[ Mister Big Time @ 17.07.2008. 00:31 ] @
Citat:
Prošlog leta EU je sprovela uvođenje jeftinijih tarifa za mobilno telefoniranje unutar njenih granica. Građani EU to su naravno pozdravili, te je sada Brisel rešio da snizi i cene SMS poruka - i to drastično.

Komesarka za telekomunikacije Vivijen Reding se u Briselu hrabro bori za smanjenje cena SMS poruka. Provajderi je zbog toga, bez sumnje, mrze, a potrošači vole. Ona se zalaže za to da se cena poruka u roming sistemu prepolovi. Danas jedna SMS poruka košta između 30 i 40 centi. "Evropske regulative jasno govore da poruke smeju da koštaju između 11 i 15 centi. Ja ću se držati najnižih cena.“

Komesarka u ofanzivi

Provajderi su imali godinu dana vremena da dobrovoljno snize cene. Vivijen Reding je s pravom ljuta, jer očito da nije dovoljno čekati na operatere da sami snize cene. Zbog toga je krenula u ofanzivu. "Nisu snizili cene. To nije dobro za potrošače, posebno za one mlađe. To ne možemo tek tako da dozvolimo.“

U protekloj godini je 2,5 milijardi poruka poslato u romingu. Dakle, u pitanju je ogroman biznis, kaže Vivijen Reding. "Od slanja poruka industrija ostvaruje čistu dobit od 97 odsto, što ide na štetu potrošača. Tome se mora stati na put.“

I internet mora biti jeftiniji

Vivijen Reding veruje da će imati podršku Saveta ministara i Evropskog parlamenta. „Uverena sam da će se otimati oko toga ko će građanima izaći pre u susret, jer su cene zaista previsoke.“

Komesarka EU ima nameru da se pozabavi i pitanjem cena korišćenja interneta. One su u proteklih godinu dana dosta snižene, ali još uvek nedovoljno, ističe Vivijen Reding.


Izvor: http://www.dw-world.de/dw/arti...er-Blic%20Online-2569-html-box


E tako se to radi Gvozdena pesnica... ako nece milom hoce silom. Zato se Telenoru isplati da nikada Norveska ne postane clanica EU. Kao ni ostalima koji posluju u Srbiji jer je lakse da nam i 'home roaming' nabijaju tj. tarifiranje SMS poruka ka inostranstvu po posebnoj, petostruko vecoj ceni
[ Davor Vlajkovic @ 17.07.2008. 00:46 ] @
Desetostrukoj, kolega, desetostrukoj... barem kada je o Telenoru reč :( Zato mi je jeftinije da drugoj strani lepo pošaljem srpsku karticu sa sve telefonom nego da se dopisujem ka' čovek nedelju dana slanjem fakin intl sms...

Srbija™
[ Jagnjeca brigada @ 14.06.2009. 13:40 ] @
Telenor opet divlja sa cenama, nova cena SMS poruka za inostranstvo na Telenoru 19.47 dinara (sa PDV-om).

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6617&pn=1

[ owim @ 14.06.2009. 18:53 ] @
^ Koristite FishText.com. Slanje poruka sa web-a ali i wap-a na sve mreze na svetu po ceni 1-4 din. Ja sam se navukao. Najbolje od svih resenja koja sam do sada probao.Uplata karticom, bez problema. 5 uplacenih jura traje li traje... :)