[ abishai @ 13.07.2008. 13:35 ] @
Uzeo sam ADSL kod Beotela pre nekih mesec dana, od prvog dana ne mogu da saljem mailove sa adrese na kojoj mi je sajt (www.creationsofmind.net) niti sa sbb-ovog naloga ?

Za SBB sam pomislio da je do njih, ali onda sam video da ne mogu ni sa ove druge adrese koju koristim ( (at)creationsofmind.net ), a kada se zakacim preko dial-upa ili na poslu preko sbb-a, sve ide normalno, znaci preko dialupa mogu da saljem i sa sbb-ovog naloga i svog i preko sbb-a takodje, dok preko adsl-a mogu samo da primam.

Zvao sam ih i lik me je mozda vise otkacio u fazonu "mi ne filtriramo i to je to, dovidjenja"... da je do ljudi kod kojih hostujem sajt pretpostavljam da ne bi islo nikako onda, ili da sbb nesto filtrira.

Jel zna neko sta da radim? I dali stvarno nije do njih?

Hvala

Pozdrav
[ abishai @ 13.07.2008. 20:56 ] @
Hm... jeste u vezi mail-a, ali mislim da bas ima veze sa adsl-om, kao sto sam napisao, zato sam tamo i postavio mozda je jos neko imao tih problema.
[ djricky @ 13.07.2008. 22:02 ] @
Searching for creationsofmind.net. MX record at B.ROOT-SERVERS.NET. [192.228.79.201] ...took 161 ms
Searching for creationsofmind.net. MX record at K.GTLD-SERVERS.net. [192.52.178.30] ...took 5 ms
Searching for creationsofmind.net. MX record at ns3.uniwebhosting.com. [64.246.3.210] ...took 141 ms

MX record found: 0 creationsofmind.net.
Domain Type TTL Answer
creationsofmind.net. NS 86395 ns3.uniwebhosting.com.
creationsofmind.net. NS 86395 ns4.uniwebhosting.com.
creationsofmind.net. MX 14400 0 creationsofmind.net.

creationsofmind.net has address 70.86.194.34
creationsofmind.net mail is handled by 0 creationsofmind.net.


poruka koju dobijas od SBB-ovog mail servera je verovatno: "Relay access denied"?

u sustini Beotel nema razloga da tebi blokira saobaracaj na portu 25, dok mail i hosting provajderi imaju... skoro svaki provajder dozvoljava "mail relaying" samo sa svojih IP opsega, dok hosting ptrovajderi uglavnom forsiraju SSL + POP3 autentikaciju pre SMTP-a....

[ abishai @ 14.07.2008. 01:18 ] @
Hvala za info