[ Miladinovic @ 23.07.2008. 22:00 ] @
Trebao bih da editujem neke skripte na udaljenom linux racunaru na koji pristupam FTP-om tj. preko programa Disk Order, medjutim za editovanje skripta mi treba neki unix tekst editor, jer sam probao sa postojecem i sacuvao je skrpitu u unikode formatu pa normalno nije htela da radi... Gledao sam text mate, nema te opcije. Takodje u applikacijama postoji TextEdit i od ponudjenih formata nema Unix, samo ASCII,Non Ascii,uft-8 itd itd...

LP
Alex
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2008. 03:20 ] @
UNIX editori na OS X-u su vi i emacs. Pokrećeš ih iz Terminala sa vi ili emacs ili još dodaš ime fajla koji želiš da ti otvore.
[ madamov @ 24.07.2008. 11:13 ] @
Ne postoji UNIX tekst format, već UNIX line endings koji je samo LF (line feed), za razliku od Macovog CR (Carriage Return) ili DOS-ove CRLF kombinacije. Text Mate to podržava, kao i mnogi drugi editori na Macu. Tvoj je problem što si tekst snimio u Unicode formatu, a tebi verovatno treba plain ASCII sa UNIX line endingom.

P.S. Kaže se "skript", a ne "skripta". Ovo drugo je ono što se kupuje u pisarnici na fakultetu.
[ madamov @ 24.07.2008. 11:14 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: UNIX editori na OS X-u su vi i emacs. Pokrećeš ih iz Terminala sa vi ili emacs ili još dodaš ime fajla koji želiš da ti otvore.

Postoji i pico, ima mnogo jednostavniji način zadavanja komandi nego pomenuta dva, ali nije ni toliko moćan kao oni.
[ Miladinovic @ 24.07.2008. 11:59 ] @
ok hvala, sa picom sam editovao i radi sve

Citat:
madamov
P.S. Kaže se "skript", a ne "skripta". Ovo drugo je ono što se kupuje u pisarnici na fakultetu.


Sta ces gresi covek, mada hteo sam reci scripti u mnozini
[ cikaKosta @ 24.07.2008. 17:04 ] @
Mislish na skriptove u mnozini