[ darkopopovic @ 09.07.2008. 12:45 ] @
Posedujem Cisco ruter 1841 sa Software (C1841-IPBASE-M), Version 12.4(1c)
Problem je sto mi je potreban IOS advsecurity radi Firewall i VPN pristupa.
Skino sam sa neta ios c1841-advsecurityk9-mz.124-12c i hocu da izvrsim update.

1.Dali postoi mogucnost da zeznem ruter sa ovim IOS ?
2.Dali ce mi ostati posle update, running-config posto nisam fizicki na lokaciji na kojoj je i sam ruter ?
3.Dali ako nesto krene naopako posto sam sacuvo postojeci IOS mogu da vratim ponovo na ruter ?

Unapred Zahvalan !
[ markom @ 09.07.2008. 15:10 ] @
Ako ga nisi skinuo sa zvaniænog sajta, sve je moguće.

Ako je legitiman IOS, odgovor na tvoja pitanja je da će sve verovatno biti OK. Mada, ako prvi put to radiš, toplo preporučujem da budeš blizu rutera ...
[ sudyxor @ 10.07.2008. 12:55 ] @
I gubiš garanciju na ruter (ako je pod istom) ako mu uploaduješ nelegalan softver.
[ IceThunder @ 25.07.2008. 11:25 ] @
Ako je sa zvanicnog cisco sajta onda slobodno probaj naravno u svakom slucaju sacuvaj prethodni backup image,u suprotno bice problema a i gubis garanciju
[ milelj @ 28.07.2008. 17:50 ] @
Da nesto zeznes ruter, tesko da ces moci...

Vodi racuna koliko memorije imas na ruteru i da li oba IOS-a mogu da stanu na njegov flash. Ukoliko se zeznes sa IOSima, mozes zaglaviti u rommonu, sto ce te automatski odseci od udaljenog pristupa i onda ti konzola ne gine. Opet, ako budes imao vecih problema sa IOS-om, jedino ce ti pomoci formatiranje flash-a i prebacivanje IOS-a xmodemom preko konzole, sto zna da traje satima...

Ako je pod garancijom (sa tim sto Cisco ruteri imaju 90 dana garanciju, ako se ne kupi odrzavanje) ili odrzavanjem, KUPI IOS! Mozes sebe postedeti gomile problema.