[ NetworkAdmin @ 28.10.2003. 10:32 ] @
US post ofice predlaze takvu soluciju u borbi protiv spama:

http://www.wired.com/news/priv...,60966,00.html?tw=wn_tophead_1

interesantna opcija... kad posaljes 30 miliona mailova to je 11.1 miliona dolara :) pa ti spamaj. Prijedlog je jos da se trazi validan fotoID...

E sada... kako slati anonimno pismo? Svaki covjek ima pravo na to... valjda.
[ drdrksa @ 28.10.2003. 17:39 ] @
Predlog im je u najmanju ruku idiotski ...
[ broker @ 28.10.2003. 18:35 ] @
Citat:
NetworkAdmin:
E sada... kako slati anonimno pismo? Svaki covjek ima pravo na to... valjda.


Anonimnost ce doci glave Internetu.

[ Gojko Vujovic @ 28.10.2003. 18:50 ] @
Ako nije došla glave standardnom poštanskom sistemu, zašto bi došla glave emailu?

Uvek može da se desi da ti neko pošalje bombu-pismo i da se nikad ne sazna tačan identitet pošiljaoca. Ovo na netu je isti princip, samo drugo pakovanje.
[ littleboy @ 28.10.2003. 21:25 ] @
Cista glupost.

Komplikacija, a i jos bi mi samo trebalo da dajem pare za mail koji posaljem ...

Spamassasin + RBL je sasvim dovoljno, za korisnike koji nece spam, cemu placanja ?
[ TiXo @ 28.10.2003. 22:00 ] @
za te pare ću da šaljem prava pisma, ionako sam oduvek želeo da imam svoj voštani pečat :)

T.
[ srki @ 28.10.2003. 22:22 ] @
Citat:
TiXo:
za te pare cu da saljem prava pisma
Pa ovde je i rec o pravim pismima! To je veci problem na zapadu nego email spam. Meni ovde na Novom Zelandu svakodnevno pune sanduce sa raznoraznim spamom i mnogo me nerviraju! A i posto ne volim da ne znam ko mi salje pismo slazem se da treba da se zna ko mi je poslao mail. (Ovde je rec o mail-u a ne o email-u)
[ srki @ 28.10.2003. 22:24 ] @
Citat:
littleboy:
Cista glupost.

Komplikacija, a i jos bi mi samo trebalo da dajem pare za mail koji posaljem ...
Pa ja koliko znam kod nas se placa slanje mail-a. Ne mozes da posaljes bez markice.
[ littleboy @ 28.10.2003. 23:36 ] @
Ma mislio sam E-mail l;)

A ako ti dolazi takav E-mail, promjeni provajder ... koristi neki e-mail account koji ima gore navedeno.
[ srki @ 29.10.2003. 09:58 ] @
Ma ne dolazi mi takav email nego mail. O tome je i prica na onom sajtu jer je to veci problem od email spama.
[ __ZEVS__ @ 29.10.2003. 17:01 ] @
Velika glupost!

Hoce narodu da izvuku pare i jos da nas ubede kako je to u nasem interesu :)

Treba samo da se onemoguci anonimno slanje i sprecice se velika kolicina spama.
[ srki @ 29.10.2003. 20:52 ] @
Pa sta vam je? O tome je i prica! Ne traze nikakve dodatne pare. Je l' neko uopste otisao na onaj link ili je samo gledao poruku autora teme koji je to pogresno shvatio? Markica za slanje bi kostala isto kao i do sada sto kosta.