[ Dennis @ 25.07.2008. 12:29 ] @
Pozdrav,

Potreban mi je EFI za MacBook MA254LL/A. Pre početka dizanja sistema blokira, pa sumnjam na EFI. Programiraću ga programatorom. Ako neko ima sadržaj, pomoć bi mi dobro došla.

Hvala!
[ madamov @ 25.07.2008. 14:23 ] @
Bojim se da ćeš to teško naći, a pri tome je verovatno potpuno nepotrebno. Jesi li probao da digneš računar sa instalacionog DVD-a? Ako nisi probaj prvo to, onda probaj sa resetovanjem Power Management Unita.

Inače, reče je o ovom MacBooku: http://support.apple.com/specs/macbook/macbook.html
[ Dennis @ 25.07.2008. 14:50 ] @
Nadam se da neće biti toliko teško. Skinuo sam EFI za novi model MacBooka - a i našao sam BIN fajl kojim treba da programiram čip. Naravno da sam prvo probao da butujem, ali ne dolazi do tog dela i naravno da sam probao sa resetovanjem.
[ Dennis @ 26.07.2008. 09:30 ] @
Pozdrav!

Našao firmware i programirao uspešno sa programatorom, ali isto se dešava. Sadržaj za flešovanje sam našao na firmware restoration cd - u. Fajl za MacBook je bio neki MB11_nešto_nešto_.fd, pa sam ptetpostavio da je MB za MacBook, jer ima i IMXXXX, MBPXXXX, MMXXXX i veličina je 2.00 MB, tj. 16 Mbit. Po tome sam znao da je to ono što mi treba.Serijjski EEPROM je u pitanju, SPI, u SOIC8 kućištu, 25VF016... Sada kada sam siguran da nije firmware, preostaje da kopam po elektronici i vidim da li može nešto da se uradi...

Hvala!