[ P_e_r_a @ 09.07.2008. 08:12 ] @
Imam čudan problem sa Microsoft Entourage-om. Elem, u poruci ne mogu da otkucam slovo ć, tj. kada ga otkucam ono se na trenutak pojavi i potom postane '. Da bi situacija bila interesantnija bez problema mogu da ga otkucam u Subject-u, tako da se služim trikovima. U subjectu otkucam ć i potom ga iskopiram i onda radim Paste u tekstu kada mi zatreba :) Da li je neko imao sličnih problema?
[ MMX @ 09.07.2008. 09:07 ] @
Pogledaj u settingsima da li je za format poruke odabran HTML a za encoding UTF-8?
[ P_e_r_a @ 09.07.2008. 10:25 ] @
Citat:
MMX: Pogledaj u settingsima da li je za format poruke odabran HTML a za encoding UTF-8?


I dalje isto :( Ono što je interesantno u svemu je to što ostala naša slova (čžšđ) mogu da kucam bez problema.
[ vindic8or @ 09.07.2008. 11:51 ] @
E, bas sam poceo da koristim Entourage. Kako da ga nateram da mi automatski prikazuje slike u mejlovima? Da ne moram da kliknem na ono "Download pictures"?

Probao sam da u preferences stavim "Show attached pictures and movies in messages" ali to ne resava ovo. Probao sam i ono sa prikazivanjem samo slika od onih sendera koji su mi u address booku, mada to ni u jednom slucaju nije uradilo sta treba.
[ MMX @ 09.07.2008. 16:47 ] @
@pera

Hajde probaj da instaliraš hrvatski ili slovenački keyboard layout, pa javi šta se dešava...
[ P_e_r_a @ 09.07.2008. 18:23 ] @
Citat:
MMX: @pera

Hajde probaj da instaliraš hrvatski ili slovenački keyboard layout, pa javi šta se dešava...


Potpuno ista stvar. Ovo se dešava sa svim fontovima. Definitivno su neki gremlini u pitanju :( U wordu i excelu nemam nikakvih problema. Ko mi je kriv kada koristim microsoft software na mom MBP :)
[ MMX @ 09.07.2008. 19:28 ] @
Onda je definitivno problem do Entourage-a... A da probaš sa reinstalacijom? Naravno, pre nego što se odlučiš, bekapuj stare mailove.
[ yoseep @ 10.07.2008. 01:57 ] @
nemam entourage na kompjuteru, ali probaj da poisključuješ sve
moguće autocorrect-ove. čini mi se kao da mi se to dešavalo ranije,
ali nisam siguran.
[ P_e_r_a @ 10.07.2008. 08:20 ] @
Citat:
yoseep: nemam entourage na kompjuteru, ali probaj da poisključuješ sve
moguće autocorrect-ove. čini mi se kao da mi se to dešavalo ranije,
ali nisam siguran.


BINGO :) Hvala youseep
[ Zavisan @ 21.05.2009. 17:42 ] @

Pošto i ja koristim isti program za mail -ove da javim da je rješenje ovog problema u
Tools
Auto Correct
Auto Format
i isključiti 5 opciju Straight quotas with smart quota.

Ostale mgou da vam budu aktivne.