[ dimjas @ 16.07.2008. 15:38 ] @
"Adobe Flex 2 Developer Exam" i koliko znate o Adobe sertifikatima i mogu li se uopste polagati kod nas? Online polaganje?

Mislim da bi bilo dobro da postoji poseban deo u forumu za Flex i pitanja vezana za njega.
[ suboticanin @ 22.07.2008. 00:01 ] @
kako ti se chini jedan od prvih srpskih sajtova u flexu:
http://www.bankesrbije.com/video/demo/
[ dimjas @ 22.07.2008. 09:18 ] @
Svidja mi se, bas je dosta truda ulozeno u sve ovo.
Jesi li delio aplikaciju na module, koristio Cairngorm framework?

Ja trenutno radim aplikaciju sa Cairngorm i moram da priznam da mi se bas nesto i ne dopadaju svi ti singletoni. Bas me zanima misljenje o ovom frameworku i pureMVC, da li ih je neko koristio vec, prednosti i mane.
[ zharco @ 22.08.2008. 08:20 ] @
uh,uh dobra tema mnogo podtema
Sto se tice ispita, i ja bih to voleo, ali kako stvari stoje jedina opcija je kreditna pa online preko nekoga sa adobe-ovog sajta. Sto se tice ovog demo-a za banke srbije... Nije lose za pocetak (citaj: Treba imati zivce pa sve ovo povezati, user interface bi mogao malo da se dotera, ali nasavite samo tako)
A sto se tice Cairngorma...Ne moras da koristis singleton pattern! Ljudi se prebrzo upuste u avanture sa patternima bez ikakvog razumevanja, ako ti singleton ne chuchi u aplikaciji, znaci da nije dobar pattern za tebe i tu aplikaciju (ili ga jos nisi "slomio" u glavi).

Ako ima nekoga od vas na linkedin-u, ja sam napravio grupu Flex/AIR/RIA za ljude iz srbije, svi ste pozvani.



[ dimjas @ 23.08.2008. 12:18 ] @
Hvala na odgovoru za sertifikat. Sto se tice Cairngorma, jos uvek sam pocetnik i ucim "sta i kako i zasto bas Cairngorm", ali sto se tice patterna nisam, "slomila" sam ih odavno. Super ideja za "linkedin" flex grupu.