[ Gorothan @ 23.07.2008. 09:34 ] @
Treba mi kOd ili neko dobro objasnjenje kako je moguce da napravim VB program koji ce npr na klikom na dugme da mi u jedan textbox izpise koliko gold-a imam u npr. nekoj igrici kao sto je Silkroad (znaci online igrica). Naravno, fora je da pokrenem npr. Silkroad, kada krenem da igram, pokrenem moj VB program i kada kliknem na command1 da mi u label1 izbaci taj podatak iz igrice. Da li neko moze to da mi objasni? Ne mora na Silkroad primeru al na nekom dobrom primeru gde cu lepo to razumeti. Hvala vam unapred.


~ Gorothan
[ Shadowed @ 23.07.2008. 12:47 ] @
Iz igre ne mozes procitati taj podatak osim ako nema neki add-on sistem. Ako ima onda zavisi od igre do igre i trebao bi prouciti dokumentaciju za konkretnu igru. Drugi nacin je da na osnovu protokola kojim igra komnicira sa serverom napravis sopstveni klijent koji ce se predtaviti kao igra i dobijes podatak. Posto ti protokoli skoro nikada niu javno dokumentovani - sansa je vrlo mala da ces uspeti (morao bi sniff-ovati saobracaj i sam ukapirati kakav je protokol).
[ stefanpn @ 23.07.2008. 16:14 ] @
Postoji sansa da to mozes da uradis sa DDE (Dynamic Data Exchange) ako ti to ta igra podrzava.

Primere za koriscenje DDE-a imas svugde po net-u...
[ Aleksandrov @ 24.07.2008. 09:28 ] @
Da li se ta igrica igra u internet browseru i da li je u Java ili html formatu ili je neka EXE varijanta?
[ Aleksandar Vasic @ 24.07.2008. 11:45 ] @
To je nesto slicno kao praviti trainere za igrice, samo sto u ovom slucaju ne menjas vrednosti, nego samo citas.......Potrebno je da nadjes na kojoj adresi se nalazi taj podatak u exe fajlu....to mozes sa programom TSearch.....Pokrenes igricu i sada npr. ako imas Gold 1543 otvoris TSearch, biras process(tvoja igrica) i uzmes pretrazivanje, podesis koliko bajtova i upises za pretragu 1543 i tako nadjes adresu tog podatka u exe fajlu, koji kasnije mozes da iskoristis za citanje u tvom VB programu :)
[ Gorothan @ 24.07.2008. 17:44 ] @
radi se o .exe igrici. siguran sam da je moguce uraditi takav program zato sto na netu ima puno botova za tu igricu koji takodje razmenjuju podatke od mene do igrice i obrnuto. evo sad cu da potrazim taj TSearch. Hvala vam na odgovorima.


~ Gorothan
[ Gorothan @ 24.07.2008. 20:08 ] @
jel mi mozes samo pojasniti cemu sluzi ono "2 byte" "4 byte" "8 byte" "double" i ostalo..

hvala unapred
[ Aleksandar Vasic @ 25.07.2008. 09:56 ] @
trebalo bi da je u pitanju velicina te memorijske celije koju trazis, to ni meni bas nije jasno, ali mozda neko od kolega zna :)

evo ti jedan tutorijal sto se tice TSearch-a

http://www.thedefaced.org/forums/showthread.php?t=398
[ Gorothan @ 26.07.2008. 03:48 ] @
hvala puno na odgovoru, vec sam bio izgubio svaku nadu :D


~ Gorothan
[ Gorothan @ 30.07.2008. 07:07 ] @
WoW!! Uspeo sam da nadjem adresu koja mi je trebala al sad mi je problem: kako da moj program iscita podatak odatle?

Moze li mi neko dati primer nekog windows programa ili sta vec?