[ Ivan.Markovic @ 22.07.2008. 15:47 ] @
Zanima me kako utice cesto "osvezavanje" sadrzaja na agregatorima na PR istih ?
Konkretno pitam za zastita.com, da li da pravim arhivu ili cuvam zapise npr 20-30 dana ... da li ima bitne razlike, da li cu imati problema ako imam linkovane obrisane zapise i sl ?
[ ||NeX|| @ 23.07.2008. 05:26 ] @
Šta je tebi agregator? Pojasni pojam.
Šta nakon čuvanja od 30 dana? Brisanje?
Pitanje si formulisao jako konfuzno, pokušaj ponovo, preciznije ili jednostavnije.
[ Ivan.Markovic @ 23.07.2008. 10:06 ] @
Dao sam primer: http://zastita.com.

- Agregator, skupljam xml feed-ove sa drugih sajtova i prikazujem ih obradjene, odredjeni vremenski period.
- Nakon odredjenog perioda, brisem te zapise i umesto njih se pojavljuje neki default text.
[ ||NeX|| @ 24.07.2008. 01:27 ] @
Ti trebaš generirati sadržaj i arhivirati ga zauvijek, ali pored toga trebaš osigurati da se brišu puknuti linkovi.
Svježina utiče na ranking. Ako se dnevno mjenja odlično, ako više puta dnevno, onda trebaš vidjeti koliko često te google posjećuje.
Najbolje da nakon svake objave pinguješ google da ti navrati.
Što češći crawl, to bolje.

Na PR utiču najviše linkovi koji vode do tebe i nema ovo što si nabrojao haman nikakve veze sa tim,
osim možda malkice osvježavanje.
[ Ivan.Markovic @ 24.07.2008. 09:23 ] @
"Svježina utiče na ranking." - Ovo nisam znao a ujedno je i odgovor koji sam trazio, hvala.

Btw, kako da "pingujem" google ?
[ ||NeX|| @ 24.07.2008. 15:16 ] @
Postoje ping servisi, malo google-aj pa nađeš, a možeš i sam napisati ping script, ima ih masa na netu.
CNN Google obiđe svakih 12 minuta tj. početnu stranu. ;)