[ momsab @ 25.07.2008. 02:40 ] @
uredjaj: Motorola MPx220 - Windows Mobile 2003SE Smartphone
izazov(bolje zvuci nego problem): izbrisati oba partnership na uredjaju a samo preko samog uredjaja

prica: koristio sam MPx220 na starom kompu (Windows XP SP2), posle na novom (Vista Business 64bit) i sad hocu da koristim na Ubuntuu (http://www.synce.org/moin/SynceWithUbuntu) koji javlja da nema slobodnih partnership slot na uredjaju (nista cudno obzirom da je maksimalni broj dozvoljenih partnership-ova dva)
u ActiveSync na MPx220 mogu da vidim nazive racunara ali ne mogu da ih izbrisem, nigde nema opcije za to
sad trazim u registry bilo sta sto sadrzi rec partnership (jos uvek se muci makina, izgleda da nije trebalo da stikliram da trazi keys, values i sta bese trece)
jos uvek guglam al' ne nalazim nista konkretno (u vezi izazova) za 2003SE ili MPx220


da li je nekao ranije uspeo ovo da resi samo na uredjaju i kako, ako jeste?
zahvaljujem na odgovorima

[Ovu poruku je menjao momsab dana 25.07.2008. u 03:58 GMT+1]
[ nuno @ 27.07.2008. 21:14 ] @
hm dugo nisam upalio mpx ali mi pitanje bilo zanimljivo pa sam malo procackao, kad vidi stvarno nema iz Active Sync-a iz samog telefona da se obrise partnership

stvarno ne znam sta ce da se dogodi ali nasao sam u registriju gde se nalazi i stvarno stoji samo P1 i P2 sto znaci samo dva partnershipa mogu
putanja je HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWERE/Microsoft/Windows CE Services/Partners/
posto je meni bio nekad dok sam koristio telefon sinkovan samo na jedan pc u drugom P2 nema nikakvih setovanja znaci predpostavljam da opusteno mozes da izbrises i povezes ga na lin (mislim neces imati ogranicenja sto se samog telefona tice)

aj i ako uspes kazi kako radi to na linu, ja sam svojevremeno bio pokusavao na nekoj starijoj verziji ubuntua ali mi nesto nije radilo
[ momsab @ 27.07.2008. 22:44 ] @
cek, kod tebe nema nikakvih vrednosti pod P2 ili ti nista ne pise pod NetworkGUID i PCur/dataSOurceID, PId i PName (zbunjuje me malo PHM Registry Editor) kad udjes u P2? da proverim sad da ne bude posle neki za*** :)
hvala na ovome, trazio sam ovo ali se mob zablokriao tokom pretrazivanja
[ nuno @ 28.07.2008. 08:26 ] @
napisao sam ti da pod P2 nema nicega sto u praksi znaci i da ga nisam sinkovao sa drugim pc-jem
usput obrisao sam sva registry podesavanja u P1 i sinkovao sa pc-jem i on je opet napravio u P1 nove iste
dalje ti nije tesko da zakljucis i sam uostalom nista te ne kosta da probas napravi backup posle moze sve, ovi neki noviji registry editori imaju i da exportujes setovanja pa posle uvek mozes i da vratis