[ mmilenkovic @ 17.07.2008. 19:40 ] @
Da li je neko polagao? Kakva su iskustva? Ja sam poceo da ucim iz "PHP Architect's Zend PHP5 Certification Study guide", ima li neko jos neki predlog za literaturu?
[ fimalbonegaculo @ 25.07.2008. 11:34 ] @
Nemam iskustva, ali sam zainteresovan za više detalja. Pregledao sam Zend site po tom pitanju, kao i to nešto literature između ostalog i to što si pomenuo...
[ fimalbonegaculo @ 25.07.2008. 11:39 ] @
U Srbiji: http://www.vue.com/servlet/vue...StartApp&v=W2L&cid=369
[ masinac_1 @ 27.05.2010. 11:59 ] @
Ljudi ajde pls napisite nesto. Hocu li pogresiti ako pocnem da se spremam za zend ili je mozda bolje asp (ms)? PHP-u mnogo toga ide u prilog ali ne znam nikog ko ima zend sertifikat pa tako nemam pojma kako se kotira (najvise me zanima kod nas).
Otvorio sam i temu vezanu za IT Akademiju i ZEND (konkretno moj slucaj) ali ni tamo niko nije pisao :( (mada poslo je relativno malo vremena).
[ Skaarj @ 27.05.2010. 15:22 ] @
Sta hoces uopste da postignes tim Zend sertifikatom?
[ masinac_1 @ 27.05.2010. 23:15 ] @
Hm.. pa da bude kao neka potvrda mog znanja. Naime uskoro cu biti ing. masinstva, ali vec neko vreme kuckam u php-u. Kontam da sa jos nekih godinu dana (verovatno je potrebno manje) ucenje savladam ono sto mi je ostalo, mada i sada mogu da napravim skoro sve sto mi padne na pamet.
Zbog toga mi je interesantna IT Akademija. Traje tacno toliko i omogucava (valjda?) da naucim ono sto ne znam. Nakon toga bih bio spreman za polaganje Zend sertifikata.

U sustini, grubo receno, imam diplomu koja nema veze sa programiranjem, ali imam neki nivo znanja o programiranju (php konkretno i najvise) pa je steta da to propadne. Ako bi mi mozda Zend bio neka olaksica pri trazenju posla kao php programer, onda bih se odlucio za IT Akademiju i Zend.
Otvorio sam temu na Obrazovne institucije ali nema odgovora. Znam da mozda malo smaram, ali kontam da cu najbolju informaciju/savet dobiti od ljudi koji se ovim bave.
[ yellow pinky @ 28.05.2010. 08:35 ] @
Ukoliko znas iole osnove stvari o php programiranju odi u neku programersku kucu i kreni da radis kao pripravnik. Za par meseci ces nauciti vise no sto bi u nekoj "akademiji" ili uceci kuci naucio. Ionako se programerske kuce ubise po oglasima trazeci php programere.
Ako se pokazes i posle prvih tri meseci ( da kezemo test period) ostanes da radis za programesku kucu mislim da bi to bio bila daleko znacajnija potrda tvojih sposobnosti nego sto bi bila dobijanje sertifikata.
[ Coder81 @ 30.05.2010. 12:17 ] @
yellow pinky - Bez uvrede ali mislim da čoveku dajes pogrešne smernice. Ja ne bih baš tako lako stavio reč akademija pod navodnike, ja sam učenik iste.

masinac_1 - Koliki je uticaj same Zend diplome ja iskreno ne znam, saznaću kad u septembru budem polagao Zend ispit za koji se polako pripremam, pa ću pisati o svojim iskustvima. Ono što je bitno je znanje koje poseduješ. I ja sam nekada strukturno pisao code u php-u ali sam zato otišao na ITA jer ja ne mogu da zamislim programiranje bez OOP modela. Mislim da je ITA pravi izbor, naučićeš jako mnogo od profi likova! Na tebi je izbor!
[ kazil @ 30.05.2010. 12:47 ] @
Mene jedino buni kako to da IT akademija nije u bazi test centara Pearson Vue-a? (link za pretragu baze: http://wsvprd1b.pearsonvue.com...StartApp&v=W2L&cid=369) neke nase druge skole, akademije jesu tamo, ali IT akademija nije.
[ Strnad @ 20.03.2011. 17:49 ] @
Pozdrav,

Znam da ovo pitanje nema veze sa sertifikatima ali ima veze sa IT Akademijom. Planiram da upisem istu krajem godine i to program "Software Development".
Da li neko ima iskustva sa ovim programom, jer se meni cini da je njime obuhvaceno od svega po malo. Sta mislite ljudi jer je to sto ovaj program pruza dovoljno znanja da se covek zaposli?