[ plumbum013 @ 21.07.2008. 14:07 ] @
Da li postoje telefoni koji prilikom skeniranja dostupnih mreza mogu da ti "daju" informaciju umesto:
dostupne mreze: yu-01 (220-01), tj. Telenot; yu-03 (220-03), tj. mts i eventualno yu-05 (220-05), tj. vip, da li mogu da ti kazu i to da primas signal od operatera yu-01 sa tog i tog mesta, od operatera yu-03, sa tog i tog,...
prosle godine sam na jednoj od tema na ovom sajtu video nesto slicno, ali se tada nisam dovoljno upustao u tu tematiku.
konkretno kada odem u okolinu valjeva, u selo, na nadmorskoj visini od nekih nepunih 300 metara, non stop mi se i na telenorovom broju i na telekovom broju, dok mi telefoni stoje na jednom te istom mestu, bez pomeranja, po ceo dan menjaju nazivi repetitora, a tokom celog dana generalno nemam signala, odnosno telefoni mi pokazuju kako imam signal, ali su mi telefoni gotovo neupotrebljivi... pa me cisto interesuje da li na taj nacin mogu skenirati i doznati nazive, a samim tim i lokacije svih repetitora kada odem tamo.
[ nemysis @ 28.08.2008. 15:15 ] @
Da li će ovo raditi kod tebe ne znam, ali kod dosta telefona ovo radi.

Uđi u

Menu / Poruke / Info poruke / Info servis --> uključi / Teme / Dodaj / Broj teme 50 / Naziv teme Lokacija / Izaberi / Lokacija

Izađi i trebalo bi da radi da ti pokazuje koja relejna stanica ti trenutno šalje signal.

Javi ako ti proradi.

Pozdrav nemysis
[ plumbum013 @ 28.08.2008. 16:10 ] @
ej, pa znam za ovo. cak sta vise fon sam odmah i podesio da mi prima informacije o celiji. ali ono sto mene interesuje je:
- da li ja mogu videti spisak svih dostupnih repetitora prilikom nekog skeniranja, a ne da tako gledam u fon i pratim kako mi se menjaju s vremena na vreme.
- recimo, skoro, kada je bilo prosli put jako nevreme, kod mene kuci, u pancevu, se desilo da sam na kratko izgubio signal sa pancevackog repetitora, ali sam tada signal primao sa dva repetitora iz okolnih mesta. a kada je, citaj uvek je, pancevacki repetitor ok, onda ni pod kojim uslovima ne mogu uhvatiti signale i sa ostalih dostupnih repetitora.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.08.2008. 18:09 ] @
Postoji program Field Test (za Nokia 6630/6680 - na ta dva telefona znam da radi), i mozes dobiti sledece informacije:



Sad zurim, ali mogu kasnije da objasnim sta znaci sta ako nije jasno.
[ plumbum013 @ 28.08.2008. 23:01 ] @
a za nokiu n70? :)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.08.2008. 11:06 ] @
Na zalost ne radi na N70.
[ plumbum013 @ 30.08.2008. 21:18 ] @
:( cek da se setim koje sve telefone imam u kuci...
a sony erikson t610?
a nokia 2360?
[ VIDAKOVICV @ 06.10.2008. 12:15 ] @
Ima svaka Nokia u sebi NET MONITOR e sad na nekim se lakše a na nekim teže aktivira. Nađi neki bolji servis pa pitaj da ti aktiviraju. E sad ne znam koliko će ti to pomoći, u net monitoru i pomenutom field testu ti ne vidiš nikakve nazive repetitora već vidiš ćelije sa svih baznih stanica koje su ti u dometu,a svaka ćelija ima svoj identifikacioni broj (Cell ID) pa ako na osnovu njega uspeš šta da zaključiš onda je to ok. Naravno možeš da nateraš telefon da se zakači na ćeliju koju ti želiš i da vidiš šta ti kod 050 kaže pa da nekako zaključiš gde ja taj repetitor.