[ dimitt @ 08.07.2008. 09:00 ] @
Da li kod može ( sigurno može samo ja ne znam kako) da "prepozna" URL na kojem se nalazi?

Preciznije:
Hteo bih da imam kod koji bih postavo na nekoliko domena, a da taj kod za svaki domen na stranici u brauzeru ispisuje domen na kojem se nalazi. Dakle, ako je moguće, ne samo da pročita i objavi URL na kojem je, nego i da taj URL skrati na sam domen. Npr, ako je url koda ( stranice) http://www.domen.com/index.php, da se na stranici objavi samo www.domen.com

Unapred blagodarim, i molim hitno mi je!
[ webex @ 08.07.2008. 10:25 ] @
Ako sam te dobro shvatio, potreban ti je skript (funkcija) u nekom od serverskih jezika. Jel možeš neki primer da daš da vidimo tačno na šta misliš? Ili da nam bar objasniš šta želiš da uradiš s tim?
[ dimitt @ 08.07.2008. 11:49 ] @
Nemam primer da pokažem, ali ideja je sledeća:
Napravim stranicu, (predpostavljam da je *.php, mada ne insistiram, ali bi mi prijalo) postavim je na domen www.prvidomen.com, a u brauzeru se vidi ispisano www.prvidomen.com, onda istu ti stranicu postavim na www.drugidomen.com a u brauzeru se, kada se de na tu adresu vidi www.drugidomen.com. Tako onda za svaki www.ntidomen.com.
[ kelja @ 08.07.2008. 13:00 ] @
Ne znam sta ce ti to, ali 'ajde: ;-)

Napravis fajl:

<?php
echo $_SERVER['HTTP_HOST'];
?>

Nazoves ga 'citac_domena.php' ,recimo. i u svaki fajl u kom zelis prikaz domena turis ovo:

include('citac_domena.php');

Naravno, fajlovi u koje inkludujes citac domena moraju imati .php ekstenziju!

(Ne moras ovako, mozes u svaki fajl, ako ih nema mnogo, samo postaviti ovu liniju koda, mislim svodi se na isto)

Pozdrav!
[ del-boy @ 08.07.2008. 21:04 ] @
Možda bi mogao da JavaScriptom to pokupiš bez petljanja sa php-om (a pretpostavljam da si tražio takvo rešenje, čim postuješ u ovom forumu).

Adresu možeš pokupiti sa window.location.href, pa je isparsiraj regularnim izrazom da skloniš eventualne putanje do traženog resursa...
[ dimitt @ 08.07.2008. 21:13 ] @
Obaška zahvaljujem g. Kelji i njegovom php u koji se izuzetno dobro ugnjezdio u moj php.

Bez šale, puno hvala svima dobronamernima, a naročitio kelji