[ evolution @ 10.07.2008. 13:43 ] @
Telenor garancija

Garantujemo Vam da ćemo preuzeti na sebe brigu o svakom telefonu kupljenom u našim radnjama. Pobrinućemo se da Vaš telefon, u slučaju kvara, bude popravljen u najkraćem mogućem roku. Znamo da je veoma važno biti uvek dostupan. Zato ćemo Vaš telefon poslati na popravku, a Vama odmah dati drugi telefon kao zamenu na korišćenje, kako biste nesmetano mogli da koristite sve servise i opcije na koje ste navikli.

Link do potpune informacije: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3850
[ Catch 22 @ 10.07.2008. 15:59 ] @
^ Video sam tu reklamu i u novinama, veoma pohvalno obzirom na broj komentara po forumima u kojima su ljudi nezadovoljni.
Ako Telenor bude i ispunio, sve što je u toj reklami obećao onda svaka čast na profesionalizmu!
[ plumbum013 @ 21.07.2008. 12:01 ] @
da, da,... da nece mozda da ti ponude i bolji telefon na koriscenje u toku popravke... setite se samo koliko su ljudi imali problema za aparatima koje su kupili od samog Telenora u okviru postpaid paketa krajem 2006. i pocetkom 2007. godine; kada se Telenor vadio kako je aparate prodavao u ime nek druge firme i kako za iste ne preuzima na sebe nikakvu odgovornost,...
[ Catch 22 @ 21.07.2008. 17:19 ] @
^ Pa dobro, ovo je onda napredak... popravljaju se (ako to stvarno i funkcioniše tako)
[ Slobodan Milivojevic @ 21.07.2008. 19:05 ] @
Ja sam kupio telefon Nokia N95 od mog brata (od ujaka) koji je kupio isti u Telenoru, i evo na servisu je (zaboravlja vreme i datum kad ga ugasim). Videcemo kako ce da prodje.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.08.2008. 21:05 ] @
33 dana do danas, still waiting. Bravo Telenor.
[ miodrag75 @ 21.08.2008. 22:14 ] @
Imas ti jos da cekas :D
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2008. 11:35 ] @
Sad sam bolje pogledao, pa ja sam telefon predao 17.07. do sad 41 dan he he he idemo 4 days to go!
[ miodrag75 @ 29.08.2008. 10:48 ] @
mnogo cekanja za telefon ko da cekaju da dodje glavni inzenjer iz finske da ustanovi sta mu je.Najbolje za tebe je da istekne rok pa da im trazis novi telefon
[ Slobodan Milivojevic @ 29.08.2008. 11:51 ] @
1 day to go.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.08.2008. 17:53 ] @
Bio sam u Telenor shopu malopre da vidim sta je sa time i dobio informaciju da ce moj telefon naj verovatnije biti u ponedeljak ili utorak, iako je zakljucno sa sutrasnjim danom 45 dana proslo.

Zvao sam i 9863 da ih pitam sta i kako, obecala je operaterka da ce da me pozove u vezi toga, kad sazna informacije i nije me niko zvao.

Da li sutra da odem pred kraj radnog vremena oko 19-20h i da zahtevam da mi daju telefon, ili da u suprotnom pisem prijavu trzisnoj inspekciji?

U ponedeljak i utorak nikako ne mogu da odem do njih, jer necu biti u Pirotu, ali ne znam kako da postupim?
[ plumbum013 @ 29.08.2008. 20:35 ] @
nekako mi sve to cudno zvuci da se ti zalis na telenor, i da jos hoces da ih prijavljujes trzisnoj inspekciji!
moj ti je predlog da nikako ne ides na kraju radnog vremena, vec sto ranije. jer, znas kako je to kod nas, uvek ti odugovlace i predlazu da dodjes sutra ponovo,... a pogotovo ako bi otisao pri kraju radnog vremena, imace vise razloga i mogucnosti da te vrate kuci bez resenog problema.

te, kolega koji je zaduzen za te poslove nije vise u objektu.
te, reklamacije se resavaju u toku dana.
te, moraju da stupe u kontakt sa direkcijom, sto takodje mora da se desi u toku dana,
te, upravo su ugasili kompove i kasu,.... tako da mogu bilo sta da ti navedu kao razlog zasto bas tada ne mogu da ti izadju u susret.
a ubedljivo najvera laz je da ti saopste da ce oni tebe sutradan pozvati,...

pozz i srecno sa doticnom kompanijom.
[ miodrag75 @ 29.08.2008. 21:10 ] @
Jednostavno ti je to posto radim u trgovini posto ti sutra istice 45 dana jednostavno nemoj da uzimas taj telefon i trazi novi jer garancija je za tok od 45 dana je sve posle toga moraju da menjaju ako nece idi u inspekciju
[ avala100 @ 02.09.2008. 10:12 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Bio sam u Telenor shopu malopre da vidim sta je sa time i dobio informaciju da ce moj telefon naj verovatnije biti u ponedeljak ili utorak, iako je zakljucno sa sutrasnjim danom 45 dana proslo.


Kako se razvija stvar sa Telenor garancijom?
Pretpostavljam da su ti se izvinili i da si dobio gratis N95 8MB (ili neki skuplji), bez ugovorne obaveze?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.09.2008. 10:30 ] @
Jos me niko nije zvao u vezi telefona, a nazalost imam mnogo bitnije stvari od tog telefona i trenutno nisam u Pirotu, verovatno sutra idem u Pirot, pa cu da odem u prodavnicu i necu ni da izadjem dok mi ne daju telefon.

Danas je 48 dana od kako sam predao telefon, ali nazalost nisam u mogucnosti da odem do njih. Ne mogu svoje obaveze da zapostavim zarad rasprave sa Telenorom oko jednog telefona.

A mozda i sad odem za Pirot, da "popricam" sa njima. To cu i da uradim.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.09.2008. 12:22 ] @
Evo 2 puta sam ih zvao i kazu bicete kontaktirani u roku od 10 minuta... Od prvog poziva je proslo vise od 2h a od drugog 25 minuta niko me ne zove.

Idem ja sutra kod njih i jos cu da napisem prijavu trzisnoj inspekciji. Ako ne bude danas.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.09.2008. 12:57 ] @
Sad su mi rekli da nemaju informacije o mom telefonu?! I da mogu da trazim nov, ali tek posto mi stigne stari popravljen. Kolko se ja razumem oni su duzni da mi daju moj telefon ili nov u roku od 45dana.

Ima li neko ideju ako bi trazio nov telefon jos kolko bi mogao da ga cekam?
[ zzviktor @ 02.09.2008. 13:05 ] @
trebalo bi odmah da ga dobijes, ali posto je ovo srbija nisam bas siguran u
to...
[ miodrag75 @ 02.09.2008. 14:23 ] @
Odmah iako je ovo Srbija ako nece trazi preko trzisne i sigurno ga dobijas
[ Slobodan Milivojevic @ 02.09.2008. 15:02 ] @
Idem ja veceras za Pirot, i sutra ujutru sam kod njih... Nece oni mene da zezaju.
[ MP3MP3 @ 02.09.2008. 15:19 ] @
Iskreno, ovo je promenilo moje misljenje o telenoru. Imao sam utisak da posto su skupi i uglavnom u svim sverama najskuplji (gotovo svim), da drze do kvaliteta vise nego drugi operateri. Ali i sam sam bio njihov korisnik i cujem dve price kao ova o telenoru. Zaista ne postoji ni jedan operater u Srbiji koji postuje korisnike.
>>> Jedan od mojih najboljih drugova je pre 3 meseca uzeo nokiju (na zalost ne znam koju) od telenora i zastrasujuce je da se pokvario kontakt na telefonu za punjac posle samo dve nedelje. Odneo je telefon u telenor i reklli su mu da u Srbiji ne postoji neko ko bi umeo da popravi telefon, poslali su telefon za inostranstvo i tamo je vec 2.5 meseca a njega nisu ni pozvali da mu jave nesto o telefonu. Inace on je osoba koja brzo odustaje i neverovatno je da je digao ruke od toga jer kazu da nemaju nikakvu informaciju o telefonu. Niko ne bi odustao na njegovom mestu, on planira da ode u telenor ali nista konkretno da uradi. Kupio je novi telefon ...

Nisam mogao da verujem, zasto operateri nabavljaju telefone koje nisu u stanju da poprave, ipak dozivljavaju Srbiju kao deciju igru... Tuzno.
[ plumbum013 @ 02.09.2008. 17:59 ] @
ja sam zbog pogresno tumacenog ugovora (o cemu sam vec pisao na nekim drugim temama) od njih trazio raskid ugovora. oni nisu hteli da mi raskinu ugovor ni pod razno. tek kada sam prestao da im placam racune, onda je doslo do tzv. sistemskog raskida ugovora,... potom su me zivkali uz pretnje kako moram da platim svoj dug + kaznene penale,... ili cu u suprotnom biti tuzen. proslo je vise od godinu dana, nadam se da je taj dug vec zastareo, a u medjuvremenu sam otisao i do trzisne inspekcije, ali zaista nemam pojma da li su oni nesto ucinili u moju korist, a protiv telenora, ili bi se oni oglasili tek kada bi usledila tuzba, odnosno sudski spor,...
a i ja sam imao pored tih primedbi na ugovorene uslove, i reklamaciju na sam aparat, ali niti su oni meni ponudili da mi ga servisiraju, niti da im ga vratim niti da mi g azamene,... jednostavno aparat je ostao kod mene, sa nekim malim falinkama, a ja ga fakticki nisam ni otplatio.
[ pitikovski @ 02.09.2008. 19:16 ] @
Ma bitno da oni (Telenor) imaju svog coveka koji se ovde besplatno reklamira,a za garanciju....ma ko te pita.
Jel tako @djuice ?
[ miodrag75 @ 02.09.2008. 23:48 ] @
Eh i ja sam davno imao problem sa Nokiom ali sam je utopio pa sam lepo uzo Motorolu "neoriginalnu"
[ avala100 @ 05.09.2008. 16:34 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Idem ja veceras za Pirot, i sutra ujutru sam kod njih... Nece oni mene da zezaju.


Da li ima nesto novo? Da li si dobio nov telefon?
Da li njihova GARANCIJA zaista nesto vredi?
[ plumbum013 @ 05.09.2008. 16:48 ] @
mozda su ga potplatili, pa sadd cuti, hehe.
posto je i ovako on do skoro njih i previse hvalio na ovim forumima, sve do momenta dok i njega nisu prevarili.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.09.2008. 17:38 ] @
Trebalo je do kraja nedelje da dobijem nov telefon. Jos me niko nije zvao, videcemo u ponedeljak.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2008. 08:53 ] @
Evo ga ponedeljak, sad su me zvali, i sutra dobijam nov telefon.
[ avala100 @ 08.09.2008. 16:07 ] @
Da nisi nadigao frku ovde, nista ne bi uradio. Mogao bi da pises djuice-u na njegovu novu sluzbu reklamacija do mile volje.


Drago mi je zbog tebe sto si na kraju uspeo. (u stvari sacekajmo do sutra...)


Nas ovde ce ionako djuice uskoro da ukine, a nije ni lepo da se zalimo...


[ plumbum013 @ 08.09.2008. 16:19 ] @
ko se zali? zar je ovo regularan vid zalbe bilo kome za bilo sta? mi samo iznosimo svoja misljenja, a forumi valjda zbog toga i postoje.
a i smatram da je ovaj vid iznosenja licnih stavova potpuno demokratski,... mada nemam ama bas nikakvu nameru da temu skrecem ka politici, jer me ona definitivno ni ne interesuje.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2008. 19:27 ] @
Ma ja sam se i njima popeo na glavu, a ovde samo pisem svoja iskustva, da drugi znaju sta moze da ih ocekuje...
[ miodrag75 @ 09.09.2008. 01:48 ] @
Oce li ta istorijska Nokia posle milion dana provdenih u mracnom delu servisa da se pojavi :D
[ avala100 @ 10.09.2008. 08:08 ] @
Citat:
miodrag75: Oce li ta istorijska Nokia posle milion dana provdenih u mracnom delu servisa da se pojavi :D


Stvarno, hoce li se vise poroditi ta Nokia?

Jel musko?
[ Slobodan Milivojevic @ 10.09.2008. 11:17 ] @
Jos nista.
[ miodrag75 @ 10.09.2008. 16:07 ] @
Ne zamaraj se vise sa njima odi lepo u trzisnu inspekciju pa preko njih trazi telefon
[ Slobodan Milivojevic @ 11.09.2008. 13:03 ] @
Evo ni danas jos nista, imao sam brdo obaveza jutros pa nisam mogao da cimam trzisnu inspekciju ali sutra idem ranom zorom ako se nesto ne desi danas.

Zvao sam Telenor shop u Pirotu, oni nisu uspeli da kontaktiraju servis u Beogradu, nisam ni ja uspeo direktno da kontaktiram servis.

Pre 15ak minuta sam uspeo da dobijem servis u BGD-u i dobio informaciju da telefon koji treba da stigne meni servis jos nije dobio od dobavljaca?! I zamolili su me da sacekam jos nekoliko dana?! Sta bre da cekam?!

Posle sam ponovo kontaktirao Telenor Shop u Pirotu i rekao im sta mi je receno u servisu. Nakon cega sam im rekao da ukoliko mi danas ne obezbede oni nov telefon sa lagera ujutru dolazim sa trzisnim inspektorom kod njih.

Videcemo kako ce se odvijati situacija tokom dana ako ne ujutru sam kod njih, prijava inspekciji, eventualno tuzba za odstetu pa da vidimo.

Moram da pohvalim radnike u Telenor prodavnici u Pirotu, koji su pored svega tolko ucinili, u proseku smo se culi jednom ili dva puta dnevno ovih dana i uvek me pozovu kad saznaju bilo sta novo. Svaka cast ljudima, ali to ne menja cinjenicu da ja jos nisam dobio telefon. Cak je radnik obecao da ce kontaktirati telenor da mi oni obezbede telefon, posto servis ocigledno to nece da ucini.
[ miodrag75 @ 12.09.2008. 09:13 ] @
Telenor ima odlicne timove koji radi u prodavnicama ali mi nisu jasni kakvi biseri smisljaju ove pakete mislim lepo ih upakuju ali ih posle upropaste
[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2008. 17:17 ] @
Danas sam otiso u Telenor malo su zapeli servis, i iz servisa su me odmah pozvali da mi kazu da mi telefon stize za 24h max.
[ Catch 22 @ 12.09.2008. 17:29 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: ...da mi telefon stize za 24h max.

Čuvena srpska tehnika "Od sutriša do sutriša"
[att_img]
[ Slobodan Milivojevic @ 16.09.2008. 17:52 ] @
Naravno telefona nigde, a ja nazalost "jurim" uslov za narednu godinu na fakultetu i stvarno nemam vremena da se bakcem sa njima, jedino sto ih cimam svakog dana telefonom, inace nista. Trenutno nisam ni u Pirotu, ali tamo idem u cetvrtak, a tad cu vec imati par dana free, tako da ako ne bude sve u naj boljem redu, bice povuci potegni, ne mogu vise da cekam.

Izgurao bi mnogo brze ja ovo, ali nazalost imam mnogo bitnijih obaveza od jednog telefona.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.09.2008. 13:40 ] @
Telenor garancija je kao garancija na buvljaku. Nemojte kupovati telefone kod njih, da vam se ne bi desilo ovo sto se meni desava.

Danas su mi rekli da ce u petak da se dogovore sa servisom sta da rade?! Meni je receno da mi je telefon poslat u preprosli petak i u prosli petak, i ni jednom nije bila istinita ta tvrdnja.

Danas sam im rekao da vise nece komunicirati sa mnom u vezi ovog problema, vec sa mojim advokatom. Ipak iako imam previse obaveza, ovo "vozanje" vise ne mogu da trpim.

Jos jednom savet, da, koristite Telenor mrezu, mreza, racuni, sve ostalo je ok, ali ne, nikako ne kupujte telefone kod njih, jer garanciju kao da i nemate, cak vam uzmu polu-ispravan telefon koji radi i ima kvar da zaboravlja sat i datum (ne znam sta je tacno prouzrokovalo kvar), ali tako se manifestovao, i bio je upotrebljiv. Oni meni taj telefon jednostavno ne zele da vrate (ili njihov ovlasceni servis, ali mene to savrseno ne zanima).

Verujem da i oni ovo citaju, ali kolko ja mogu da osetim na svojoj kozi njih je bas briga za nas korisnike.

Oni meni treba da daju telefon, pa neka tuze servis, ako im je tu problem. Jos kazu da je N95 za njih kao kap kise napolju, pa ako jeste neka mi daju jedan, za mene to nikako nije samo obicna kap kise, vec prvenstveno telefon koji mi sluzi, i za posao, i za zabavu i za sve ostalo.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 17.09.2008. u 15:10 GMT+1]
[ Milos86 @ 17.09.2008. 13:54 ] @
Saosecam sa tobom druze. Nisi ni trebao kod njih da kupujes, ali sta da se radi...
[ MP3MP3 @ 17.09.2008. 15:03 ] @
Citat:
Milos86: Saosecam sa tobom druze. Nisi ni trebao kod njih da kupujes, ali sta da se radi...

Niko ne bi ocekivao to od telenora, zato je kupio kao i moj drug kome tri meseca ni traga ni glasa od telefona...
Haos...


Citat:
Telenor garancija je kao garancija na buvljaku.


Sto se ovog dela texta tice, znam osobu koja je uzela telefon na buvljaku sa garancijom od 3 meseca, pokvario se ubrzo dzojstik (po tome je sony ericsson poznat) i osoba je dobila popravljen telefon za od prilike 48h. Kupljen je u Kg-u na buvljaku... Sokantno da u buvljak covek moze da ima vise poverenja
[ duck@ @ 18.09.2008. 14:08 ] @
Koliko sam uspeo da zakljucim iz tvojih postova proslo je oko 20-25 dana vise od zakonskog roka (45 dana - o5 kazem mislim da je tako, a i nebitno je).

Da sam ja (ned'o bog) bio na tvom mestu 46. dana sa advokatom kod inspekcije.
Da li su oni tebe ikada CEKALI 20 dana da im platis racun!?! Ne verujem! E vidis oni postuju svoje vreme, ne dozvoljavaju ti da im kazes - 'ej do kraja nedelje, ili eventualno u ponedeljak cu da Vam platim racun'

Zbog takvih stvari, a to su dvostruku arshini, bi ih trebalo &*%^@%$^&$#$(

Svoje vreme postuju a tebe ko *****
Dobro da te nisu, za sve ovo vreme "slobodnog razgovaranja" vezano za popravku, naterali da "slobodno FAXUJES" sa njima.

...jednoumlje...
[ Slobodan Milivojevic @ 19.09.2008. 11:01 ] @
Evo konacno su me pozvali da mi kazu da je moj telefon stigao u Telenor shop u Pirotu. Ovo se desilo nakon kontaktiranja odredjenih ljudi u menadzmentu telenora, do kojih sam (ja i moj problem) stigao. Jednom od tih ljudi, koga sam prvi put kontaktirao u prosli petak, rekli su iz servisa da je moj problem jos u ponedeljak resen, iako problem nije bio resen. Ja sam ponovo pozvao, i rekao da od tog "resenja" problema ustvari nije bilo nista. On je ponovo kontaktirao servis prekjuce, i juce me zvao da mi javi da su telefon poslali, ali ovog puta stvarno, u sta ja bas nisam bio siguran. Ali ipak, telefon je danas stigao.

Ovo je tacno 65 dana od kako sam ja predao telefon na servis (ili 20 dana od isteka roka). Videcu kako cu dalje postupiti oko ovog problema, ali je najverovatnije da cu podneti tuzbu zbog ovog kasnjenja, jer sam do danas bio u velikoj guzvi oko drugih obaveza, i nisam stigao da posetim advokata.

Javljam epilog.
[ plumbum013 @ 19.09.2008. 19:30 ] @
e hvala bogu da su ti se obratili, vec jednom, sa pozitivnom odgovorom. ALI! ako planiras da ih tuzis, onda ni pod kojim uslovom nemoj preuzimati svoj telefon, tako olako.
jer ako ga preuzmes, ti se fakticki slazes da je sve u redu. a onda prava na tuzbu, verovatno neces ni imati.
i meni su savetovali da im platim svoj dug, pa da ih tek onda tuzim, ali od toga nema vajde. cim prihvatis njihove uslove i njihovu ponudu, prava za tuzbu nemas,...
a u medjuvremenu, sto se mog slucaja tice, niti sam im platio dug, niti su me tuzili, a da sam im platio, bio bih oladjen za taj iznos, bez ikakvog osnova,...
[ Slobodan Milivojevic @ 19.09.2008. 20:18 ] @
Uzeo sam telefon, nemam ja zivaca za ovo. Stvarno sam mozda olako popustio, ali nemam ja zivaca ni vremena za ovo.

Uzeo sam nov telefon, bilo je sta je bilo i vise se ne ponovilo. Samo mi je falilo da se sudim jos mesec dana sa njima.
[ plumbum013 @ 19.09.2008. 20:35 ] @
ma OK, tvoja stvar. ali ti samo kazem, da nakon uzimanja telefona, pogotovo novog, nemas nikakva prava za tuzbu, po bilo kom osnovu. a i to sto si naveo, da bi ih tuzio zbog kasnjenja, i to je pitanje izvodljivosti. jer moze se postaviti prica:
cekao si da istekne zakonski rok, cekao si i duzi period, dobio si nov aparat,... pa zasto sada tuzis, cemu ta tuzba?
sve najbolje i da taj novi aparat dugo, dugo koristis, naravno bez nekih ponovnih reklamacija, a i ako nisi pod ugovorom, zelim ti da ga koristis kod nekog drugog operatera, hehe.
[ miodrag75 @ 22.09.2008. 09:18 ] @
Bitno da je covek uzeo novi telefon jer garancija ponovo tece a natezanje za Telenorom ima da ga kosta zivaca i nista vise i naravno para jer svaki sudski proces traje i kosta novacano
[ Teniser_Serbia @ 04.10.2008. 17:57 ] @
Pre 2 nedelje sam odneo svoj telefon Samsung J700 na popravku. Dobio sam LG KG800 Chocolate kao zamenu.
[ nindza@ @ 09.10.2008. 05:23 ] @
Postovanje

Ja kupih N73 kada se pojavio pre 2god u Telenor, i do dan danas nije video service . Nije za sve Telenor kriv krivi su i sami ne odgovorni uvoznici, sa kojima Telenor hteo ili ne ima potpiranu saradnju .

Citat:
Slobodan Milivojevic: Uzeo sam telefon, nemam ja zivaca za ovo. Stvarno sam mozda olako popustio, ali nemam ja zivaca ni vremena za ovo.


Da ti mob radi 100god a da ne vidi svetlost servisa

Pozzz
[ Kypck @ 15.10.2008. 14:24 ] @
S obzirom da mi je istekla ugovorna obaveza, hteo sam da prodjem sigurnije i da uzmem originalni telefon sa "pravom" garancijom tj. da uzmem telefon u Telenoru. Bio sam ubedjen da cu dobiti N95 po nekoj pristojnoj ceni, medjutim cifra je bila 28000 dinara uz pretplatu od 2000 dinara mesecno (kod MTS-a je oko 14000 za manju pretplatu) !?
Odustao sam od kupovine, i zadrzao sam svoju Nokiu 6120 classic, ali sam odlucio da uzmem jos jednu takvu bele boje, kao rodjendanski poklon za devojku. Preuzeo sam telefon, i dao sam na srecu poklon pre rodjendana. Posle 4 dana koriscenja, desavalo se da iako je telefon na stolu i ne pomera se posle sat vremena recimo, signe SMS poruka o propustenim pozivima. Telefon pokazuje da je u mrezi, ali je nedostupan!
Odneo sam telefon u najblizu poslovnicu, ali su me uputili tamo gde sam ga uzeo, jer kako kazu postoji mogucnost zamene bez slanja na servis. Drugar koji je prodavac racunarske opreme, mi je rekao da su u obavezi da ukoliko mi se kvar desi u roku od 7 dana, imam pravo na zamenu proizvoda, bez slanja na servis.

Kada sam dosao da reklamiram, morao sam da se raspravljam nekih pola sata kako bih ostvario svoje pravo! Prvo, rekli su mi da rok nije 7 dana, nego 72 sata prema njihovom proprisu. Pokusavao sam da im objasnim da nije bitan propis, nego visi zakonski akt, a to je u ovom slucaju zakon, a svaki propis mora da bude u skladu sa zakonom. Drugo, devojka koja radi mi je objasnila da su pojedini modeli "problematicni" i da se to desava. Promenila mi je podesavanja i namestila je da telefon ne prihvata 3G mrezu i uz osmeh mi je rekla "sada bi trebalo da radi". Stvarno ne mislim da vredjam, ali ocigledno da ne moze svako da radi takvu vrstu posla. Lepo sam joj objasnjavao da ne zelim da prihvatim telefon koji je ocigledno neispravan uz objasnjenje da ce mozda raditi ili da je problematican. Telefon, pogotovo ako se koristi za poslovne potrebe, mora da bude uvek dostupan i ispravan, tj. u skladu sa tehnickim uputstvom (nigde ne pise da to moze da se desava).

Posle, pola sata i razgovora sa njenim sefom preko telefona, koji je istu pricu pricao, uspeo sam da dobijem drugi, isti takav i to "samo zato sto sam 10 godina korisnik 063 mreze".

Sve u svemu, bezobrazluk tipican za Srbiju.