Ako ti je operater menjao tarifu ocugledno je da je pogresio pa te je prebacio na TOKI, posto prvi minut + uspostava + PDV na toj tarifi kosta odprilike toliko (16 dindzi). Lepo pozovi automat 778 (besplatan poziv) i tamo vidi na kojoj si tarifi.

[ SuPerfundoO @ 01.09.2008. 02:58 ] @
Wou...Jeste greska...Kao,ja sam dobio sta sam trazio...ja trazio na kul a dobio Toki...
Sad moram 60 kinti da puknem za menjanje tarife...smaraci...

Spr
[ zzviktor @ 01.09.2008. 06:54 ] @
Pa sto bi pucao toki je tarifa koja je automacka, njeno menjanje se ne
naplacuje, prva promena tarife je besplatna
[ m257 @ 01.09.2008. 12:17 ] @
@zzviktor
Pazi, ako su mu tarifu promenili operateri, promena iz TOKI u TOKI (ma kako apsurdno zvucalo) se racuna kao promena! Tako da je ispucao taj kredit da se prva ne naplacuje!

@SuPerfundoO
Ako je operater promenio i pogresio, a sigurno jeste, a pri tome si mu JASNO I NEDVOSMISLENO rekao da hoces da te prebace na KUL, ti lepo podnesi zalbu!! Svi razgovori sa operaterima se snimaju, pa je tako snimljen i taj tvoj razgovor i oni ne mogu da ti kazu da si "dobio sto si trazio". To im jasno reci i trazi da preslusas snimke (cak i ako je snimak izbrisan jer je proslo vise od 3 meseca, to moze da posluzi kao dobar blef). Pa kad utvrde da si u pravu trazi ne samo da ti besplatno promene tarifu na KUL vec i da ti nadoknade svu stetu koju si imao pozivanjem po visoj tarifi!! I budi uporan!
[ SuPerfundoO @ 03.09.2008. 09:27 ] @
Sve je resheno...Vracen sam na Kul tarifu...i vracena mi je ona mogucnost da prvi put menjam besplatno tarifu...

Nego sta znaci da mi kartica istice 25 septembra>
jel to ako ne uplatim kredu>
[ Slobodan Milivojevic @ 03.09.2008. 12:03 ] @
^ Da.
[ agasoft @ 03.09.2008. 12:19 ] @
I mene to brine. Dopunjavam kredit redovno, a govori mi automat da mi ističe
dvadeset šestog marta dve hiljade devete, i taj rok mi se ne pomera...
[ m257 @ 03.09.2008. 13:08 ] @
To je zato sto je MTS nedavno (nenajavljeno) skratio rok da kartica vazi 6 meseci od poslednje dopune kredita! Pa tako kad si ranije dopunjavao kredit, kada je rok bio duzi, ostaje ti rok vazenja do tog datuma i ne pomera se ako do tada ima vise od 6 meseci. Videces kad uplatis posle 26. septembra, pomerice ti se datum tacno za 6 meseci!
[ owim @ 03.09.2008. 16:43 ] @
Objasniću primerom:

Kada pozovem 778 sa mog prepaid broja kaže da mi kartica važi do 11.2.2009. To znači sledeće:

do 11.2.2009. mogu da imam odlazni i dolazni saobraćaj

od 12.2. do 13.3.2009. mogu da imam samo dolazni saobraćaj, kredit se čuva, uplatom minimalne dopune kartica biva aktivna za odlazni saobraćaj još 6 meseci.

od 13.3. narednih 30 dana mogu da sačuvam samo broj ako još nije uplaćena dopuna. Plaća se 150 din+pdv za aktivaciju kartice, ali se ne zadržava postojeći kredit - samo isti broj.

Nakon isteka 30 dana broj se trajno isključuje sa sistema.
[ SuPerfundoO @ 04.09.2008. 10:45 ] @
To znaci ljudi,uplacujte kredit...uplatite i meni kad uplatite i vama... :)