[ Bojan_M @ 07.07.2008. 17:04 ] @
Sta predstavljaju obojena polja i da li je i kako moguce ukloniti ih?

[ igorpet @ 07.07.2008. 17:34 ] @
Ove "osencene" povrsine predstavljaju podrucje koje se moze vise zumirati u odnosu na ostatak.
Znaci u Google Earth-u nisu za sva podrucja omoguceni isti nivoi zuma.
Koliko ja znam ovo se ne moze ukloniti niti izbeci.

Probaj da zumiras malo vise neku povrsinu i videces da ce se ova "osencena" podrucja nece primecivati tj. bice izjednaceni kontrasti.
[ mulaz @ 07.07.2008. 17:45 ] @
gde vidis ti sta obojeno?

to so samo razlicite 'trake' snimljene u razlicito vreme (zimi, leti, ...)
[ Bojan_M @ 07.07.2008. 22:51 ] @
Zasto bi nesto bilo ljubicasto ili plavicasto, ako se oodnosi na zimu i leto. Ne verujem da to ima veze sa tom.

Sto se tice velicine zuma, ne znam ali bez obzira na to koliko zumiram, oblast severoistocno od Paracina, recimo uvek bude belicasta tako da je to vrlo ruzno i neupotrebljivo

[ calexx @ 07.07.2008. 23:33 ] @
Nebitne su boje, ti trakasti delovi su snimljeni naknadno i nalepljeni na postojeći snimak. To uglavnom znači da će da se vidi pristojno dobro ... osim ako nije snimljeno kada je bilo delimično oblačno. Zumiraj negde na ivici trake i ostalog pa ćeš da vidiš kakva je razlika. Moj kraj je dugo bio totalno loš, pre nekoliko meseci je ubačen delimični snimak pa je sada bolje. Jedino što je bilo presečeno baš po glavnoj ulici. Eto ti primer, pogledaj kako izgleda Niš pa ćeš da vidiš razliku između starog i novog snimka.
[ Bojan_M @ 08.07.2008. 03:26 ] @
Verovatno da je tako. U tom slucaju su uradili losu stvar bar u mom kraju. Ja sam program koristio pre godinu dve i kvalitet zuma nije bio nikakav, a nije ni sada, samo sto su nekada slike mogle da se iskoriste za neke svrhe jer su imale normalnu boju, a sada....


Sto neko rece ko da su slikali po snegu :)

I to nije sve, ranije je raspored mesta bio ispravan, a sada su izmesali stvari, pa se Popovac nalazi na totalno pogresnoj lokaciji.


Kao sto sam to vec negde rekao, projekat je super, ali mnogo grese, narocito ako uzmemo u obzir da nije kao Wikipedija, pa da stavlja st ko hoce i gde hoce.
[ Java Beograd @ 08.07.2008. 09:19 ] @
Citat:
calexx: Nebitne su boje, ti trakasti delovi su snimljeni naknadno i nalepljeni na postojeći snimak.

Ništa nije snimljeno "naknadno" i "nalepljeno" na postojeći.
Ukupna slika sastoji se upravo od nalepljivanja, stalnog i kontinualnog. Dakle, nije "prvobitno" postojao snimak cele planete, pa da se onda nešto dodaje preko. Ne, već se snimak cele planete sastoji od mnogo sitnih fragmenata koji se stalno zamenjuju novim i novim. Ta zamena je kontinualna, samo mi to primetimo tek kad se zameni snimak naše okoline. (Bila je tema na es o Sremskoj Mitrovici, ako se ne varam)
[ mulaz @ 08.07.2008. 09:33 ] @
prosli put kad sam gledao sam nasao Smederevo, a par kilometra u desno (istocno) jos jednom - Smederevo (sred nicega) :D
[ Bojan_M @ 08.07.2008. 13:06 ] @
Jeste desi se i da ime mesta stoji u nekoj sumi, a samo mesto nadjes par kilometara od iste.

Kako li to sve radi sa GPS-om?

I ovo sa razlicitim nalepljenim povrsinama je smesno. Zar ne mogu da postave neki kriterijum po kome ce da lepe nove snimke, pa da nema ovakvih odstupanja

[ calexx @ 08.07.2008. 20:03 ] @
Citat:
Java Beograd: Ništa nije snimljeno "naknadno" i "nalepljeno" na postojeći.
Pa dobro, pod postojeći mislim na onaj sa kojim je Google Earth počeo, veliki deo je sa nejasnim snimcima a onda se polako delovi menjaju tj dopunjuju malo boljim snimcima koji uopšte ne moraju da budu ažurni. Pre nekoliko meseci je deo Niša konačno dobio koliko-toliko jasan snimak ... ali je to slikano pre bar 4 godine. Drugi deo je i dalje nejasan. Beograd je u jednom trenutku dobio noviji snimak ali je bio pomeren nekoliko desetina metara i znam da im je nekoliko njih pisalo zbog greške ali je ona ostala mesecima. Ne znam koliko je i taj snimak ažuran, to mogu da provere lokalci. ;)
[ geogis @ 02.10.2008. 12:31 ] @
Jedino snimci koji su napravljeni u istoj epohi pod istim uslovima, mogu da se odrade da se ne vidi granica. Za sve ostalo fotoshop.