[ Tulex @ 08.07.2008. 09:04 ] @
Vec par dana bezuspesno pokusavam da se preko usb-a konektujem na racunar. Telefon je uzet uz postpaid paket, tako racunam da nije softverski ostecen usled nekih budzenja, dekodiranja itd. U sustini imam tri problema u vezi ovog telefona, pa cu se potruditi da budem sto kraci.
Uz telefon nije dosao usb kabl iako je to klasican miniUsb koji kosta manje od 200din. Posto sam video na forumima da se radi o klasicnom miniUsb kablu, kupio sam ga u prvoj racunarskoj radnji. Pokusao sam da ga povezem sa racunarom, medjutim racunar apsolutno ne reaguje, kao da nikakav usb uredjaj nije povezan na njega. Instaliram PS Suite 7.0.7.0 (ako se ne varam) koji sam skinuo istog dana bas za ovu Nokiju. Ista prica...instalacija traje dok ne dodje trenutak da prepozna telefon i onda nista...cekanje do besvesti.
Odem u radnju da reklamiram kabl, oni probaju na svom racunaru sa drugim, trecim kablom i ni jednom telefon i racunar ne reaguju...zakljucak: nije do kabla, ispravan je.
U radnji mob. telefona saznam da mi treba specijalan driver za Nokia usb konekciju...skinuo sa Nokijinog sajta driver bas za moj model. Driver nece ni da se instalira...kao vec ga imam na kompu (verovatno dosao zajedno sa PC Suite).
Odem do brata i na njegovom racunaru sve pokusam ponovo..prvo samo pokusam da nakacim telefon...nista, zatim instaliram driver...nista, instaliram PC Suite i instalacija stane na detekciji mobilnog sa racunarom...znaci nista .
Sada mi vise nista nije jasno...najgore je sto niko u mojoj blizini nema taj telefon da mogu da uporedim.

Drugi problem je kamera koja konstantno ima neku nijansu zelene boje. I sto je predeo tamniji to je zelena boja izrazenija da bi na kraju svi objekti bili potpuno zeleni. Da li je to normalno?

Treci problem je vise nezadovoljstvo nego problem...u paketu dolazi samo jedna slusalica...ocaj. Kupio sam original nokijine stereo slusalice medjutim i dalje ocaj.
Ajd i nekako sto radio zvuci bedno, ali mp3 zvuk je takodje krajnje prosecan. Basovi se i ne osecaju (ili jedva), a i glasnoca je ispod proseka. Maksimum na ovom telefonu je jedva 60-70% glasnoce na mnogim drugim telefonima..

Iskreno se nadam da ce mi neko reci da je to sve greska do mog primerka i da treba da ga reklamiram nego da ustanovim da sam se debelo presao sto sam pazario bas ovaj telefon.

Bilo kakav savet je vise nego dobrodosao. Please HELP
[ svakaVamcast @ 08.07.2008. 12:39 ] @
1. Ako ti je telefon ispravan,onda mozes da napravis konekciju sa racunarom,ako ne neispravan neces moci,onog momenta kada prikompcas telefon na kabel,telefon te mora pitati koji MOD zelis,odaberes NOKIA pc suit i to je to,tek onda ces moci da instaliras drajvere,znaci telefon mora da je upaljen i tek onda na kabel.
1.1. Samim povezivanejm i Nokia Updaterom neces moci uraditi nista korisno sto se tice softvera,morao bi na neki od alata da ide.
2. Kamera............dali si skinuo foliju preko staklenceta od kamere ?
3. Dali si ti kupio I-PHONE ili telefon ? Za sta sluzi telefon,za razgovor ili da slusas muziku kao u diskoteci,sa tu nekim efektima jos ?Ne mozes ocekivati od jeftinog telefona koji nije namenjen za tako nesto. Tvoj model je klasican "RADNI" telefon,koji drzi dosta dugo bateriju.Odlican za : SOFERE,GRADJEVINARE.....
[ Tulex @ 08.07.2008. 12:58 ] @
Hvala ti na odgovoru...vec sam mislio da mi se niko nece javiti .
Ovako...telefon je bio upaljen non-stop. Konekcijom na USB nisam dobio apsolutno nista. Nikakva reakcija ni telefona ni racunara....niti ijedan beap.
A to sam probao i u toj radnji gde sam kupio kabl sa jos dva druga kabla...i ista prica. Koja je verovatnoca da su tri nova kabla neispravna?
Napominjem, kabl je klasican miniUSB koji savrseno leze u telefon, ali nije brendiran Nokijin kabl....nadam se da nije do toga.

Sad vec dolazim do zakljucka da mozda nesto nije uredu sa telefonom.
Sto se tice kamere..naravno, skinuo sam foliju. To bi bio mozda jos jedan razlog da reklamiram telefon.
Problem je samo sto im je ovlasceni servis u BG. Sto znaci da bih bio bez telefona 1-3 nedelje verovatno.

E da, sto se i zvuka tice...naravno da nije iPhone. Nemoj me pogresno razumeti, nije u pitanju takav kvalitet zvuka.
Ali recimo, moj prethodni telefon 7210 je bio telefon daleko skromnijih mogucnosti, pa je ipak bio bar 30% glasniji i kvalitetniji zvuk.
Da ne pricam u kakav sam bedak pao kad mi je drug sa posla pustio istu pesmu na SonyEricsson-u K750i. Razlika kao nebo i zemlja.
Jasno mi je da je taj telefon bolji i skuplji, ali zaista nisam ocekivao toliku razliku..

Na kraju mi dodje smesno upozorenje u knjizici koju sam dobio uz telefon da se ne pojacava zvuk do kraja dok koristimo slusalice da nebi ostetili sluh.
Nakon koriscenja tih slusalica dolazim do utiska da nas za***...ju.

Ako imas jos neki predlog, savet...bio bih ti veoma zahvalan.
[ svakaVamcast @ 08.07.2008. 13:50 ] @
Pa po tvom opisu......."tu je nesto crklo" (c) by legija

Znaci,pravac ovlasceni servis i opisi kvar,znaci slab zvuk u slusalici,nema konekciju sa racunarom................e da,kada smo kod konekcije sa racunarom,pa zasto ne probas preko BT-a ?
[ Tulex @ 08.07.2008. 14:14 ] @
U sustini ako nista ne uspe ostaje mi Bluetooth. Stvar je u tome sto i on ima svoje prednosti i mane.
A mana je naravno brzina prenosa podataka. Ipak je usb daleko brzi i jos kad uzmemo u obzir da je ovaj miniUSB kabl veoma jeftin,
postavlja se pitanje zasto ga ne koristiti. Izgleda da mi servis ne gine...

Hvala ti puno na vremenu i svetima. Pozdrav
[ miki069 @ 08.07.2008. 14:34 ] @
1. Jel imas ikoga u blizini ko ima digitalni fotoaparat (CANON, HP, SAMSUNG...)?
Isti mini USB kabl ide i za tu Nokiu.
ili Motorolu E770, Nokiu 6300... a da ima original kabl. isti je.
velika je verovatnoca da u toj radnji (jos ako je bila radnja PC) su svi kablovi neipravni.
nabavljamo bezimene za 80din do "vrhunskih" ROLIN kablova za 120din. to je sve otpad.
desi se od 20 komada da pola ne radi.
Mada ne tako kao kod tebe - bas mrtvo!
obicno prijavi aparat al zeza u kopiranju - gubi se..., nestaje, vraca se...
original se dobija uz digitalni aparat ili uz neke modele Motorola mobilnih (najbolji su oni).

Sto niste probali neki drugi uredjaj na te kablove iz servisa?

Ako ni sa originalom nece, onda..."tu je nesto crklo" (c) by Legija.

2. reklamiraj zelenilo

3. da li su to 100% original stereo Nokia slusalice? uzmi od nekog ko ima original slusalice pa probaj. 100% su original samo one koje se dobiju uz telefon.
kako ti se cuje na toj 1 originalnoj slusalici sto si dobio uz telefon?


Ali zbog zelenila pravac ovlasceni servis. jerbo ..."tu je nesto crklo" (c) by Legija
A i PC konekcija je 99% mrka kapa. jerbo ..."tu je nesto crklo" (c) by Legija

Budi agresivan u servisu. Jer ako ne pokazes zube cekaces telefon i do 45 dana.
Mom komsiji su Nokiu 6070 (krcala, ispadala iz mreze) posle 45 dana, vratili iz srevisa ne dirnutu. Isto krci ispada iz mreze...
On onda se "naostri" i u poslovnici MTS-a zapreti inspekcijama svim zivim.
Za 5 minuta dobio novu ispravnu Nokiu 6070. U poslovnici MTS-a u Kragujevcu. Ne u Mobis-u, Alpha Copy...
I garanciju 12 meseci od tog trenutka.
[ svakaVamcast @ 08.07.2008. 15:12 ] @
^
Sve Nokije 6070 i 50XX su povucene iz prodaje mesec dana posle pustanja u prodaju (zbog velikog broja reklamacija).


[mod]
Obrisan nepotreban citat iz poruke iznad



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.07.2008. u 00:58 GMT+1]
[ Tulex @ 08.07.2008. 15:17 ] @
Izgleda da se meni bas zalomio neki falican primerak. Nazalos nemam sad takav orginalni miniUSB, ali cu ga svakako naci, pa cu probati.

Citat:
miki069:Sto niste probali neki drugi uredjaj na te kablove iz servisa?


nazalos nisu imali nista u tom trenutku na cemu bi testirali (zamisli ).

Drago mi je sto si mi potvrdio za ovo zelenilo jer ne znam nikoga ko ima 3110 pa da mogu da uporedim.
Mislim, ako je to vec osmisljeno da vuce na zeleno onda jbg. sta je tu je. Ali ako je greska...onda da se reklamira.

E sad sto se tice slusalica....hmmm.
Kupio sam ih u jednoj radnji i tamo su mi naglasili da su original...i po izgledu su identicne onoj slusalici sto sam dobio uz telefon,
samo su ovde dve (stereo). S'tim da moram priznati da je ona slusalica bila jaca nego ova jedna (kad stavim samo jednu slusalicu u uvo).
A kad stavim obe...onda dodjem na isto. Muzika postane malo glasnija (jer slusam na obe slusalice) i dobijem stereo.
Ali sam zaista ocekivao malo vise. Pokusacu da nadjem jos neke slusalice pa da uporedim.

Sto se tice reklamacije u potpunosti se slazem sa tobom, ali tu postoji jedan problem. Ja telefon dajem provajderu (VIP), a oni prosledjuju u servis.
Nit ja imam kome da objasnim sta telefonu nedostaje ni da pretim inspekcijom To je sve preko posrednika
[ svakaVamcast @ 08.07.2008. 15:37 ] @
^
Nemas ti nista sa ViP-om,niti oni sa tobom,u samom paketu sa telefonom si dobio spisak ovlascenih servisa kojima se ti licno obracas,nemaju oni nista sa tobom,price i reklamacije o tome mozes da zaboravis,to ne pije vodu,jer je proslo vreme da prodavci davaju garanciju (kao do skoro).Provajder ti je ovde samo prodavac,a svaka reklamacija se obavlja kod ovlascenog servisa ili uvoznika,nema veze dali je kupljen telefon sa mreze ili ne !!!!

[mod]
Obrisan nepotreban citat iz poruke iznad



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.07.2008. u 00:58 GMT+1]
[ Tulex @ 08.07.2008. 15:48 ] @
Danas sam bas bio u VIP-ovoj centrali u Novom Sadu i pitao ih da li postoji ovlasceni servis u Novom Sadu gde bih mogao odneti telefon da ga pogledaju.
Rekli su mi da je servis u BG-u i ako zelim da reklamiram telefon ja ga dajem njima (VIP-u), a oni ga salju za BG.
To su mi rekli i pre par dana kada sam uzimao telefon, pa sam pitao za garanciju i nacin servisiranja.
Znaci, ja telefon dajem VIP-u, a oni salju u BG.

Voleo bih da je drugacije...
[ apex @ 08.07.2008. 22:11 ] @
ja sam uzeo ovaj tel. pre par dana, pa evo da pomognem ako mogu....

1. Povezivanje: instalirao Nokia PC Suite (bez dodavanja drajvera itd..), uzeo od druga kabel za njegovu nokiu N95 i sve povezano i radi za 2 min.

2. Zvuk je totalno OK za jedan telefon, i ja sam dobio jednu slusalicu i posto slusam tech, mislim da bi primetio da nesto nije u redu do sada. Probaj da podesis equalizer, mozda dobijes bolji zvuk

3. Evo i par "random" slika, pa pogledaj (umanjene zbog gabarita....)







[ Tulex @ 09.07.2008. 08:17 ] @
Zahvaljujem vam se svima na komentarima
@apex: Mnogo mi znaci to sto se neko javio ko ima ovaj telefon, pa mogu da dobijem informacije "iz prve ruke".
Ove slike zaista izgledaju OK, medjutim ja se jos nisam uspeo konektovati sa racunarom tako da gajim neke nade
da ce i moje slike izgledati zadovoljavajuce kad ih prebacim na komp.

Sto se zvuka tice tu zaista nisam pametan...jer pojmovi koje pominjem "glasno, kvalitetno" su relativni.
Mozda ovo i jeste maximum ovog telefona, ali kome god dam da cuje neku pesmu sledi pitanje :"A jel moze malo glasnije?".
Ok, zadovoljicu se sa ovim...Inace equalizer je podesen na Rock...cini mi se da je tako najbolje.

Hvala jos jednom svima na pomoci... ako bude nekog pomaka javljam
[ apex @ 09.07.2008. 11:11 ] @
Ne znam za zvuk, zavisi od coveka do coveka, kod mene stoji jacina zvuka podesena na 6 na toj njihovoj skali od 10 i to sa jednom slusalicom i to je za mene neka normalna jacina za slusanje. EQ mi je takodje podesen na rock kao i tebi.