[ virtualVoid @ 22.07.2008. 16:53 ] @
Neki programi podrzavaju dodavanje modula, ali radi se vecinom o vecim programskim paketima koji nam dolaze sa zapada.I tada mi nije problem napraviti modul, pogotovo jer na sajtovima uvijek postoje uputstva na sto obratiti paznju kada pravim modul za tu aplikaciju.

Medjutim, pri radu sa domacim aplikacijama, ja ne znam jel moguce i kako napraviti neki mali programcic koji ce mi pomoci u radu sa tom aplikacijom. Evo primjera, u zadnje vrijeme radim sa jednim sistemom (aplikacijom) koja pohranjuje na udaljenom serveru podatke o fajlovima, te o starim i novim imenima fajlova (imena su brojcana). Ja cesto dobijem listu listu starih fajlova i onda moram identificirati njihova nova imena sto ide jako sporo s obzirom da se uvijek radi o 100+ fajlova.

E sad, da li je meni moguce napraviti malu aplikaciju koja bi se startala u isto vrijeme kada i ova domicilna i da ja preko svojeg nazovimo "add-on-a", ripak imena, konvertiram ih u string i onda vrsim pretrazivanje baze fajlova i automatski da identificiram i pridruzim stara i nova imena fajlova? Nemam pristupa source kodu, a ne postoji neka dokumentacija koja objasnjava pravljenje addin-a.

Sto se radi u ovakvim situacijama? Jel postoji neka "fora" ili je ovo dead end?

ps. znam raditi sa .NET, C++ i java jezicima
[ deerbeer @ 23.07.2008. 08:46 ] @
Jel ta lista fajlova neki text fajl ? ..
Ako jeste moguce je da parsiras taj fajl ako znas cemu sluzi svaki podatak u tom fajlu i
da uradis neki search u bazi ako znas strukturu baze i njene tabele.
U protivnom "dead-end"

[ virtualVoid @ 23.07.2008. 09:25 ] @
nije. u programu imas interfejs preko kojeg unosis search kverije koji onda generiraju izvjestaj. tipican interfejs koji pravi upite za bazu.

znaci nije moguce napraviti addon programu kojem nemas pristup kodu?
[ misk0 @ 24.07.2008. 12:28 ] @
Pa mozes li pristupiti direkt bazi?

Ne mozes praviti addon za program koji nije predvidjen da ima 'addon' tj da ima vec kreiran interface prema addonu.