[ deniah @ 22.07.2008. 17:01 ] @

Trebao bi mi primjer koda u visual basicu za programiranje serijskih eeproma serije 24cxx preko serijskog porta.

Pozdrav
[ stefanpn @ 22.07.2008. 17:06 ] @


Najlaksi nacin da u opste ostvaris serijsku komunikaciju sa nekim uredjajem je da dodas MSCOMM kontrolu, pogledas koje metode i svojstva sadrzi iz Object Browsera i napises program.

Ja za te 24cxx eeprome nisam ni cuo, ali primere za serijsku komunikaciju imas na http://www.pscode.com

[Ovu poruku je menjao stefanpn dana 22.07.2008. u 18:26 GMT+1]
[ icobh @ 22.07.2008. 18:51 ] @
Meni prvo na pamet pada to, da uzmeš jedan program koji programira taj e2rom, učitaš neki odgovarajući hex i počneš programirati. Ali prije nego što počneš programirati, nađeš neki port sniffer, npr. AccessPort, podesiš port koji ćeš koristiti za komunikaciju i počneš praćenje. Tada počneš programiranje u originalnom programu za taj e2rom. Znači pratiš u AccessPort-u šta program šalje na port i porediš sa onim hex-om i gledaš ima li kakve razlike, jer možda program šalje neke dodatne informacije programatoru ili možda programator šalje nešto nazad itd...

Kad skontaš fazon, onda fino potražiš primjere za MSCOMM, i zabava može da počne...