[ vukasin0 @ 29.10.2003. 07:13 ] @
Imam problem(pa i nije bas problem) sa modemom(Suse 8.2,Lucent i nije agere),suvise je glasan(dere se) a na skali jacine je na drugom stepenu(ako ga stavim na prvi stepen nece se cuti).Zasto sve ovo,nadam se u neko Open source resenje posto onako kako sam navikao u Windows-u da to resavam ovde ne pomaze.
[ freelancer @ 29.10.2003. 13:42 ] @
Probaj preko AT komandi, L parametar je za jacinu zvuka. Obicno se koristi u kombinaciji sa M parametrom kojim se regulise ponasanje zvucnika.

L0 Lowest speaker volume
L1 Low speaker volume
L2 Medium speaker volume
L3 Highest speaker volume

M0 Speaker always off
M1 Speaker on until carrier detected
M2 Speaker always on
M3 Speaker on only while answering

[ tarla @ 02.11.2003. 23:25 ] @
ja imam jedan drugi problem!
kod mene se modem ne cuje uopste. probao sam sa at komandama koje si naveo ali nesto nije ok.
Odmah da kazem da imam integrisanu muzicku ac97 i amr modem.
znam da je to ubitacna komb za linux ali kad se nema love za bolje.
inace koristim mandrake 9.0
pozdrav
[ vukasin0 @ 03.11.2003. 01:01 ] @
Pokusaj sa novijom verzijom Mandrake ili predji na Suse (cudo je).
[ freelancer @ 03.11.2003. 09:58 ] @
Citat:
tarla:
ja imam jedan drugi problem!
kod mene se modem ne cuje uopste. probao sam sa at komandama koje si naveo ali nesto nije ok.
Odmah da kazem da imam integrisanu muzicku ac97 i amr modem.
znam da je to ubitacna komb za linux ali kad se nema love za bolje.
inace koristim mandrake 9.0
pozdrav


U tvom slučaju sumnjam da se može nešto uraditi. AMR modemi uglavnom nemaju zvučnik na sebi. Da bi čuo nešto, u windowsu se pobrine drajver koji daje zvuk preko AC97 zvučne kartice. Jedino ukoliko drajver za linux isto to odradi.
[ tarla @ 04.11.2003. 09:49 ] @
ma znam vadio sam modem iz comp-a i na njemu nema nista samo neka dva chipa *cak nema ni predvidjeno mjesto za speaker a i sam je velicine kutije sibica. Zvuk pod windows-om sam dobijao preko zvucne kartice. jedino je problem da skontam kad je linija zauzeta ali srecom nije cesto zauzeta.
pozdrav