[ Miroslav Ćurčić @ 18.07.2008. 23:23 ] @
Zna li neko kako očitati stepen providnosti pojedinačnog pixela ?

Konkretan primer:
otvorim neki PNG koji ima neke poluprovidne delove (png24),
i hoću da ga editujem,
recimo da slika predstavlja neki objekat s senkom koja, naravno, postepeno bledi kako se udaljava od objekta,
i preko slike su povučene neke linije koje gaze tu senku i koje hoću da uklonim,
linije nije problem ukloniti eraser-om,
ali problem nastaje kad s "eyedropper" uzimem obližnji pixel ne dobijem i njegov opacity, već samo RGB vrednost,
pa moram da nagađam s kojim opacity vrednošću da ga nanesem.

Postoji li možda neki drugi način da makar očitam tu vrednost ako ne mogu da je uzorkujem, s desne strane na panelu "Info" takođe stoje samo RGB vrednosti.
[ Fac Ut Vivas @ 19.07.2008. 02:05 ] @
copy/paste...

Mislim, ne bukvalno, ali u tom fazonu. To je jedan od načina kako bi to što želiš mogao da odradiš.
[ Miroslav Ćurčić @ 20.07.2008. 19:01 ] @
Jeste,
Copy/Paste će prebaciti i opacity na ciljno mesto,
ali još uvek nemam uvid u njegov nivo.

Dakle i dalje je isto pitanje iz naslova teme.
[ pajaja @ 20.07.2008. 19:42 ] @
Interesantan problem, pada na pamet da pokusas da ekstraktujes alpha filter iz tog PNG-a. i da sa njega ocitas vrednosti. #FFF [255,255,255]:bela - 100% opacity; #000 [0,0,0]:crna - 0% opacity.

Inace ako je senka u pitanju, i ako je ona monohromatska (siva), lako mozes da odredis opacity tako sto kreiras layer ispod sa #FFF fill-om i izvuces vrednost za R/G/B i uporedis ih proporcialno sa 255. konkretno bi trebalo da bude ; x = R, G ili B piksela za koji odredjujes transparenciju.

Opet ovo sve je tako u teoriji, dok je veoma tesko da primenis tako nesto na stvarni gradijent. Mislim da bi najlakse bilo da tu senku nacrtas sam iz pocetka, osim ako nije veoma komplikovana.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 20.07.2008. u 21:03 GMT+1]