[ Milan M. Radovic @ 23.07.2008. 01:08 ] @
Problem je sto moja strana treba da posalje ili na jednu ili na drugu stranu, ali neka polja su zajednicka (inputi).
Da li je moguce kreirati formu unutar jedne druge forme? Pokusao sam ali brljavi... imate li neki predlog?
[ Predrag Supurovic @ 23.07.2008. 08:32 ] @
Svakom submit dugmetu das razlicito ime i vrednost, pa kada je forma submit-ovana, onda proveris vrednost submit dugmeta i na osnovu toga odlucis sta dalje.
[ Milan M. Radovic @ 23.07.2008. 12:26 ] @
jbt... kako mi to nije palo na pamet..... cekaj cekaj, a zar on ne salje sva polja tipa dugme? Kako cu znati koje je kliknuto onda?
[ Predrag Supurovic @ 23.07.2008. 15:26 ] @
Uzmi pa probaj. Napravi jednostavan skript koji prikazuje sadrzaj $_POST (ili $_GET) pa submituj formu i vidi i sam sta i kako dobijas.
Ne moze se sve napamet.
[ feroc1ty @ 24.07.2008. 00:00 ] @
Za taj problem mislim da je ovo najbolje resenje

Code:

<script language="Javascript">
function PageSubmit(page) {
document.f.action = page;
document.f.submit();
}
</script>
<form action="" method="get" name="f">
<input type="text" name="user" />
<input type="password" name="passowrd" />
<input type="button" value="Dugme 1" onclick="PageSubmit('1stranica.php');" />
<input type="button" value="Dugme 2" onclick="PageSubmit('2stranica.php');" />
</form>

[ Predrag Supurovic @ 24.07.2008. 00:03 ] @
JavaScript tesko da moze da bude prihvatljivo resenje.
[ feroc1ty @ 24.07.2008. 11:13 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: JavaScript tesko da moze da bude prihvatljivo resenje.


Sto?!? Sta fali js-u??

Citat:
Predrag Supurovic: Svakom submit dugmetu das razlicito ime i vrednost, pa kada je forma submit-ovana, onda proveris vrednost submit dugmeta i na osnovu toga odlucis sta dalje.


Ovo nikako nije bolje od js-a. Jel on treba da salje podatke na 2 razlicite strane.. Prvo proverava koje je dugme pritisnuto pa onda pomocu Sessions ili Get da salje te podatke na odgovarajucu stranu..
[ japan @ 24.07.2008. 11:28 ] @
Citat:
feroc1ty: Sto?!? Sta fali js-u??

ne fali mu nista, ali, obzirom da je moguca situacija da klijent nema js, dobra praksa je da sve radi i bez js, a da js sluzi samo da doda neke extra funkcionalnosti.

Citat:
Ovo nikako nije bolje od js-a. Jel on treba da salje podatke na 2 razlicite strane.. Prvo proverava koje je dugme pritisnuto pa onda pomocu Sessions ili Get da salje te podatke na odgovarajucu stranu..

naravno da je bolje, ovako nikad ne moze da ti se desi da forma ne radi, za razliku od resenja koje se oslanja na js.
[ b0ris @ 25.07.2008. 18:18 ] @
Forma u formi nije dobro resenje.
Nepredvidivo je kako ce da se ponasa browser.
Ako vec moras da gadjas na razlicite strane odradi js, ako js pak zakazuje odradi dve forme sa duplim poljima.
Samo tako ces biti siguran da nekad kasnije nece doci do pucanja.
[ Predrag Supurovic @ 26.07.2008. 09:12 ] @
Ovde se ne radi o slucaju forma u formi veec o jednoj formi sa dva submit dugmeta, sto je sasvim normalna pojava.

JavaScript nikako ne sme biti resenje, njegova namena je kozmeticke prirode. Sajt mora da funkcionise i bez JavaScripta.
[ b0ris @ 28.07.2008. 20:19 ] @
Citat:
Milan M. Radovic: Problem je sto moja strana treba da posalje ili na jednu ili na drugu stranu, ali neka polja su zajednicka (inputi).
Da li je moguce kreirati formu unutar jedne druge forme? Pokusao sam ali brljavi... imate li neki predlog?



Citat:
Predrag Supurovic: Ovde se ne radi o slucaju forma u formi veec o jednoj formi sa dva submit dugmeta, sto je sasvim normalna pojava.

JavaScript nikako ne sme biti resenje, njegova namena je kozmeticke prirode. Sajt mora da funkcionise i bez JavaScripta.


Takodje je i ime topika: Forma u formi? Dva dugmeta - razlicito slanje
Da li je moguce kreirati formu unutar jedne druge forme?

Meni se nekako cini da je to pitanje.

A da sajt mora da funkcionishe i bez "javascript" to je podrazumevano.

van teme:
Doduse jako me interesuje koji to obican korisnik zna sta je JS i kako da u svom pretrazivacu onesposobi isti.
A i ako zna sta je js znace i da ga ukljuci.
[ Predrag Supurovic @ 28.07.2008. 20:25 ] @
Ja takav slucaj nisam imao a evo 12 godina radim web.
[ NeonDragon @ 28.07.2008. 20:34 ] @
pa pretraga na es-u (ispod linkova ka profilu i slično) je forma sa dva dugmeta... prostudiraj malo...

a što se ostatka teme tiče: javascript treba da bude pomoćni alat, ne osnovni