[ looove @ 25.07.2008. 09:44 ] @
Prije mi se javljao isti problem, onda je racunar formatiran i sve je bilo ok, ali eto ga ponovo...
Cim pustim muziku (mislila sam da je prvo do media player-a, al sam instalirala neki bezveze programcic pa opet isto) nakon nekog vremena racunar se samo ugasi... nekad to zna uciniti i ako pravim Antivirus Scan...
kontala sam da mozda nije napojna ili pak nedostatak RAM-a, il... nisam bas neki strucnjak pa bih trazila kakvih savjeta...
Castim cokoladom... moze i piva:D
[ JOJO847 @ 25.07.2008. 10:03 ] @
Dobrodosla na forum!
Koje su komponente? Kad je zadnji put bio neki servis/ciscenje? Kad se to desi jel se samo ugasi ili ide najprije log off (regularno gasenje)?
U nacelu, velika vecina takvih kvarova se svodi na nesipravnost napajanja ili pregrijavanje CPU-a.
Bi li mogla otvoriti bocni poklopac kucista i vidjeti u kakvom je stanju PC iznutra glede prasine i rada ventilatora?
[ looove @ 25.07.2008. 11:11 ] @
hvala hvala na dobrodoslici...
mah nikakvo "extra" ciscenje... cetkica za prasinu i ja... to je jedino sto se i radilo... ne sjecam se da je i bio u sevisu ikako od kad je uzet... sem u pocetku posto je bilo nekih problema s radom...
samo se ugasi... isto ko da struje nestane... nema nikakva poruka "upozorenja"... danas mi se pak ugasio, nakon 10 minuta rada, a samo je mozzila bila otvorena..
[ kristi1 @ 25.07.2008. 12:14 ] @
Instaliraj neki program, naprimer Everest i procitaj temperature proc. maticne, ...
[ looove @ 25.07.2008. 12:45 ] @
Eh evo nasla sam... Temperatura:
Maticna ploca: 24°C
CPU: 98°C (oooo, skoro pa prokuhala)
[ JOJO847 @ 25.07.2008. 12:51 ] @
Ako mozes i znas uradi ovako: Pripremi si usisavac i neki prikladan kist. Prvo iskljuci komp i monitor iz struje, skini bocni poklopac kompa, lociraj CPU hladnjak sa ventilatorom ocisti ga cetkicom i usisavacem, kao i sve ostale prasnjave dijelove unutar kompa (cpu hladnjak, napajanje, hladnjak grafike, eventualno diskovi i ostali ventilatori u kucistu ako postoje).

Nesto prakticnija metoda je kupiti komprimirani zrak (400ml za 5-10tak€) odnijeti komp van i ispuhati ga (nikako ne raditi unutar prostorije)

Za prvu pomoć: Ukoliko u google ili youtube ukucaš "cleaning pc" dobiti ćeš hrpu linkova sa slikama i videom još bolje. Javi rezultate ili daljnja pitanja.

[ looove @ 25.07.2008. 16:23 ] @
rasklopila sam i iscackala usisvacem, cetkicom, krpom... sva sam prasnjava... pljih...
temperatura je spustena na hmmm... 52°C kak mi se cini...
no sad mi buci nekako cudno... nadam se da nisam stogod naopako okrenula...
sad cu pogledat slikice kakve kako treba da izgleda da vidim jesam li vratila sve na mjesto kako treba...
ako ovo bude radilo kak treba, i ne umre racunar totalno... valja mi u nabavku cokolade:)
[ Binary Mind @ 25.07.2008. 20:18 ] @
Ako buci, tj. buchi, tj. stavra buku, najverovatnije je u pitanju ventilator na CPU hladnjaku. Dobro je da nisi i njega usisala Vazno je da se temperatura bitno smanjila. Dugujes JOJOu pivu u svakom slucaju...
[ looove @ 25.07.2008. 22:21 ] @
mozda sam ga naopako zasarafila... ne bi me cudilo:D
cuti cuti, pa ga cujes nesto "zakaslje"... eehee.. ajd ak nista, valja mi ga ponovo sarafit:D
eto piva od mene... kad god nije frka;) (samo unaprijed najavit da ne budem svorc:P)
i da, Kristi1... i to je jos jedna piva;)
ajmo sad svi na pivu:D