[ zez68 @ 21.07.2008. 14:07 ] @
Da li neko zna kako je postignut efekat slike u flashu na sajtu www.talikimelman.com. Ukoliko neko zna i da uradi pet sest fotki na taj nacin, neka ostavi poruku. Hvala.
[ StarCraft @ 22.07.2008. 11:39 ] @
Nista lakse, to su ti dve različite slike jedna preko druge. Stim sto ova gornja ima masku koja je pokriva do pola, i tu masku možes da pomeras levo-desno
[ zez68 @ 22.07.2008. 13:28 ] @
A da li si video ostale opcije zoom, drag picture? Pogledaj malo bolje sta sve moze da se radi sa tim slikama, nije tako jednostavno kao sto izgleda ili se meni cini?
[ StarCraft @ 22.07.2008. 15:03 ] @
Meni je sve to jednostavno :)
i sve sam to bar jedamput radio vec negde...

Sve se to radi iz kôda. Sve sto možeš u flešu da uradiš sa objektima, to isto možeš da uradiš i iz kôda, samo što može da bude i dinamički - tokom puštanja swf-a.
A neke stvari možeš samo iz kôda... (recimo maske)

sve to može da se uradi, samo treba puno objekata-u-objektima i malo više kodiranja. U stvari ne treba toliko opširnog kodiranja, koliko ti treba širok spektar poznavanja AS funkcija editovanja objekata (movieClip-ova)

Ukucaj u fleš-helpu "+-Movieclip" pa pogledaj šta sve možeš sa njima da uradiš, i koje sve osobine jedan movie clip ima (x, y koordinta, visina, širina, X-skala, Y-skala...)
[ zez68 @ 22.07.2008. 15:54 ] @
To je pomoglo malo StarCraft, ali ja nisam expert za flash i trebalo bi mi vise od roka, koji imam za pet fotografija, da naucim movie clip. Mozes li ti da uradis te fotke, za koje vreme i za koliko para? Hvala
[ gonzos @ 22.07.2008. 18:58 ] @
Ovo bi trebalo ici u ponude za posao :)
[ StarCraft @ 22.07.2008. 19:50 ] @
Trebalo bi to preko mejla kao da se dogovaramo...

Pre toga pogledaj ovo: http://www.afcomponents.com/components/

Na ovom sajtu mozda nadjes nesto alternativno. Sve ActionScript_2 komponente su besplatne. Ako nadjes nesto kao zamenu - ubacis komponentu, zadas joj parametre i cepaš...

U suštini sam zauzet, i pare mi nisu motivacija, više radim stvari ako su mi interesantne. Ali ako ti baš prete da će te obesiti, onda mi ostavi mejl i mozda ti se budem javio, ako nadjem vremena...

Mada ja nisam jedini ovde koji zna flash...

[ zez68 @ 22.07.2008. 21:26 ] @
Hvala ti za ovaj link, to ce spasiti stvar i dobicu jos vremena za efekat koji moram da isporucim. Hvala jos jednom.